آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نکته اصلی در طراحی ردیاب

mehrdad1971s

کاربر
2013-06-09
97
228
تهران
به نظر من مداری که ضمیمه هستش ظاهری شبیه دستگاه هستش ! شما میتونین از روشهای ساده تر و نزدیکتر به واقعیت استفاده کنید .
با آرزوی موفقیت

mehran1545

کاربر
2010-11-12
181
317
شیراز
سلام،
يكي از دوستان از يه دستگاه دستساز صحبت مي‌كرد كه در يك بخش سيم پيچ مانند جنسي مشابه جنس دفن شده قرار ميداد سپس دنبال اون جسم ميگشت و با دقت خوبي پيدا ميكرد. نمونه جنس كه تو دستگاه ميذاشت هر چي ميتونست باشه فقط جنس مشابه اون رو ميتونستي پيدا كني. دوستان اگر در مورد اين دستگاه اطلاعاتي دارند ممنون ميشم ارائه كنند.
باسلام
منم مشابه همين دستگاهي كه دوست عزمون ميگن شنيدم كه هم رديابه هم نقطه زن و بصورت بوق آلارم ميده و تا عمق 8متر به خوبي جواب ميده اما خوراكي نيست بصورت دومد طلا و مفرغ هم كار ميكنه حتي سازندش تونسته يه شمشير و سپر از عمق 2.5متري پيدا كنه تقريبا چيزي شبيهه mineoro fg90 البته خودم هنوز نديدم اما امكان ساختش هست

reza vir

کاربر
2011-12-27
21
47
دقت کنید دوست عزیز. کلید سلکتوری 6حالت برای تعیین و انتخاب فرکانس هست!! اون led ها هم که مشخصه دیگه هر کدوم متناضر با یک حالت از کلید سلکتوری مختص یک فرکانس روشن خواهند شد.

دوست عزیز اگه خوب به مدار دقت کنی میبینی زمانی که کلید سلکتور تغییر میکنه یکنه ویکی از چند حالت رو انتخاب میکنه فرمان به چند پتانسیومتر میره که هر کدام باید روی فرکانس فلز خاصی تنظیم بشن در صورتی که در مدار اصلی تو کتاب کارل پتانسیومترها حذف شده و خازن گذاشته شده و فرکانسها متفاوتن و نیاز به تنظیم نداره :nevreness:

Mr MeTaL

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2012-02-02
408
1,801
39
تهران-مشهد
دوست عزیز اگه خوب به مدار دقت کنی میبینی زمانی که کلید سلکتور تغییر میکنه یکنه ویکی از چند حالت رو انتخاب میکنه فرمان به چند پتانسیومتر میره که هر کدام باید روی فرکانس فلز خاصی تنظیم بشن در صورتی که در مدار اصلی تو کتاب کارل پتانسیومترها حذف شده و خازن گذاشته شده و فرکانسها متفاوتن و نیاز به تنظیم نداره :nevreness:

این 555 که میبینید یک کتاب داره که 1300 مدل کاربردشو درش توضیح داده و ترکیبات مختلف رو که باعث میشه کاربردهای مختلف داشته باشه رو نشون میده.
همون طور که گفتم اون یک کلید سلکتور هست که 6 جالت دوبل هست که هر حالت برای جنریت کردن یک فرکانس هست. و دول متناظر با ان جهت روشن کردن یک ال ای دی. اون پتانسیومتر هایی هم که میبینید در واقع یک مقدار مشخص دارن و نباید تغییر کنند اما طراحش پتانسیومتر گذاشته تا بتونین فرکانس رو تغییر بدید که کار اشتباهی هم هستو اگه به این صورت بسازید میبینید که کار نخواهد کرد.در کل اسباب بازی هست!! البته همین اسباب بازی رو یکی که اسمشو هنوز لازم نمیبینم بگم در سایت خودش با قیمت ... داره میفروشه و میگه حذف کننده هم داره!! حالا اصلا حذف کنندش کجاس من نمیدونم.شاید توی 555 کار گذاشتن!!!!

nasserr

کاربر
2012-10-23
3
3
این 555 که میبینید یک کتاب داره که 1300 مدل کاربردشو درش توضیح داده و ترکیبات مختلف رو که باعث میشه کاربردهای مختلف داشته باشه رو نشون میده.
همون طور که گفتم اون یک کلید سلکتور هست که 6 جالت دوبل هست که هر حالت برای جنریت کردن یک فرکانس هست. و دول متناظر با ان جهت روشن کردن یک ال ای دی. اون پتانسیومتر هایی هم که میبینید در واقع یک مقدار مشخص دارن و نباید تغییر کنند اما طراحش پتانسیومتر گذاشته تا بتونین فرکانس رو تغییر بدید که کار اشتباهی هم هستو اگه به این صورت بسازید میبینید که کار نخواهد کرد.در کل اسباب بازی هست!! البته همین اسباب بازی رو یکی که اسمشو هنوز لازم نمیبینم بگم در سایت خودش با قیمت ... داره میفروشه و میگه حذف کننده هم داره!! حالا اصلا حذف کنندش کجاس من نمیدونم.شاید توی 555 کار گذاشتن!!!!
سلام دوست عزيز
من فكر ميكنم آره اون حذف كننده در 555 هست ميدوني چرا؟
اون مدار كوچك فركانس متناسب وسنكرون شده با فركانس برگشتي از فلز رو توليد ميكنه با مدار برش دهنده نيم سيكهاي مثبت به يك دسته ونيم سيكلهاي منفي به دسته دوم اعمال ميشه در واقع يك نوع مدولاسيون فاز با امواج برگشتي از فلز حاصل ميشه دوره زماني چرخشي اين مدولاسيون ميتونه هارمونيكهاي اضافي رو حذف يا تشديد كنه تنظيمش دست خودتونه ديگه زياد توضيح نميدم چون ميدونم قاطي ميكنين
مشكل ما اينه كه فكر ميكنيم 555 هميشه نوسانسازه ولي ميتونه گيرنده هم باشه:nevreness::p:

