آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

همكاري در ساخت دستگاه تعويض چيپ BGA بصورت دست ساز

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
تو تهران خیلی زیاده المت سیاه 30 سانتی رو بچه ها قیمت گرفته بود 85 تومن شاید بتونید از پارسه هم تهیه کنید چون لوازم یدکی bga هم فکر کنم دارن

آدرس یا شماره تلفن از فروشگاه تو تهران ندارید؟(البته به غیر از پارسه)

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
المنت سرامیکی 6*24 و 6*12 هست که هم سفید هست و هم سیاه ایرانی از چینی ارزونتر است
من قیمت گرفته بودم 20 هزار تومان و چینی 50 هزار و آلمانی 150 هزار تومان بود

دوست عزیز اگه امکان داره آدرس و یا شماره تماس اون فروشگاه که المنت سرامیکی داره رو برام.بذارید

hscgroup

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-05
216
1,462
تهران
www.123parse.com
دوستان عزیز مهمترین عامل خرید BGA
رعایت سیکل های گرمایی مطابق کارخانه سازنده است
که نیاز به 4 سیکل پیش گرمایش
یک سیکل گرمایش
و یک سیکل پس گرمایش داره
که با دقت بالا و تلرانس کمتر از 2 درجه توسط شرکت هایی مانند DH COMPANY (BGA rework station, bga chip soldering desoldering machine, double bga package rework, cell phone motherboad repairing machine, mobile chip refurbishing, mobile cell phone chipset replace machine, pcb assembly, laptop notebook computer refurbishing t) و SEAMARK ZM (BGA rework station,BGA sation,BGA rework,SMD rework station,hot air rework staion,infrared BGA rework station,automatic BGA rework station,low cost BGA machine,repair motherboard chp machine - BGA rework station|leading BGA rework machine manufacture) تولید میشود

کنترل حرارت و انتقال حرارت با هر ابزاری نوری یا هوای گرم انجام بشه 10% نهایت در نتیجه تفاوت خواهد کرد
مهم کنترل حرارت بر مبنی پروگرام دستگاه برای چیپ ها با سایز های مختلف و جنس پایه های چیپ با مدل های مختلف میباشد

در صورت نیاز به همفکری پیام خصوصی دهید

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
سلام
برای بحث کنترل حرارت طبق نمودار مشخص شده برای هر چیپ، میتونیم با میکرو کنترلر AVR این کار رو انجام بدیم.
یه سری کنترلر دما هم هست که با اون هم میشه تا 4 نقطه دما رو بهش داد به این صورت که نقطه اول رو 160 درجه به مدت 30 ثانیه، نقطه دوم 185 به مدت 30 ثانیه، نقطه سوم 210 درجه به مدت 35 ثانیه و همینطور الی آخر که دما رو پله به پله کنترل کنیم به برد و چیپ فشار وارد نشه.
البته مقادیر وارد شده به طور مثال بود و میشه در میکرو چند برنامه مختلف برای چیپ های مختلف تعریف کرد.

nooroozi.f

کاربر
2013-06-02
67
140
قزوین
سلام به داداشه گلم من از اول این پست در حال مطاله ش بودم ولی نظری ندادم
چند تا نکته بگم که دوستان اشاره کردن
1. به هیج وجه گول دستگاهای حجیم این چینی نخورید همشون سشوار صنعتی خودمونن که تاجرهای عزیزمون میخوان ما فک کنیم zm 5860 دیگه خیلی شاخه
من دست کم با 6 نوع bga کار کردم
من خودم دست کم یه سال با یه دستگاه ir ساده تمرین کردم و خیلی کارا باهاش کردم
با سشوارم درست کردم ولی هنوز تموم نشده
یه بار رفته بودم تهران پیش یکی از دوستان با دستگاه ersa المان کار کردم که فقط گیرش 6000 یورو پولشه
سرتون درد نیارم خدا بود
نه خمیر سیلیکون نه سروصدا نه هیکل گنده نه گیره محکم برای تاب نیوفتاذن خیلی شیک بورد گذاشتم روش استارت و تمام
تکنولوژیش dark ir بود هم پایین هم بالا
که خودم در حال درست کردنشم
این حرفارم بریزد بیرون که zm کپانی بزرگی این کمپانی یکی از سهامداراش یکی از تاجرهای ایرانی که داره سودای کلان میکنه
عزیزان همیشه سر افراز باشید

veisian63

کاربر vip
کاربر
2014-02-25
104
280
سلام
برای بحث کنترل حرارت طبق نمودار مشخص شده برای هر چیپ، میتونیم با میکرو کنترلر AVR این کار رو انجام بدیم.
یه سری کنترلر دما هم هست که با اون هم میشه تا 4 نقطه دما رو بهش داد به این صورت که نقطه اول رو 160 درجه به مدت 30 ثانیه، نقطه دوم 185 به مدت 30 ثانیه، نقطه سوم 210 درجه به مدت 35 ثانیه و همینطور الی آخر که دما رو پله به پله کنترل کنیم به برد و چیپ فشار وارد نشه.
البته مقادیر وارد شده به طور مثال بود و میشه در میکرو چند برنامه مختلف برای چیپ های مختلف تعریف کرد.
سلام و عرض ادب و درود فراوان به استاد نصوحی
می دونم سخت گرفتار هستید ، می خواستم بپرسم در خصوص دستگاه BGA به کجا رسیدید ، من یه پری هیت کوچک دارم و یه سشوار صنعتی از نوع استینل 2310 که میتوان به آن برنامه داد و درجه و پرتاب باد را تنظیم کرد ، می خواستم کمکم کنید که چطور و روی چه دمایی و چه پرتابی و حتی پری هیت را هم روی چه دمایی تنظیم کنم ، ممنونم.

بالا