آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: پروتکت دستگاه جوش مدل mma با برند آما جوش

farhadAsgar

کاربر
2014-03-19
178
604
خوزستان
سلام استاد امیدوارم روز خوبی دشته باشید .
بعیده که 2/2 کیلو با خروجی موازی باشه آیا مطمئنی ؟
اره استاد مقاومت 2/2 کیلو است ولی من با دستگاه دیگه مقایسه کردم در دستگاه مشابه از vdr (وریستور )14d151k استفاده شده دلیل این مورد چی است استاد ؟
بین پایه 2 و 7 آی سی 3140 مقاومت 1 کیلو بگذار ببین ولتاژ پایه 6 چند ولت میشه ؟
پایه 6 ولتاژ 0/020 ولت شد .
استاد من با توجه به تجربه قبلی خود مشکوک به ترانس جوش در برد وسط شدم و یکی یکی خارج کردم ودستگاه تست کردم حدسم صحیح بود و ان ترانس از مدار خارج کردم ودستگاه را به ترتیب با لامپ تست سر 100 و200 و1000 و در نهایت 220 تست کردم دستگاه بدون پروتکت روشن شد وجوشکاری کردم ولی در زمان جوشکار در برق 220 بعداز اب کردن نصف سیم جوش 3عدی فت های قدرت دار فانی را بست و با تعویض ان مجددن در تست 2 عدد دیگر ان سوخت اما سوال اینجاست که چرا فت های روبروی هم میسوزند ؟ وچرا به شدت داغ می شوند ؟
سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
سلام استاد امیدوارم روز خوبی دشته باشید .

پایه 6 ولتاژ 0/020 ولت شد .
استاد من با توجه به تجربه قبلی خود مشکوک به ترانس جوش در برد وسط شدم و یکی یکی خارج کردم ودستگاه تست کردم حدسم صحیح بود و ان ترانس از مدار خارج کردم ودستگاه را به ترتیب با لامپ تست سر 100 و200 و1000 و در نهایت 220 تست کردم دستگاه بدون پروتکت روشن شد وجوشکاری کردم ولی در زمان جوشکار در برق 220 بعداز اب کردن نصف سیم جوش 3عدی فت های قدرت دار فانی را بست و با تعویض ان مجددن در تست 2 عدد دیگر ان سوخت اما سوال اینجاست که چرا فت های روبروی هم میسوزند ؟ وچرا به شدت داغ می شوند ؟
سپاس

درود

مشخصات فت ها باید یکسان باشه و کلیه ترانس ها متصل باشه .
لذا ترانس معیوب را تعویض و فت های مناسبی استفاده کن
ضمنا اگه ترانس معیوب بوده ولتاژ 310 قبل از ntc را گزارش کردی که اهمیتی نداره و لذا گزارش درستی نبوده .

سپاس

آخرین ویرایش:

farhadAsgar

کاربر
2014-03-19
178
604
خوزستان
درود استاد
استاد مقاومت2/2 کیلو را از مدار خارج کنم و جای ان وریستور مشابه ان دستگاه جایگزین کنم ؟
استاد ایا مورد از فتهای فابریک دستگاه است یا در برد کنترول ؟
استاد چند هفته قبل دستگاه برای تعمیر اوردند که مورد در برد تغذیه داشت رفع کردم ولی موردی دار ان دیدم که پین 1 و پین 4 را با مقاومتی 470 اهمی به هم متصل کرده بودن استاد دلیل چی بوده ؟
سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
درود استاد
استاد مقاومت2/2 کیلو را از مدار خارج کنم و جای ان وریستور مشابه ان دستگاه جایگزین کنم ؟
استاد ایا مورد از فتهای فابریک دستگاه است یا در برد کنترول ؟
استاد چند هفته قبل دستگاه برای تعمیر اوردند که مورد در برد تغذیه داشت رفع کردم ولی موردی دار ان دیدم که پین 1 و پین 4 را با مقاومتی 470 اهمی به هم متصل کرده بودن استاد دلیل چی بوده ؟
سپاس

درود

عزیزم گزارش شما خیلی مبهمه
باید بنحوی گزارش کنی که درک کنم

پایه 1 و 4 مربوط به چه بخشی و چه قطعه ای است .

پاسخ این سوالم چی شد ؟
بعیده که 2/2 کیلو با خروجی موازی باشه آیا مطمئنی ؟

البته پاسخ دادی ولی نامرتبط بود عرض کردم بعیده با خروجی موازی باشه ولی شما فرمودید 2/2 کیلو درسته

آیا یک پایه 2/2 کیلو به مثبت و دیگری به منفی خروجی متصله ؟
مقاومت2/2 کیلو را از مدار خارج کنم و جای ان وریستور مشابه ان دستگاه جایگزین کنم ؟
با چه استدلالی وریستور ؟
هرچند هنوز نفهمیدم این مقاومت مربوط به چه بخشی است اما هر چه باشه قابل جایگزینی با وریستور نیست .

ایا مورد از فتهای فابریک دستگاه است یا در برد کنترول ؟
عرض کردم

ترانس معیوب را تعویض و فت های مناسبی استفاده کن تا دستگاه در وضعیت عادی قابل بررسی بشه و اگه ایراد دیگری داره مشخص بشه.

اتومبیلی که 3 تا چرخ داره نمیتونیم تست کنیم که
در سرعت بالای 100 کیلومتر بازم ریپ میزنه و داغ میکنه یا نه ؟

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
استاد مقاومت 2/2 که به شنت متصل است دنبال کردم به پای 2 ای سی 3140 ختم میشود.

درود

عزیزم چرا پاسخ منو نمیدی؟
گفته بودی موازی با خروجی است آیا موازی است ؟
دو پایه مقاومت به کجا متصله ؟
پین 1 و پین 4 را با مقاومتی 470 اهمی به هم متصل کرده بودن استاد دلیل چی بوده ؟

پین 1 مربوط به offset آپ امپه و بین 1 و 4 مقاومت بزرگتر از 50 کیلو محتمله لذا احتمالا 470 کیلو متصله نه 470 اهم .

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا