آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

پشتيباني و رفع اشکال پروگرامر هاي شرکت طراحان نوين مدار TNM

ghoshiry

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-09-01
1,724
7,476
دامغان
قبل رایت ایا عمل بلنک و پاک کردن را انجام دادید

مهندس هاشمی عزیز در مرود این اپشن و نحوه اتصال نیاز به راهنمایی میباشد

با تشکر

پیوست‌ها

• 23 کیلوبایت بازدیدها: 128

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
درود

بله هر دو دستگاه الان یک مشکل دارند .

جرات دست زدن به دستگاه سوم را ندارم ، اما اطلاعات از این دستگاه Read شد و روی دو دستگاه دیگر Write شد اما هیچ تغییری حاصل نشد .

به نام خدا
اقا رضا به نظر من بهترین راه همینه که متوجه بشیم مشکل از کجاست
که ایسی سالم رو نصب کنید روی دستگاه خراب
بعد با hex work shop
شما از دوتا دستگاه نو بکاپ گرفتید که هیچ تنظیماتی روی دستگاه انجام نشده
پس دقیقا فایلاشون باید تو مقایسه یکی باشه
یه مقایسه بزنید ببینید چی میشود
متاسفانه ای سی ها دوتا هستند وگرنه میشد لحیم نکنید
با دست نگه دارید
باور نمیکنید من ای سی سیستم ایکلاس رو بدون اینکه لحیم کنم
تست گرفتم زیرسازیش رو صاف کردم با دست فشار دادم و ..
اگر دوستانتون پروگرمر دیگری دارند سوپر پرو....
یه بارم اونجا تست برنید

آخرین ویرایش:

TNM

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-11-08
826
3,756
سلام
S29AL016J70 آی سی NorFlash است که یکبار وریفای بعد از رید سالم بودن دامپ را %100 تضمین میکند بنابراین احتمالا مشکلی ندارد .
اما فلش ناند احتمال خطا دارد. برای همین در برنامه ناند بعد از خواندن از آ ی سی مستر ، همیشه از منوی tools گزینه read chip & correct file را بزنید تا دستگاه فایل خوانده شده را تصحیح کند
در آی سی های ناند جدید MLC (برای آی سی شما صادق نیست) گزینه multiple read و بیش از 3 بار رید لازم میشود.
برای وریفای %100 در برنامه ناند دکمه config را زده و error tolerance را 0 کنید تا دستگاه از هیچ خطایی در وریفای صرف نظر نکند.
ضمنا آی سی ناند شما دارای شماره سریال انحصاری نیز هست که جلوی کپی آی سی را میگیرد ولی آن نمونه ای که روی خودش رایت شده
چون شماره سریالش عوض نشده باید کار میکرد و احتمالا مشکل در گرفتن سورس است.
ضمنا در کامپیوتر دیگری هم تست کنید.

سلام

یک دستگاه DVR چینی داشتم که پسورد داده بودند و رمز را فراموش کرده بودند .

با توجه به اینکه دستگاه از یک فروشنده بود از وی خواستم که یک دستگاه سالم مثل خودش بیاورد تا مشکل را حل کنم .

بنده خدا هم یک دستگاه نو آورد و من هم آی سی های فلش به شماره HY27US08121B و S29AL016J70TFI02 هر دو با پکیج TSOP48 را از برد جدا کرده و Read کرده و روی آی سی هایی که پسورد داشت Write کردم ، اما دستگاه بالا نیامد .

مشکل هم از این قرار هست که دستگاه بعد از روشن کردن لوگوی ابتدایی می آید بعد یک بوق می زند و بعد از چند ثانیه سه بوق می زند و بعد از آن بعد از چند ثانیه روشن می شود .

اما بعد از ریختن فایل ها بعد از سه بوق روی همان لوگو می ایستد و بالا نمی آید ؟

حالا من آمدم و همان فایل هایی که از دستگاه سالم Read کرده بودم را روی همان آی سی هایی که اطلاعات از آنها Read شده بود ریختم و متاسفانه این دستگاه هم به همین مشکل خورد !

یک دستگاه کاملا نو دیگر هم باز کردم و آی سی ها را جدا کرده و مجدد Read کردم و بعد هم به صورت کامل و بدون مشکل Verify شدند ، و اطلاعات را مجدد روی آن دو مورد قبلی ریختم اما باز هم دستگاه ها بالا نیامد ؟

حالا من موندم با دو دستگاه خراب و یک دستگاه سالم ؟

در صورت امکان توضیح دهید که مشکل از چیست و چگونه باید مرتفعش کنم ؟ با توجه به اینکه بعد از Read کردن آی سی ها بدون خطا Verify می شوند .

