آی پی امداد
abtahi

پرسش و پاسخ بخش {مدارات الكترونيك}

ho3in(^_^)

کاربر
2011-02-24
87
136
37
www.my-painting.mihanblog.com
سلام خدمت اساتید محترم

یک رقص نور دارم که 4تا دیود با خازنش خراب بود حالا عوضش کردم ولی کار نمیکنه !دو مدار خازن بهم اتصال کوتاه 5 اهم دارن و فکر کنم بخاطر اینه شارژ نمیشه و رقص نورها هم کار نمیکنه ، میخواستم ببینم راهی هست که رقص نورها رو بصورت یکسره وصل کنم ؟و لامپهاش آسیب نمیبینه؟دوستان بی صبرانه منتظر راهنماییتان هستم.

DSC00031.jpgDSC00030.jpg

ho3in(^_^)

کاربر
2011-02-24
87
136
37
www.my-painting.mihanblog.com
سلام ممنون از توجهتون
16 ولت 10 میکروفاراد
یه قسمت از برق بعد از دیود به یک سر از ترانزیستورها میره
یه قسمت دیگه از برق وردی به صورت سری به لامپها وصل میشه.قسمت خازن هم به آی سی میره و آی سی هم ترانزیستورها رو تحریک میکنه.نظر شما چیه؟

غزال

Remembering
ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,908
سلام خدمت اساتید محترم

یک رقص نور دارم که 4تا دیود با خازنش خراب بود حالا عوضش کردم ولی کار نمیکنه !دو مدار خازن بهم اتصال کوتاه 5 اهم دارن و فکر کنم بخاطر اینه شارژ نمیشه و رقص نورها هم کار نمیکنه ، میخواستم ببینم راهی هست که رقص نورها رو بصورت یکسره وصل کنم ؟و لامپهاش آسیب نمیبینه؟دوستان بی صبرانه منتظر راهنماییتان هستم.

مشاهده فایل‌پیوست 67750مشاهده فایل‌پیوست 67751

سلام
بله میتونید یکسره لامپها را روشن کنید
اتفاقا یک نمونه از این چشمک زن را بعد از سوختن آی سی یکسره کردم

دو یا سه دسته لامپ سری هست که انتهای دسته ها بهم متصل شده و مشترک است که به نول متصل کنید و حالا اگر ابتدای هر دسته را با یک دیود سری به فاز متصل کنید آن دسته روشن میشود

البته بدون دیود هم اشکالی ندارد ولی دیود موجب افزایش عمر لامپها و چشمک خفیف آنها میشود

ضمنا من تعدادی از لامپهای یک دسته را بصورت سری به دسته دیگر اضافه کردم که عمر لامپها باز هم بیشتر شود ( چون شدت روشنایی مورد نظر نیست بلکه جلب نظر مورد هدف است که با نور کمتر هم میسر میشود )
باین ترتیب اگر اغراق نباشد حدود 10 سال است لامپهای مذکور صحیح و سالم کار میکنند

سپاس

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
839
2,838
سلام عزیزم
خیر روش شما غیرعملی و غیرعلمی و ناممکنه و با ایرادات عدیده مواجه است
اساسا اهم معرف بلندگو ، ناشی از امپدانس است و بسیار متفاوت با اهم مقاومت اهمی

بطوریکه ولتاژ dc ، بلندگو سالم 100 اهمی را هم اتصال کوتاه می بینه ( صرفنظر از مقاومت ناچیز اهمی ) - و اساسا ولتاژ dc برای بلندگو مانند سم محسوب میشه - و میدان ناشی از dc موجب اختلال کار بلندگو و ضعف شدید آن میگردد و این روش الی ماشاءالله ایرادات دیگه داره .
سپاس
سلام
استاد عزیزم جناب غزال
از راهنمایی های شما سپاسگذارم . حالا اگر با این روش نشد با روش دیگر امتحان خواهم کرد گرچه تو الکترونیک زیاد تئوری بلد نیستم اما بالاخره چنین مداری ( که بوسیله اهم بلندگو اتصال تشخیص داده بشه ) رو خواهم ساخت .
با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

Remembering
ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,908
سلام
استاد عزیزم جناب غزال
از راهنمایی های شما سپاسگذارم . حالا اگر با این روش نشد با روش دیگر امتحان خواهم کرد گرچه تو الکترونیک زیاد تئوری بلد نیستم اما بالاخره چنین مداری ( که بوسیله اهم بلندگو اتصال تشخیص داده بشه ) رو خواهم ساخت .
با تشکر

سلام
دوست خوبم
هرچند هدف شما قابل حصول است و اگرچه قبلا با ذکر دلیل عرض کرده ام ، حصول مقصود شما سود و ثمری ندارد
اما ازآنجاکه کار ساده ای نیست لذا چنانچه موفق شدید بمنظور تقدیر از پشتکار و زحمات مربوطه ، اطلاعات فنی کمیاب و قابل توجهی بعنوان جایزه ، نزد من دارید .

سپاس

هادیان

کاربر vip
کاربر
2010-09-18
187
281
ایا می شه با یک رله 18 ولت یا 12 ولت بسته به ولتاژ کار ایفون سر راه dو c مشترک یک زنگ 220 ولت را راه اندازی کرد زمان فشار دادن شاسی ایفون

asad1

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-01
188
1,046
با سلام به همه دوستان!
یه مدار ساده و کار کن میخام که به خط تلفن وصل بشه و با زنگ خوردن تلفن رله ای رو همراه زنگ تلفن وصل کنه . میخام باهاش زنگ اخبار رو کنترل کنم برا یه محیط بزرگ.
متشکرم کسی کمک کنه!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,103
74,102
48
ایران
با سلام به همه دوستان!
یه مدار ساده و کار کن میخام که به خط تلفن وصل بشه و با زنگ خوردن تلفن رله ای رو همراه زنگ تلفن وصل کنه . میخام باهاش زنگ اخبار رو کنترل کنم برا یه محیط بزرگ.
متشکرم کسی کمک کنه!

سلام دوست عزیز
می تونید از این مدار ها استفاده کنید.

Telephone Tapping Indicator.gif

[hide]8.jpg[/hide]

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,103
74,102
48
ایران
ایا می شه با یک رله 18 ولت یا 12 ولت بسته به ولتاژ کار ایفون سر راه dو c مشترک یک زنگ 220 ولت را راه اندازی کرد زمان فشار دادن شاسی ایفون

سلام
مدار برای راه اندازی زنگ 220 ولت البته ورودی اپتوکوپلر رو بنا به ولتاژ خروجی مدار ایفون بایاس کنید.
[hide]

1_0.jpg
[/hide]

بالا