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
ببخشید قطعه ای که داره پالس رو ارسال میکنه چطور میتونه گیرنده باشه؟شما کجا دیدید که از 555 به عنوان گیرنده استفاده شده؟؟!!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

ALI VIPER

کاربر
2013-02-18
13
20
با عرض سلام خدمت اساتید محترم. دوستان من چند وقتی میشه یه مدار که تو روس از یک مدار عیننا کپی شده رسیده به دستم ولی مشکل اینجاست که حتی آی سی ها را به زبان روسی سرچ میکنم چیز به درد بخوری ندیدم شاید شما بتوانید کمکم کنید.اون دوستم میگفت تا عمق 15 متری و شعاع 150 متر همان مطلبی که یکی از دوستان فرمده بودنند در ...قبل.این ردیاب حتی با باطری موبایل هم عالی کار میکند و فقط یک کلید سوییچ فشاری دارد و خودکار روی فرکانس 5.5 تا 5.6 با نشانگر تایمر دیجیتال سه رقمی و یک بوق ممتد شروع به کار میکند .در جایی خواندم که دید سرو و پرابها را باید تنظیم کرد. حال اینکه این ردیاب فقط یک البته به نظر بنده یک سوپر سنسور به اندازه یک بند انگشت با 3 سیم به مدار متصل است و... حال به نظر شما کار با این دستگاه که هیچ ولومی ندارد چگونه است. راستی یک ال ای دی هم دارد و 5-6 تا آی سی 14 و16 پین ویک آی سی 40 پین مرکزی مدار. متشکرم و پاینده باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

احمد رستمی

کاربر
2013-11-09
39
84
با سلام
جناب مدیر مستر متال عزیز
خواستم در مورد ردیاب ها یه کم توضیح بدین که چه نوع ردیابی بدرد بخور هست ایا میشه درستش کرد یا نه
من یه نوعش را پیدا کردم بنام golden king ایا ساختنش ارزش داره و خوبه ؟؟؟
تشکر از جواب شما

mehrdad1971s

کاربر
2013-06-09
97
228
تهران
سلام :
در علم فزیک مغناطیس این فرضیه ثابت و تشریح شده است . هر جسمی که از الکترون و پروتون تشکیل شده باشد، ان جسم فرکانس منحصر به خود (( مثل اثر انگشت انسان )) را در محیط منتشر می کند ، این فرکانس رابطه مستقیم با جنس و نحوه ارایش مولکول ها و دمای جسم دارد .
برای کسانی که ردیاب طراحی می کنند باید این عوامل را در نظر بگیرند بزارید براتون مثال بزنم تا متوجه بشید که این فرکانس ها چقدر مهم ، حساس و قابل تغییر می باشند.
در شرایط ازمایشگاهی (( عاری از میدان مغناطیسی زمین و صفر درجه )) اگر یک سکه طلا را از وسط نصف کنید بطوری که تعداد الکترون ها و پروتون ها در هر دو نیم سکه برابر باشد باز هم فرکانس تولید شده از این دو نیم سکه باهم برابر نیست ولی بسیار به هم نزدیک هستند تا 19^10عشار، کهاین رقم عشاری بطور کامل قابل چشم پوشی است .
حال اگر این دو نیم سکه را در دمای محیط و تحت تاثیر میدان مغناطیسی زمین قرار دهیم (( یکی در جهت میدان و دیگری در خلاف جهت میدان )) انوقت فرکانس فلز ها دست خوش تغییرات زیادی می شوند که دیگر مقدار تفاوت این فرکانس ها قابل چشم پوشی نیست .
حال شما بگوید چندین عدد از این سکه ها (( مثل طلا )) که هرکدام سالها پیش ساخته شده باشند و هرکدام نیز در هر جهتی هستند و تحت میدان مغناطیسی زمین و فرکانس های دیگر از محیط و همچنین سالها تحت تاثیرات دمایی فراوان برا انها بوده است ، چه فرکانسی تولید می شود ؟
جواب :
بینهایت هارمونیک نزدیک به فرکانس مادر (( همان فرکانس تولید شده در شرایط ازمایشگاهی یا شرایط ایده ال ))
اگر اطلا عات بیشتر در مورد این موضوع می خواید به کتاب خواص مواد (( دانشجو های فزیک مغناطیس در مقطع کارشناسی ارشد اطلاعات دقیق دارند )) رجوع کنید .
با ارزوی موفقیت برای شما .
mohamad 88/01/12

با درود
دوست گرامی در واقع میتوان گفت با توجه به مقدار بینهایت هارمونیک و فضای غیر آزمایشگاهی محیطی و استفاده به حالت دستی ردیابی توسط این سیستم غیر ممکن میباشد .

بالا