آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: پاور 330 گرین روشن نمیشود

mrd90550

کاربر
2012-02-27
164
502
ایسی tt 2148 از روی برد اوراق گیر آوردم و جایگزین کردم. باز هم سوییچ نمیشه
ایسی 7510 و 494 هم که قبلا عوض شده بود
چطور میشه از صحت آیسی های فوق مطمئن شد؟ هر چند هر دو ایسی نو هستند

آخرین ویرایش:

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام
شما این سه خازن طبق عکس که علامتگذاری کردم تعویض شود و حتما بانوع مرغوب و سالم

2014-06-07 11.31.57.jpg

آخرین ویرایش:

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,883
021
درود
گمان نکنم از اون دو تا خازن باشه چون اون دو تا خازن وقتی ایراد داشته باشند ولتاز استند بای بالا میرود
همان حوالی دیود ها را بررسی کنید (آنهایی که به سمت سیم سبز میروند)
ضمنا با اتصال سیم های بنفش و زرد فن پاور کار میکند یا خیر ؟؟؟
سپاس

mrd90550

کاربر
2012-02-27
164
502
درود
گمان نکنم از اون دو تا خازن باشه چون اون دو تا خازن وقتی ایراد داشته باشند ولتاز استند بای بالا میرود
همان حوالی دیود ها را بررسی کنید (آنهایی که به سمت سیم سبز میروند)
ضمنا با اتصال سیم های بنفش و زرد فن پاور کار میکند یا خیر ؟؟؟
سپاس

3 تا خازن که دوستمون گفتند را قبلا خارج کردم و با قسمت خازن سنج مولتی متر چک کردم. هر سه ظرفیت درستی داشتند. آیا لازم است تعویض شوند؟
با اتصال زرد و بنفش فن کار نمیکند. سیم سبز 5 ولت دارد
سپاس بیکران

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,883
021
3 تا خازن که دوستمون گفتند را قبلا خارج کردم و با قسمت خازن سنج مولتی متر چک کردم. هر سه ظرفیت درستی داشتند. آیا لازم است تعویض شوند؟
سپاس بیکران
درود
نیازی به تعویض خازنها نیست
دیود بزرگ و دیود کناری آن را تعویض و اطلاع رسانی کنید
هیت سینک دوم را خارج کنید و عکسی با کیفیت از اطراف دیود بزرگ و آیسی سوئیچینگ بیندازید
باز هم تاکید میکنم که عکس ها با کیفیت باشند
سپاس

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام
7.png
نوشته اصلی توسط mrd90550
سپاس بیکران

در خصوص سلامت خازن :

[hide]
ممکن است با ظرفیت سنج مقدار درست ظرفیت خازن نشان داده شود ولی دلیل بر سلامت خازن نیست چون خازنهای الکترولیتی بخصوص در دستگاههای چینی ماده دی الکتریک که در داخل آن قرار دارد در اثر حرارت زیاد خشک شده و از خود یک نوع مقاومت داخلی تولید میکند که به ESR یا مقاومت سری معادل تبدیل میشود و آن با هیچ دستگاهی جز ESR متر قابل اندازه گیری نیست که براساس جدولی که دارد خازنها از روی ظرفیت و ولتاژ کار آخرین حد آن مشخص میشود و با آن به خرابی خازن پی میبریم حتی بقیه خازنهای تعویضی شما ممکن است ای اس آر داشته باشند حتی خازنهای نو که از چین وارد میشود از این قاعده مستثنی نیستند.
[/hide]

آخرین ویرایش:

vhw

کاربر
2012-12-20
60
318
با عرض سلام خدمت تمامی دوستان و همکاران عزیز.:
دوست عزیز لطفا ولتاژ پایه های آی سی 7510 را در حد میلی ولت اعلام بفرمایید .:pirate:

vhw

کاربر
2012-12-20
60
318
دوست عزیز با این فرض که شما قطعات سوخته در پست های قبلی رو به صورت صحیح با توجه به دیتاشیت ها تعویض کردید این کار را انجام دهید در غیر اینصورت روش زیر رو انجام ندید.

به دقت به برد نگاه کن که سوختگی ظاهری وجود نداشته باشه مخصوصا بین هیت سینگ اول و دوم و بعد از هیت سینگ دوم، همچنین خروجی های پاور رو چک کن که اتصالی وجود نداشته باشد(منظورم سیم های خروجی از پاور هست) سپس پایه دوم و سوم آی سی مذکور رو به هم وصل کن(در اتصال دادن پایه ها دقت کن) و اگر پاور روشن شد و فن چرخید نتیجه ر اعلام بفرمایید؟
در صورتی که هیچ اتفاقی رخ نداد پراب های مولتی متر را به سیم مشکی و زرد متصل و بررسی کنید که آیا ولتاژی وجود دارد یا خیر ؟

بالا