آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

کمک برا تعمیر گیرنده درب باز کن

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
365
188
29
Yazd
سلام
۱- پس بیرون مدار یه ورودی ۲۲۰ به ترانس بدید؛ ببینید خروجی ۱۴ ولت دارید؟
۲- دیود پل رو در ورودی و خروجی تست بیزر بگیرید ببیند خود دیود یا رگولاتور بعد از اون شورت هست یا نه
۳- اگر همه چیز سالم بود با منبع تغذیه یه ولتاژ ۱۴ ولت به ورودی پل دیود بدید ببینید مدار چقدر آمپر میکشه
۴- تنها صدای رله در بیرون برد کفایت نمیکنه؛ ببینید هنگام فعال کردن بوبین رله، ارتباط کنتاکتها هم درست برقرار میشه؟
ممنون از توجه و پاسخ کاملتون .🌹

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
819
1,382
تصویر پشت برد رو هم لطف کنید تا ارتباطات بهتر مشخص باشه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: daniyal18

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
365
188
29
Yazd
تصویر پشت برد رو هم لطف کنید تا ارتباطات بهتر مشخص باشه.
درود خروجی ترانس که باید ۱۴ acباشه کلا نداره اینم ی عکس از پشت برد انشاا تعویض کردم نتیجه رو اعلام میکنم .

پیوست‌ها

• 204.5 کیلوبایت بازدیدها: 18

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
819
1,382
درود خروجی ترانس که باید ۱۴ acباشه کلا نداره اینم ی عکس از پشت برد انشاا تعویض کردم نتیجه رو اعلام میکنم .

سلام
با توجه به تصویر پشت برد، اتصالی بین دو پایه‌ای که علامت زدم اتفاق افتاده. در این حالت دو مفهوم میشه برداشت کرد:
۱- اولیه ترانس ۱۴ ولت دچار مشکل شده و باعث سیاهی روی پایه هست.
۲- در سمت موتور درب بازکن مشکلی هست و اتصالی اون طرف روی پایه‌های برد تاثیر گذاشته.

IMG_20231017_021429(1).jpg

در هر صورت احتمال اینکه برد شما هم آسیب دیده باشه به نظر ضعیف میاد و باید با تستی که تو بند ۲ و ۳ پست ۹ عرض کردم مشخص بشه. آیا این تست رو انجام دادید؟
توجه داشته باشید که هنگام انجام این تست به هیچ‌وجه کانکتوری که اتصالی کرده رو به برد وصل نکنید؛ چون احتمال اینکه مشکل در سمت موتور باشه و دوباره ترانس و ... آسیب ببینه هست.
لذا بعد از اینکه تست بند ۲ پست ۹ رو انجام دادید؛ تست بند ۳ رو هم انجام داده و نتیجه رو بفرمایید. یعنی بعد از تست بند ۲، بدون اینکه ترانس لازم داشته باشید؛ به ورودی پل دیود با منبع تغذیه ولتاژ ۱۴ ولت بدید و ببینید رله‌ها (که باید جایگذاری کنید) درست عمل میکنه یا نه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: daniyal18

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
365
188
29
Yazd
سلام
با توجه به تصویر پشت برد، اتصالی بین دو پایه‌ای که علامت زدم اتفاق افتاده. در این حالت دو مفهوم میشه برداشت کرد:
۱- اولیه ترانس ۱۴ ولت دچار مشکل شده و باعث سیاهی روی پایه هست.
۲- در سمت موتور درب بازکن مشکلی هست و اتصالی اون طرف روی پایه‌های برد تاثیر گذاشته.

مشاهده فایل‌پیوست 207366

در هر صورت احتمال اینکه برد شما هم آسیب دیده باشه به نظر ضعیف میاد و باید با تستی که تو بند ۲ و ۳ پست ۹ عرض کردم مشخص بشه. آیا این تست رو انجام دادید؟
توجه داشته باشید که هنگام انجام این تست به هیچ‌وجه کانکتوری که اتصالی کرده رو به برد وصل نکنید؛ چون احتمال اینکه مشکل در سمت موتور باشه و دوباره ترانس و ... آسیب ببینه هست.
لذا بعد از اینکه تست بند ۲ پست ۹ رو انجام دادید؛ تست بند ۳ رو هم انجام داده و نتیجه رو بفرمایید. یعنی بعد از تست بند ۲، بدون اینکه ترانس لازم داشته باشید؛ به ورودی پل دیود با منبع تغذیه ولتاژ ۱۴ ولت بدید و ببینید رله‌ها (که باید جایگذاری کنید) درست عمل میکنه یا نه.
درود چشم حتما منبع تغذیه ندارم فعلا فرستادم کارانتی مشکل پیدا کرد ...
نتیجه رو اصرع وقت اعلام میکنم

بالا