تصویر برد دستگاه ضمیمه شد ، البته یکی از آی سی ها روی برد نیست ، مدل هم ندارد فقط روی دستگاه نوشته شده IPTEC

مشاهده فایل‌پیوست 117612

IVECO

کاربر
2008-03-11
282
1,266
ایران
با سلام

شبیه ساز سیگنال rpm در دستگاه TNM5000 ظاهرا سیگنال RPM موتورهای شش سیلندر و بالاتر را ساپورت نمی کند ایا می توان انرا اصلاح و قابل انعطاف برای

خودروهای دیگر کرد--بعنوان مثال می توان به فلایویل زیر اشاره کرد .

RPM.png -

با تشکر

TNM

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-11-08
826
3,756
سلام
اگر تصویری از شکل موج اسیلوسکوپ آن دارید لطفا آنرا بگذارید.
با سلام

شبیه ساز سیگنال rpm در دستگاه TNM5000 ظاهرا سیگنال RPM موتورهای شش سیلندر و بالاتر را ساپورت نمی کند ایا می توان انرا اصلاح و قابل انعطاف برای

خودروهای دیگر کرد--بعنوان مثال می توان به فلایویل زیر اشاره کرد .

مشاهده فایل‌پیوست 117758 -

با تشکر

IVECO

کاربر
2008-03-11
282
1,266
ایران
با سلام

با بررسی بیشتر مشخص شده این فلایو ل دارای 18 دندانه است که در مجموع 54 داندانه می شود (4 =54-60 دندانه ) بین هر مجموع دو دندانه خالی است شکل موج آن
شبیه زیر است (البته سیگنال بالایی RPM و پایینی میل بادامک است ) -پیشنهاد من این است نرم افزار قابلیت این را داشته باشد تعداد دندانها صحیح و دندانه های خالی زیر سنسور به ان معرفی شود خروجی شکل موجی مذبور را تولید کند(برای موتورهای مختلف ) . با تشکر فراوان
RPM& CAMSHAFT.jpg

تاج

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-03-15
458
1,639
اهواز
سلام
S29AL016J70 آی سی NorFlash است که یکبار وریفای بعد از رید سالم بودن دامپ را %100 تضمین میکند بنابراین احتمالا مشکلی ندارد .
اما فلش ناند احتمال خطا دارد. برای همین در برنامه ناند بعد از خواندن از آ ی سی مستر ، همیشه از منوی tools گزینه read chip & correct file را بزنید تا دستگاه فایل خوانده شده را تصحیح کند
در آی سی های ناند جدید MLC (برای آی سی شما صادق نیست) گزینه multiple read و بیش از 3 بار رید لازم میشود.
برای وریفای %100 در برنامه ناند دکمه config را زده و error tolerance را 0 کنید تا دستگاه از هیچ خطایی در وریفای صرف نظر نکند.
ضمنا آی سی ناند شما دارای شماره سریال انحصاری نیز هست که جلوی کپی آی سی را میگیرد ولی آن نمونه ای که روی خودش رایت شده
چون شماره سریالش عوض نشده باید کار میکرد و احتمالا مشکل در گرفتن سورس است.
ضمنا در کامپیوتر دیگری هم تست کنید.

با توجه به فرمایشات اساتید یه تجربه:منم همچین مشکلی البته با استار//سات55O وفقط از سری الترا داشتم----آخر فهمیدم خود ناد مشکل داره

sardarshams

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-06-20
1,082
25,021
44
Azarbayjan-Miandoab
سلام
لطفا تنظیمات فیوز بیت را برای atmega328p در Tnm2000 پلاس راهنمایی کنید با تنظیمات زیر که طراح گفته در ظمن برای بار دوم که خواستم همین میکرو را پروگرام کنم چطوری می تونم تنظیمات فیوز بیت ها را ریست کنم چون سازنده مدار گفته برای بار دوم اگه خواستید میکرو را پروگرام کنید باید تنظیمات فیوز بیت ها را ریست کنید چون این مدار محدودیت استفاده دارد و بعد از 300 بار روشن خاموش کردن دستگاه باید دوباره میکرو پروگرام بشه با تشکر از شما
Low Fuse: F7 High Fuse

آخرین ویرایش:

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,740
سلام
لطفا بفرمایید چگونه میتوانم طبق عکس فیوز بیتها را در پروگرام tnm تنظیم کنم
1.png
با کمال تشکر