آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

پشتيباني و رفع اشکال پروگرامر هاي شرکت طراحان نوين مدار TNM

sardarshams

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-06-20
1,077
25,016
44
Azarbayjan-Miandoab
سلام 5 عدد آیسی 24c016 Atmel خریدم که هر 5 تاش را موقعی که می خواهم پاک کنم ارور Erase Error!wrong Device or Incorrect Device insertion میده هم موقع خواندن وهم موقع پاک کردن آیا ای 5 تا آیسی همش خرابند چون 2 آیسی با همین شماره که از روی شاسی در آوردم می تونم پا ک وپروگرام کنم

PARS_SERVIS

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2010-03-08
34
480
نکته مهم خط کش پیشرفت عملیات هست که من با اون خیلی مشکل دارم اگر دقت کرده باشید مثلا در زمان Verify خط کش تا انتها پر میشه و یه خطا به صورت پیغام میده که باعث سر در گمی میشه اما اگه در همان لحظه که خطا صورت میگیره خط کش متوقف بشه مثلا در ابتدا یا کمی مانده به انتها اون موقع میشه فهمید که فایل درون آی سی با فایل درون بافر کدام قسمتش ایراد داره و چه تفاوتی داره چون در مورد دستگاهای dvd و dvb و یک سری دستگاهی دیگه اروری که در انتها میده خیلی مهم نیست مثلا در پروگرامرهای سوپر پرو ممکنه در زمان Verifyروی 98 درصد ارور بده و خط کش پیشرفت متوقف بشه که زیاد مهم نیست اما دونستن این که در کدام قسمت ارور میده خیلی مهم هست (دوستانی که هم با سوپر پرو کار کردن هم با tnm بهتر متوجه این مساله میشن)
یا در هنگام پروگرام کردن اگر در زمانی که پروگرامر در حال پروگرام کردن آی سی مثلا (en25t80) باشد اگر در حین عملیات پروگرام آی سی را از روی سوکت بردارید پروگرامر متوجه این مسئله نمیشود ودر پایان خطایی نمیدهد در حالی که باید در همان لحظه که شما آی سی را از سوکت جدا میکنید خط کش پیشرفت متوقف شده و ارور مربوطه را اعلام نماید
به نظراین حقیراصلاح این دو موضوع خیلی مهم میباشد و دقت وسرعت کار با این پروگرامر را افزایش میدهد

آخرین ویرایش:

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,682
176,853
iRanTK.iR
سلام 5 عدد آیسی 24c016 Atmel خریدم که هر 5 تاش را موقعی که می خواهم پاک کنم ارور Erase Error!wrong Device or Incorrect Device insertion میده هم موقع خواندن وهم موقع پاک کردن آیا ای 5 تا آیسی همش خرابند چون 2 آیسی با همین شماره که از روی شاسی در آوردم می تونم پا ک وپروگرام کنم

سلام

شما با FM24C16 يا 24C16-2 تست کن ببين باز هم همينطوريه !

ضمنا پروگرامر آي سي با نام AT24C016 نداره ! مطمئني شمارش اينه ؟

اگر باز هم نشد بهتر هست قطعات رو براي شرکت ارسال کني تا بررسي کنند .........

الان تقریبلآ مدت زیادی هست که آبدیت جدید نیامده فقط همون 7.42 هست

سلام

بله درسته ، تغييرات کلي در نرم افزار قرار هست صورت بگيره به همين دليل مدت زيادي هست آپديتي داده نشده ، البته قطعه اي هم در اين مدت مشکل دار نبوده که قرار باشه مشکلش حل بشه ...........

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,682
176,853
iRanTK.iR
نکته مهم خط کش پیشرفت عملیات هست که من با اون خیلی مشکل دارم اگر دقت کرده باشید مثلا در زمان Verify خط کش تا انتها پر میشه و یه خطا به صورت پیغام میده که باعث سر در گمی میشه اما اگه در همان لحظه که خطا صورت میگیره خط کش متوقف بشه مثلا در ابتدا یا کمی مانده به انتها اون موقع میشه فهمید که فایل درون آی سی با فایل درون بافر کدام قسمتش ایراد داره و چه تفاوتی داره چون در مورد دستگاهای dvd و dvb و یک سری دستگاهی دیگه اروری که در انتها میده خیلی مهم نیست مثلا در پروگرامرهای سوپر پرو ممکنه در زمان Verifyروی 98 درصد ارور بده و خط کش پیشرفت متوقف بشه که زیاد مهم نیست اما دونستن این که در کدام قسمت ارور میده خیلی مهم هست (دوستانی که هم با سوپر پرو کار کردن هم با tnm بهتر متوجه این مساله میشن)
یا در هنگام پروگرام کردن اگر در زمانی که پروگرامر در حال پروگرام کردن آی سی مثلا (en25t80) باشد اگر در حین عملیات پروگرام آی سی را از روی سوکت بردارید پروگرامر متوجه این مسئله نمیشود ودر پایان خطایی نمیدهد در حالی که باید در همان لحظه که شما آی سی را از سوکت جدا میکنید خط کش پیشرفت متوقف شده و ارور مربوطه را اعلام نماید
به نظراین حقیراصلاح این دو موضوع خیلی مهم میباشد و دقت وسرعت کار با این پروگرامر را افزایش میدهد

