آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

کمک برای تعمیر اب گرمکن گازی

red17

کاربر
2010-05-29
3
10
پاسخ : روش پاک کردن رسوبات آبگرمکن دیواری گازی بوتان !!!

سلام من میدونم این پست قدیمی است ولی برای حل مشکلات دیگران راهنمایتان میکنم اول اینکه من تجربه عملی در این ضمینه خودم بدست اوردم اکثر ابگرم کن های دیواری دارای رگلاتور اب میباشن که داخل این رگلاتور یک پرده دیافگرام میباشد که کار این پرده دیافگرام اینه که شما با باز کردن شیر اب و حرکت اب در داخل دیافگرام ای پرده تحریک میشود و یک اهرم گاز را در جهت دیگر به جلو و نهایتا روشن شدن ابگرم کن را موجب میشود علت این مشکل شما به نظر من خرابی دیافگرام می باشد که با قیمت 5000 ریال قابل خریداری است لازم به ذکر است که پس از عوض کردن دیافگرام و بستن رگلاتور از یک پیچ هوا گیری کنار رگلاتور جهت هوا گیری ان استفاده کنید کامل بازش نکنید ضمنا تجربه من در تعمیر ابگرم کن بوتان میباشدb 3115

fafa_xp

کاربر
2011-02-21
6
9
مشکل من هم فعلا بر طرف شد
ظاهراً فنر روی سوپاپ گاز مشکل داشت و ضعیف شده بود ، یعنی نیروی کافی برای برگردوندن سوپاپ رو نداشت

حدود یک ماه پیش بعد ازحدود یک سال تحمل آب ولرم و سرد توی حموم ، رفتم یه فنر نو برای سوپاپ گاز گرفتم ، الان عالی شده ، آب داغ داغ میشه

ahmd

کاربر
2008-12-23
9
9
سلام .دوستان اگر كسي نقشه سيستم جرقه زن اتوماتيك ابگرمكن گازي ديواري را داره برام بفرسته متشكرم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: babae

tjawmd

کاربر
2012-05-27
1
1
سلام خسته نباشيد-ما وقتي شير اب رو باز ميكنيم ابگرمكن روشن نميشه و صداي ازاد شدن رو نميده شمعكش روشنه ولي گاز از شعله هاش نمياد يهويي اينطوري شد در ضمن ابگرمكن ديواري بوتان داراي پيلوت هستش خيلي ممنون ميشم كمكم كنيد.

• Like

zar1354

کاربر
2012-06-12
3
8
لطفا در خصوص خاموش شدن شمعک آب گرمکن دیواریb12 بدلیل نفوذ اب به لوله شمعک راهنماییهای لازم را بفرمایید

• Like

hasanr

کاربر
2008-01-20
1
1
سلام
با مطالعه تاپیک و آموزشهای خوب دوستان ، سوالاتم درباره جرم گیری و مشکلات دیگه جواب داده شد و تشکر می کنم

برای جرم گیری پیشنهادات مختلفی مانند - جوهر نمک ویژه جرم گیری - چنته - و اسید دیسکیلر بیان شده بود
از تعمیر کار و نمایندگی بوتان سوال کردم و اسید دیسکیلر رو توصیه کردن
برای جرم گیری هم مطابق پیشنهاد دوستان با استفاده از پمپ کولر و تشکیل مدار بسته عمل کردم که به نظرم بهتر نتیجه میده
چون میخوام در دفعات بعدی آبگرمکن رو باز نکنم و همونجا که نصبه جرم گیری کنم
حالا سوالم اینه که اسید دیسکیلر به رگولاتور گاز اسیب میزنه یا نه ؟ یعنی رگولاتور هم به همین روش ( تشکیل مدار بسته بوسیله پمپ کولر) جرم گیری بشه یا نه ؟
ممنون

• Like

hsadeh

کاربر
2012-10-01
1
1
سلام - من يک آبگرمکن ديواري سوزان دارم که شمعک آن خاموش ميشود يعني درابتداي کار که ميخواهم روشنش کنم ، پس از زدن فندک و روشن شدن شعله شمعک ، به محض اينکه شاسي را آزاد کنم ، شعله خاموش ميشود . تقاضاي کمک دارم . ممنون

• Like

perseus

کاربر
2012-01-04
17
40
اگر با استفاده از میله های تنظیمی که در دستگاه برای استفاده شما گذاشته شده شعله را حداکثر و فشار آب را حداقل کنید و مشکل برطرف نشود در مسیر ورودی آب به رادیاتور قسمت گرم کننده (داخل کاسه پمپ) یک قطعه ای است که آب از داخل آن هدایت میشود و به داخل رادیاتور برای عبور از مقابل شعله هدایت میشود که به این قطعه شیپوری می گویند اگر این قطعه مقدار بسیار کمی خورده شده باشد سرعت و حجم گردش آب از مقابل شعله بیشتر شده و آب ولرم می ماند شما میتوانید با یک پیچ گوشتی دو سو شیپوری را باز کرده و با نمونه سالم عوض کنید

با سلام خدمت استاد گرامی
ابگرمکن ما هم مشکل ولرم بودن اب رو دارد لطفا از روی عکس مشخص کنید که قسمت شیپوری کدام هست
با تشکر

viewer.php
[/URL][/IMG]

• Like

tizpar

کاربر
2011-03-30
1
1
سلام به همگی آبگرمکن من بوتان 3215 بوتانه مشکلش اینه که اگه یه کم فشار آب کم بشه دیگه جرقه نمی زنه و روشن نمیشه، لطفا بگین چکارش کنم؟

• Like

A.tavassoli

کاربر
2013-01-01
1
1
با سلام
ابگرمکن ما بوتان مدل b32151 هست مشکل اینه که اب رو که باز می کنی روشن نمیشه نه جرقه می زنه .
جرم گیری کردم حتی طبق راهنمایی دوستان در بالا رگلاتور رو باز و سرویس کردم اما مشکل پا برجاست (( وقتی با پیچ گوشتی اون قسمتی رو که میل سوپاپ بهش فشار میاره که باعث جرقه و روشن شدن ابگرمکن میشه رو می دم بالا گاز ازاد میشه و ابگرمکن روشن میشه اما تا پیچ گوشتی رو بر می دارم خاموش میشه
لطفا راهنمایی کنید.

• Like
بالا