آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نکته اصلی در طراحی ردیاب

mehdioo

کاربر
2011-01-02
7
6
باسلام اساتیدنظرتون در مورد دستگاه گلدستار ساخت اکراین چیه:confused: رادار الکترومغناتیسی هست شعاع۱۵۰وعمق۱۰مترقیمت میگن۲۱۰۰۰۰۰خوبه:confused::confused: یکی از دوستام داشت تو۲.۵متری چندتاخورده سکه نقره زدازشعاع۲۰۰متری واینکه ایاازکا ایکس اس اصفهان بخرم ممنون میشم راهنماییم کنین:confused::confused:

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
سلام محمد جان
من می خواستم یه کمی بیشتر در مورد یونها و نحوه ی بالانس زمین توضیح بدید ...
علت اینکه سیمهایی که در دست گرفته میشه و به سمت فلز کشیده میشه چیه؟؟؟؟
چطور میشه این کشیدگی رو تشدید کرد .آیا با القای یون به میله ها می توان این کار را کرد که مثلا یونهای ساطع شده از فلز را با باردار کردن سیمها با یون غیر همنام فلز با شدت بیشتر دریافت کرد؟؟؟؟

mehdioo

کاربر
2011-01-02
7
6
سلام اساتید گرامی درمورد ردیاب jeotaraمیتونین راهنماییم کنین یک دستگاه مادر داره که فرکانس میده به چهار میله باروکش طلا ونقره دو اپراتوره هستش

dosharm

کاربر
2009-05-13
7
5
سلام محمد جان mee
در رابطه با سیستم کارکرد رابطه مستقیم با فرکانس معکوس طلا داره من نمیتونم اینجا طرز کار را بذارم اگر mail برام بذارید براتون اتچ کنم ولی مفید مختصر بودن حجم زیادی از طلا رابطه مستقیم با عمق فرکانسی داره یعنی اگر فرکانسی رو سنس میکنه سیستم حجم 2در 2 به ما میده در عمق 2 متر احتمال تجمع طلا زیاده .این سیستمها بیشتر برای معدنیابی و تشخیص رگه طلا میباشد.
با عرض پوزش از اساتید

balta

Banned
2011-06-02
17
51
خيلي ممنون بابت توضيحات جناب مي
در مورد تغيير فركانس بايد خدمت شما عرض كنم كه اين زياد چشم گير نيست شما توضيحات علمي را فرموديد كه قابل احترام هست ولي بنده اطلاعات تجربي دارم كه فركانس طلا كه فلان عددي هست و به گفته شما فركانس آزمايشگاهي هست چيز ثابتي هست در حدود قابل توجهي پايين تر و يا بالاتر از اين فركانس باز ردياب هايي كه داراي دستگاه مادر هستند آنتن طلا را جستجو مي كند كه خود من در محدود اين فركانس طلا را امتحان كردم كه آنتن هم طلاي جديد را آشكار سازي كرد و هم طلاي 2000 سال قبل را بنابراين تغيير فركانس تا حدودي نيست كه آنتن طلا را به عنوان نقره يا هر فلز ديگر اشتباه بگير در مورد اين مسئله كه برخي از دوستان مي گويند كه اين سيستم ها فقط اشياي كوچكتر را پيدا مي كند بايد خدمت شما عرض كنم كه اين گفته بر مي گردد به اپراتور اگر اپراتور كار كشته باشد مي فهمد هدفي كه زده كوچك هست يا نه چون بين عمق هدف و حجم به دست آمده از آن رابطه ي مستقيم وجود دارد در مورد كار كردن ردياب ها در زمين هاي مرطوب حق با جناب مي هست دستگاهي ردياب در زمين هايي كه دماي آنها پايين هست به درستي كار نمي كنند تنها مشكلي كه وجود دارد اين هست كه اين رديابها ميدان مغناطيسي زمين كه در بعضي از جاها بيشتر هست به اشتباه به عنوان طلا شناسايي مي كنند كه شما بعد از اينكه كار كرديد مي بينيد كه چيزي در آنجا وجود ندارد كه اين مسئله را هم مي شود تا حدودي سر موضوع منظم و يا غير منظم حل كرد اما باز اين مشكل به كلي حل نمي شود.

آخرین ویرایش:

SYBOT

کاربر
2009-09-21
225
342
سلام
تا حالا ندیدم ردیابها بدرد بخورند . فقط تغییرات میدانهای سرگردان را نشان میدهند که اشخاص با تجربه هم میتونند اینکار را انجام دهند. و حتی بهتر

balta

Banned
2011-06-02
17
51
دوست عزیز کسانی که می گویند ردیاب به درد نمی خورد با عرض شرمندگی باید خدمت آنها عرض کنم بویی از اپراتوری فلزیاب آنتنی نبرده اند من و آنهایی که این حرف را می زنند حاضرم ثابت کنم و شرطبندی کنم

که در زمین محل سکونتشان در هر عمق که دوست دارند طلا را پنهان کنند و بنده کسی را می فرستم که نقطه دقیق و عمق دقیق محل طلا را پیدا کند و سر 10 میلیون تومان هم شرطبندی می کنم حالا هرکی مرد میدان هست اگر پیدا کردیم 10 میلیون می گیریم اگر نه 10 میلیون می دیم بیاد جلو تا ثابت بشه که دستگاه آنتنی چطور نقطه و عمق و حتی مقدار تقریبی طلا را مشخص می کند

mehdibazgir

کاربر
2012-03-13
3
5
بابل
پاسخ : مدار ردیاب

سلام من یک نقشه از mfd گرفتم ساختم عمل میکنه ولی جیزی با آن نگرفتم برای اینکه گیرنده مکانیکه مکان دقیق را نشان نمیدهد

بالا