آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

پاسخگویی به سوالات مربوط به میکرو کنترلر هاي AvR

tamishan

کاربر
2013-06-06
142
208
مازندران-بهشهر
سلام دوستان میخوام یه مداری درست کنم که با 2 ولوم مثلا 5k بشه سرعت یک یک موتور دی سی 12 ولتی را کنترل کرد بدین صورت که زمانی ولوم اول رو کم و زیاد کردیم موتور مثلا در جهت راست با تغییر سرعت بچرخه و در حالت حداکثرولوم موتور خاموش بشه و زمانی که ولوم دوم رو کم و زیاد کردیم موتور در جهت چپ با تغییر سرعت بچرخه که در حالت حداکثر ولوم موتور خاموش بشه (با یک ولوم 3 پایه هم میشه استفاده کرد که از 3 پایه اش استفاده شده).البته به صورت کلیدی با استفاده از 4 رله بصورت شکل زیر هست رو درست کردم ولی میخوام تغییر سرعت موتور رو هم داشته باشم . دوستان راهنمایی کنند چه کار کنم ؟

11.jpg

رضاعلی

کاربر
2011-05-01
73
117
یزد
باسلام چرا بعضی مواقع آیسی های AVR به حالت استندبای میروند به طور مثال من برنامه چهار رله رو نوشتم اگر چند روزی بگذره با یک بار زدن دگمه ریموت رله فعال نمیشه چند باردگمه رو میزنیم شروع بکار میکنه ومشکلی نداره ولی اگر یکروز یا چند روز بگذره درحالت قفل میره وچندبار باید دگمه هارو بزنم تا کارکنه ممنون میشم راهنمایی کنید آیسی ATTINY2313 هست ، ممنون

w_mirzaii

کاربر
2013-03-12
121
219
کرمان
با عرض سلام خدمت اساتید
بنده یه موضوع جدید با عنوان [h=2]نمایش شکل موج صوتی و اسپکترام آن روی ال سی دی در avr[/h] ایجاد کردم و دوتا سوال از خدمتتون داشتم(ببخشید نمیدونستم دقیقا کجا ایجادش کنم:friendly_wink:)
این هم لینکش در این انجمن :
http://www.irantk.ir/irantk73111/#post423768
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

moh3en_bad

کاربر
2016-02-03
1
0
سلام اساتید چند روزه تمام اینترنتو زیرو رو کردم دنبال جواب سوالم.لطفا اگه کسی میدونه کمکم کنه.
من یه میکرو atmega دارم برنامه نویسی میکنم(به زبان بیسیک در محیط بسکام) میخوام مثلا چند پین (هر پین از پورت مختلف)یه جا انتخاب کنم .مثال میزنم : مثلا میخوام
Pina.3
Pind.5
Pinc.2
Pinb.6
این چند تا پین میخوام به عنوان یه پورت ( مثلا PORTF یا j یا هرچی...) بشناسه و هر وقت PORTF رو تو کد نویسی استفاده کردم اون چند تا پین بالا رو استفاده کنه.
لطفا اگه جوابمو میدونید بگید خیلی گیرم

masoodyaghi

کاربر
2013-11-30
24
44
با عرض سلام به اساتید بنده یک esr meter میسازم که با میکرو pic16f876 می باشد. فایل سورس آن بصورت txt می باشد چگونه می توانم با پروگرامر انتقال دهم در هیچ برنامه نتوانستم ذخیره کنم مثلا در pic code studio وقتی کامپایل میکنم به تمامی ستون ها error میگیرد
لطفا راهنمایی کنید

moslemm7d

کاربر vip
کاربر
2011-09-23
15
5
با سلام منم همین مشکل رو دارم ورژن 3.12 استفاده میکنم اگه ب نتیجه ای رسیدید منو هم بی نصیب نزارید.مرسی

doniayee

کاربر vip
کاربر
2017-10-22
32
26
سلام به همه دوستان
خسته نباشید
یک میکروکنترل امپ مونو کلاس دی نیازمندم کسی داره
M430f2112
ممنون میشم جواب بدین یا از کجا تهیه کنم

f_b_p

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2008-12-03
313
516
قم
سلام دوستان میخوام یه برنامه با میکرو tiny 13 بنویسم ولی هر کاری میکنم بازم کامپایل نمیشه و خطا میده دوستان کسی هس کمک کنه بهم
میخوام دو تا از پین پورتها ورودی باشه و دو تا دیگه خروجی
میکرو مرتب دو تا پین ورودی ها را چک کنه اگه یک شد یکی از پینها را یک کنه و اگه 0 شد اونا خاموش کنه (میکرو دائم دوتا پین ورودی را چک کنه)
میخوام این برنامه با بیسکام باشه کسی هست چند خط را برام بنویسه
ممنون

f_b_p

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2008-12-03
313
516
قم
دوستان و برنامه نویسان عزیز کسی نیس کمک کنه

f_b_p

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2008-12-03
313
516
قم
دورود به همه دوستان این طور که پیداس برنامه نویس نداریم و خودم باید دست به کار بشم
سپاس

بالا