آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

کمک برای تعمیر اب گرمکن گازی

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
سلام به همگی آبگرمکن من بوتان 3215 بوتانه مشکلش اینه که اگه یه کم فشار آب کم بشه دیگه جرقه نمی زنه و روشن نمیشه، لطفا بگین چکارش کنم؟

معمولا این ایراد زمانی بوجود می آید که مبدل جرم گرفته باشد

با جرم گیری مبدل توسط اسید دیسکیلر مشکل حل میشه

برای تست کردن مبدل و اطمینان حاصل کردن از اینکه مبدل جرم نداره
خروجی آبگرمکن رو از سیستم لوله کشی جدا کنید و شیر آب ورودی رو باز کنید ببینید آیا با فشار کم آب روشن میشه یا نه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: babae

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
با سلام
ابگرمکن ما بوتان مدل b32151 هست مشکل اینه که اب رو که باز می کنی روشن نمیشه نه جرقه می زنه .
جرم گیری کردم حتی طبق راهنمایی دوستان در بالا رگلاتور رو باز و سرویس کردم اما مشکل پا برجاست (( وقتی با پیچ گوشتی اون قسمتی رو که میل سوپاپ بهش فشار میاره که باعث جرقه و روشن شدن ابگرمکن میشه رو می دم بالا گاز ازاد میشه و ابگرمکن روشن میشه اما تا پیچ گوشتی رو بر می دارم خاموش میشه
لطفا راهنمایی کنید.

اگر پس از جرم گیری مشکلتون حل نشد دو حالت داره
یا اینکه میکروسوییچ تنظیم نیست
یا اینکه خروجی آب کمه
***** ورودی آب به آبگرمکن را چک کنید
مغزی شیر آب رو باز کنید ببینید آیا گرفتگی در خروجی آب نداشته باشید

• Like
hsadeh
سلام - من يک آبگرمکن ديواري سوزان دارم که شمعک آن خاموش ميشود يعني درابتداي کار که ميخواهم روشنش کنم ، پس از زدن فندک و روشن شدن شعله شمعک ، به محض اينکه شاسي را آزاد کنم ، شعله خاموش ميشود . تقاضاي کمک دارم . ممنون

با سلام خدمت شما.

دوست عزیز مشکل یا از ترموکوپل است یا از بوبین آن ولی احتمال خرابی ترموکوپل بیشتر است. قبل از

تعویض اتصالات ترموکوپل را چک کنید که شل نباشند. ولی اگر نوک ترموکوپل خورده شده آن را تعویض کنید.

مهدی عباسی.

آخرین ویرایش:
hasanr
چون میخوام در دفعات بعدی آبگرمکن رو باز نکنم و همونجا که نصبه جرم گیری کنم
حالا سوالم اینه که اسید دیسکیلر به رگولاتور گاز اسیب میزنه یا نه ؟ یعنی رگولاتور هم به همین روش ( تشکیل مدار بسته بوسیله پمپ کولر) جرم گیری بشه یا نه ؟

با سلام خدمت شما.

اسید دیسکیلر مادۀ خطرناکی است و گاز سمی دارد استفاده از آن در فضای بسته خطرناک است و

همینطور شستشو مبدل در جای خود و در حالت ایستاده توصیه نمی شود اگر نشتی داشته باشید یا مبدل

سوراخ شود امکان ریختن اسید روی لوازم دیگر آبگرمکن و یا بدن شما و یا هر جسم فلزی است. این اسید

فقط برای جرم گیری مبدل است و برای جای دیگر آبگرمکن استفاده نمی شود.

مهدی عباسی.

آخرین ویرایش:
  • Like
[Iبا سلام .ايا ميشود درصورت ضعيف بودن فشار اب فنر دريچه اي اب را تعويز نمود

با سلام خدمت شما.

کامل و واضح توضیح دهید منظورتان از فنر دریچه ای آب چیست.

با تشکر مهدی عباسی.

• Like

meigoon

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip افتخاری
کاربر
2009-11-09
643
3,506
با سلام خدمت استاد گرامی
ابگرمکن ما هم مشکل ولرم بودن اب رو دارد لطفا از روی عکس مشخص کنید که قسمت شیپوری کدام هست
با تشکر

[/URL][/IMG]
سلام
عکسی که گذاشته اید باز نمی شود لطفاً از داخل آبگرم کن (بدون کاور بدنه) عکسی تهیه و از طریق سایت ارسال نمائید تا محل شیپوری را روی عکس برایتان اعلام نمایم

• Like

arian007

کاربر
2011-01-18
1
2
سلاممن یک آبگرمکن گازی مخزنی دارم که ترموستات اون از اول مشکل داشت به طوری که وقتی روی درجه 2 میزارم آب تا سرد سرد نشه روشن نمیشه و وقتی کمی بیشتر از 2 میزارم آب خیلی داغ میشه ولی باز هم تا زمانی که سرد نشه روشن نمیشه میخاستم بدونم آیا ترموستات پیچ تنظیم داره و چجوری تنظیمش کنم یا ممکنه قطعه ای از اون خراب باشه؟ ضمنا آبگرمکن تقریبا نو هست و از اول همینجوری بود

mohandesin

کاربر
2013-01-14
1
1
سلام

آبگرمکن بوتان مدل b118 از سوراخی که در تصویر مشخص کرده ام قطره قطره آب می دهم از دوستان کسی می دونه مشکلش چیه؟ اگه با چسب روشا بپوشونم اشکالی داره؟

با تشکر

http://www.wikiupload.ir/images/q3w456dl49m8p439s1lk.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like

hamid_noroze

کاربر
2013-01-26
10
9
سلام من یه ابگرمکن دارم شعلش خوب روشن میشه آب داغ نمیشه
شیپورشم عوض کردم رادیاتورشم جرم گیری کردم
شیر تنظیم دما روی ریگلاتور آبم عوض کردم
اما بازم داغ نمیشه
مدلشb15
من خودم تعمیرکار حرفه ایم اما این مورد کلافم کرده

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
سلام من یه ابگرمکن دارم شعلش خوب روشن میشه آب داغ نمیشه
شیپورشم عوض کردم رادیاتورشم جرم گیری کردم
شیر تنظیم دما روی ریگلاتور آبم عوض کردم
اما بازم داغ نمیشه
مدلشb15
من خودم تعمیرکار حرفه ایم اما این مورد کلافم کرده

شیر تنظیم دما رو کامل ببندید اگه جواب نگرفتین شیر ورودی آب به آبگرمکن رو کمی ببندید شاید فشار آب ورودی زیاد باشه
البته همه اینها در صورتیه که شعله برنر کامل بالا بیاد
موفق باشید

بالا