آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

کمک برا تعمیر گیرنده درب باز کن

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
365
188
29
Yazd
با سلام خدمت همکاران
اب خورده دوتا فازونول اتصال شده
تصاویر مشخصه رله ها صدا میده ولی خروجی نداره عادیه ؟
و خروجی ترانس هم اتصاله بوق میزنه که گمونم چون acعادیع !!؟اگه تجربه ای هست ممنون میشم طریقه تست رو میز کارهم بگید

آخرین ویرایش:

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
365
188
29
Yazd
وقت بخیر
تا جایی میدونم این سنسور PIR یا چشمی دزدگیر هست
چطور میگید گیرنده درب باز کن ؟
درود ..اخ اخ ببخشید به خدا عکسو اشتباه گذاشتم 🤦🤦

پیوست‌ها

• 518.5 کیلوبایت بازدیدها: 43

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
819
1,382
رله ها صدا میده ولی خروجی نداره عادیه ؟

سلام
ای کاش از پشت برد هم یه عکس میذاشتید تا همکاران بهتر بتونن راهنمایی کنن.
اینکه می‌فرمایید رله‌ها صدا میده، یعنی به احتمال قوی ولتاژهای روی برد درسته و اساسا نیازی به درآوردن ترانس و رله‌ها نبوده. ابتدا قطعاتی که خارج کردید رو مجددا جایگذاری کنید و برای اطمینان ولتاژهایی که روی عکس درج کردم رو چک کنید و ببینید همین مقادیر روی برد هست؟
البته ولتاژی که با رنگ زرد مشخص کردم حدودی زدم و دقیق اون بستگی به آیسی رگولاتور روی برد داره.

IMG_20231017_021429.jpg

خروجی ترانس هم اتصاله بوق میزنه که گمونم چون acعادیع !!؟

اتصال داشتن یا نداشتن سیم‌پیچ ترانس رو بطور دقیق نمیشه با اهمتر مشخص کرد. لذا اگر ۱۴ ولت AC رو در خروجی ترانس داشتید؛ ترانس سالم هست.

اساسا اگر با ریموت فرمان میدید و بوبین رله‌ها عمل میکنه؛ (صدای رله‌ها میاد) باید دنبال ایراد در خروجی رله‌ها (منظورم اتصال درستِ کنتاکت رله‌ها هست) و بعد از اون بگردید.

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
365
188
29
Yazd
سلام
اینکه می‌فرمایید رله‌ها صدا میده، یعنی به احتمال قوی ولتاژهای روی برد درسته و اساسا نیازی به درآوردن ترانس و رله‌ها نبوده. ابتدا قطعاتی که خارج کردید رو مجددا جایگذاری کنید و برای اطمینان ولتاژهایی که روی عکس درج کردم رو چک کنید و ببینید همین مقادیر روی برد هست؟
البته ولتاژی که با رنگ زرد مشخص کردم حدودی زدم و دقیق اون بستگی به آیسی رگولاتور روی برد داره.

مشاهده فایل‌پیوست 207234

اتصال داشتن یا نداشتن سیم‌پیچ ترانس رو بطور دقیق نمیشه با اهمتر مشخص کرد. لذا اگر ۱۴ ولت AC رو در خروجی ترانس داشتید؛ ترانس سالم هست.

اساسا اگر با ریموت فرمان میدید و بوبین رله‌ها عمل میکنه؛ (صدای رله‌ها میاد) باید دنبال ایراد در خروجی رله‌ها (منظورم اتصال درستِ کنتاکت رله‌ها هست) و بعد از اون بگردید.
چشم میفرستم ..و بگم موقع زدن به برق اگه دقت کنید معلومه سیاه شده جرقه میزنه و لامپ تست روشن میشه

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
365
188
29
Yazd
سلام

مشاهده فایل‌پیوست 207234

علامت زدم

پیوست‌ها

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ramintkh

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
819
1,382
موقع زدن به برق اگه دقت کنید معلومه سیاه شده جرقه میزنه و لامپ تست روشن میشه

با این اوصاف که میفرمایید؛ اساسا نباید هیچ ولتاژی روی برد داشته باشید و قاعدتا برد نباید روشن بشه؛ پس صدای رله رو چطوری شنیدید؟

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
819
1,382
درود بیرون مداره رله تست گرم

سلام
۱- پس بیرون مدار یه ورودی ۲۲۰ به ترانس بدید؛ ببینید خروجی ۱۴ ولت دارید؟
۲- دیود پل رو در ورودی و خروجی تست بیزر بگیرید ببیند خود دیود یا رگولاتور بعد از اون شورت هست یا نه
۳- اگر همه چیز سالم بود با منبع تغذیه یه ولتاژ ۱۴ ولت به ورودی پل دیود بدید ببینید مدار چقدر آمپر میکشه
۴- تنها صدای رله در بیرون برد کفایت نمیکنه؛ ببینید هنگام فعال کردن بوبین رله، ارتباط کنتاکتها هم درست برقرار میشه؟

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
365
188
29
Yazd
سلام
۱- پس بیرون مدار یه ورودی ۲۲۰ به ترانس بدید؛ ببینید خروجی ۱۴ ولت دارید؟
۲- دیود پل رو در ورودی و خروجی تست بیزر بگیرید ببیند خود دیود یا رگولاتور بعد از اون شورت هست یا نه
۳- اگر همه چیز سالم بود با منبع تغذیه یه ولتاژ ۱۴ ولت به ورودی پل دیود بدید ببینید مدار چقدر آمپر میکشه
۴- تنها صدای رله در بیرون برد کفایت نمیکنه؛ ببینید هنگام فعال کردن بوبین رله، ارتباط کنتاکتها هم درست برقرار میشه؟
درود ..اره تست گرم کردم درست عمل میکنه اهم ها درست ....بقیه رو تست و اعلام میکنم

بالا