سلام

در مورد پيشنهادات شما بايد مسئول فني شرکت تصميم گيري کنند که امکان اضافه کردن همچين امکاناتي به نرم افزار هست يا نه ؟

اما در مورد فايل هايي که تا انتهاشون پروگرام نشه با شما مخالف هستم ، البته درسته بعضي از پردازنده ها مثل MT13x9 اکثرا انتهاشون خالي هست و مثلا اگر يک درصد آخر هم پروگرام نشه مشکلي پيش نمياد چون اطلاعات به صورت FF هست و اگر چيزي غير از اين بگذاريد باز هم دستگاه روشن ميشه ، يا مثلا قسمت انتهاي فايل هاي اين پردازنده مربوط به ExtraBlock هستش و اگر کلا اين قسمت رو پاک کنيد يا با FF پر کنيد باز هم دستگاه روشن ميشه و بعد از مدتي کار کرد با دستگاه اون قسمت دوباره ايجاد ميشه ، اون بخش مربوط به اطلاعاتي هست که از طريق DVD داخل آي سي فلش ضبط ميشه ، اطلاعاتي مثل : ميزان صوت دستگاه يا قابليت Resume که مثلا بعد از خاموش شدن دستگاه از چه دقيقه و ثانيه اي شروع به خواندن ديسک کنه و .....

اما دستگاه هاي زيادي هستند که اگر شما درصد آخرشونو کپي نکنيد يا تغييرات انجام بديد روشن نخواهند شد .

موفق باشيد .

TNM

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-11-08
826
3,752
با سلام
ورژن 8 بعد از تست حدود یکماه دیگر ارائه میشود تا آنزمان تغییرات موردی برای افراد ایمیل میشود .
AT24C016 در صورتی که با FM24c16 یا AT24C16 جواب نداد احتمال خراب بودن یا ریمارک بودن قطعه زیاد است و پیشنهاد میکنیم قطعه را در جهات مختلف روی سوکت قرار دهید. شماره 0 نیز بعد از حرف c نباید باشد , شاید قطعه شما 24c01-6 باشد.
خطکش وریفای هرجا که خطا باشد متوقف میشود و تا انتها نمیرود ولی اگر سایز قطعه کم باشد زمان آنقدر کوتاه است که شما آنرا نمیبینید . برای پروگر ام برای اینکه پروگرامر به حداکثر سرعت برسد از وریفای همزمان با پروگرام خودداری میکند و به همین دلیل خروج قطعه را پروگرامر متوجه نمیشود و این بر اساس نوع قطعه فرق میکند و پروگرامرهای مارکهای دیگر نیز همیشه خروج آی سی را متوجه نمیشوند و در قطعات خاصی بر اساس الگوریتم آن پروگرامر این اتفاق می افتد.
کلا چند سیستم برای پروگرامرها وجود دارد که ما یکی از آنها را انتخاب کرده ایم و تنها ایراد آن نداشتن LOG است که با توجه به انکه خیلی زمانبر است شاید در آینده اضافه شود.
در مورد sst25vF016b که قبلا یکی از کاربران مشکل داشت ، تعدادی از این قطعه خربداری شد و تست شد که مشکلی با مدل 2000 نبود و احتمالا قطعه مورد استفاده در چند نقطه ایراد داشته است.
با تشکر

sardarshams

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-06-20
1,077
25,016
44
Azarbayjan-Miandoab
سلام ایسی فلاش 48 پایه mp3 player به شماره K9GAG08U0E توسط TNM2000بصورت اتوماتیک شناسایی نمی شود و وقتی بصورت دستی شماره را که آخرش بجای E از M است انتخاب می شود و می خواهیم آیسی را RED کنیم با ارور The selected Device was not found by programer مواجه می شوم با یک نمونه آیسی سالم دیگه با همین شماره نیز تست کرده ام که همین ارور را می ده در ظمن این پلیر حافظه اش 2 گیگ می باشد

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,682
176,853
iRanTK.iR
سلام ایسی فلاش 48 پایه mp3 player به شماره K9GAG08U0E توسط TNM2000بصورت اتوماتیک شناسایی نمی شود و وقتی بصورت دستی شماره را که آخرش بجای E از M است انتخاب می شود و می خواهیم آیسی را RED کنیم با ارور The selected Device was not found by programer مواجه می شوم با یک نمونه آیسی سالم دیگه با همین شماره نیز تست کرده ام که همین ارور را می ده در ظمن این پلیر حافظه اش 2 گیگ می باشد

سلام

طبق آموزش اين تاپيک فايل Detect.txt را در همين تاپيک آپلود کنيد :

نحوه پیدا کردن و ارسال فایل Detect.txt برای اضافه شدن قطعه جدید !

TNM

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-11-08
826
3,752
با سلام
K9GAG08U0E با مدل K9GAG08U0M فرق میکند و از نوع ناندهای MLC است و در حال حاظر تنها توسط پروگرامر +Nand ما پشتیبانی میشود و ا مکان اضافه کردن آن به مدل 2000 وجود ندارد.

بالا