آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نوک هویه آی سی بسازید

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
درود

با توجه به استفاده بسیار زیاد و تجربه فراوانی که بابت استفاده از این نوک هویه ابتکاری کسب کردم ، همیشه باید لحیم فراوانی روی این نوک هویه وجود داشته باشه تا بتوانید مثل برق و باد و با ۳ سوت ، آی‌سی را از محل خود خارج کنید. اما چرا ؟

بعبارت دیگر

سوال :

هرچند وجود لحیم فراوان در نوک هویه معمولی هم کمک شایان توجهی در سرعت لحیمکاری میکنه .

اما چرا وجود لحیم فراوان در این نوک هویه بسیار بسیار ضروری و لازم است؟

یعنی هر چقدر این نوک هویه ابتکاری ، مملو از لحیم بیشتری باشه مفیدتره.

سپاس

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
درود

با توجه به استفاده بسیار زیاد و تجربه فراوانی که بابت استفاده از این نوک هویه ابتکاری کسب کردم ، همیشه باید لحیم فراوانی روی این نوک هویه وجود داشته باشه تا بتوانید مثل برق و باد و با ۳ سوت ، آی‌سی را از محل خود خارج کنید. اما چرا ؟

بعبارت دیگر
سوال :

هرچند وجود لحیم فراوان در نوک هویه معمولی هم کمک شایان توجهی در سرعت لحیمکاری میکنه .

سپاس
با درود
در نوک هویه های بازاری طوری که دقت کردم بستگی به قیمت و جنس هویه
اغلب هویه های مخصوص برای فعالیت های الکترونیکی از نوک مسی استفاده میکنند و هویه های متفرقه و ارزان قیمت از برنج استفاده میکنن
قبلا یه بار یه هویه خریده بودم که هنگام استفاده متوجه شدم نوک اون آهنی و بسیار مزخرف درست شده و ناچار شدم درجا نوک را دور بندازم
در نوک های گران قیمت حدود نیم سانت از ابتدای نوک که مستقیم با لحیم مرتبط میشه از آلیاژ مخصوص و نسوز استفاده میکنن که هنگام لحیم کاری دوام بیشتری داشته باشه ضمن اینکه لحیم را هم خیلی راحت تر ذوب میکنه ولی به هنگام استفاده از همین نوک هم لازم میباشد از قبل مقداری به لحیم آمیخته باشد

در نوک ابتکاری که توسط شما ساخته و پرداخته شده اگر نوک را میشد به طریقی آبکاری کرد عالی تر از عالی میشد
علی ایحال برای اینکه بتونه راحت تر پایه های آی سی را ذوب کند لازم میباشد خودمان از قبل نوک را کاملا آمیخته به مقداری لحیم کنیم این لحیم ذوب شده روی نوک هویه باعث ارتباط بهتر با لحیم پایه های آیسی میشه

ضمن اینکه لحیم پایه های آیسی هم بهتره از قبل تقویت و شارژ لحیم شده باشه

با تشکر

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
با درود
در نوک هویه های بازاری طوری که دقت کردم بستگی به قیمت و جنس هویه
اغلب هویه های مخصوص برای فعالیت های الکترونیکی از نوک مسی استفاده میکنند و هویه های متفرقه و ارزان قیمت از برنج استفاده میکنن
قبلا یه بار یه هویه خریده بودم که هنگام استفاده متوجه شدم نوک اون آهنی و بسیار مزخرف درست شده و ناچار شدم درجا نوک را دور بندازم
در نوک های گران قیمت حدود نیم سانت از ابتدای نوک که مستقیم با لحیم مرتبط میشه از آلیاژ مخصوص و نسوز استفاده میکنن که هنگام لحیم کاری دوام بیشتری داشته باشه ضمن اینکه لحیم را هم خیلی راحت تر ذوب میکنه ولی به هنگام استفاده از همین نوک هم لازم میباشد از قبل مقداری به لحیم آمیخته باشد

در نوک ابتکاری که توسط شما ساخته و پرداخته شده اگر نوک را میشد به طریقی آبکاری کرد عالی تر از عالی میشد
علی ایحال برای اینکه بتونه راحت تر پایه های آی سی را ذوب کند لازم میباشد خودمان از قبل نوک را کاملا آمیخته به مقداری لحیم کنیم این لحیم ذوب شده روی نوک هویه باعث ارتباط بهتر با لحیم پایه های آیسی میشه

ضمن اینکه لحیم پایه های آیسی هم بهتره از قبل تقویت و شارژ لحیم شده باشه

با تشکر
درود

نوک هویه با آلیاژهای مختلف متناسب با نیاز متقاضی ساخته میشه.

در هویه ای که دارای توان و حرارت بالاست ، میزان رسانایی حرارت اهمیت چندانی نداره و لذا آلیاژی که بسادگی در مجاورت اکسیژن فرسوده و تخریب نمیشه مفیدتر است و طول عمر بیشتری داره.

در مشاغلی مانند طلاسازی برای لحیمکاری سخت و جوشکاری که از پودر یا محلول تنه‌کار بجای روغن لحیم و فلکس استفاده میشه و حرارت بیشتری مورد نیاز است ، لذا با توجه به شدت حرارت و فرسایش ، از این حیث نیز آلیاژ مناسبی میطلبد.

در هر صورت آلیاژ نوک هویه متناسب با مقصود متقاضی تولید و عرضه میشه.
اما ازآنجاکه نوک هویه مورد اشاره تاپیک فقط برای آی‌سی خاص 8 پین ساخته شده لذا به دفعات بسیار کمتر از نوک هویه معمولی استفاده میشه و لذا رعایت محدودیت‌هایی از قبیل فرسایش نوک هویه ضروری نیست .

از طرفی ازآنجاکه دسترسی آسان به هر فلز و آلیاژی میسر نیست و نیز با توجه به قابلیت چکش‌کاری مس که ساختن آنرا به فرم دلخواه مقدور میکنه و با توجه رسانایی حرارتی مس ، ایده‌آلترین فلز برای ساختن نوک هویه آی‌سی ، مفتول مس است .

و با توجه به تعداد دفعاتی که مورد استفاده قرار میگیره نیاز به آبکاری نداره.

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
درود

بعبارت دیگر
سوال :

سپاس

درود

سوال این بود.

اگر به تصویر پیوست دقت کنید پاسخ سوال مشخص میشه.
زیرا برای خارج کردن آی‌سی باید لحیم کلیه پایه‌های آی‌سی ذوب شود .
بنابرین باید کلیه پایه‌ها همزمان با نوک هویه تماس داشته باشند که نیاز به دقت زیادی داره .
زیرا با کوچکترین زاویه نامناسب افقی و عمودی فقط تعداد کمی از پایه‌ها متصل به نوک میشه و فقط لحیم همین پایه‌ها ذوب میشه که ثمری نداره.

لذا کافیه این نوک هویه را مملو از لحیم کنید .
دراینصورت ازآنجاکه ضخامت قابل توجهی از لحیم مذاب روی نوک هویه وجود داره ، لذا شبیه نوک هویه نرم که انعطاف پذیره ، عمل میکنه و نیاز به دقت نداره و لحیم مذاب بین نوک هویه ‌و پایه‌ها قرار میگیره و زاویه نامناسب بی‌اثر میشه .

زیرا پایه ای که فاصله بیشتری با نوک هویه داشته باشه خودبخود لحیم مذاب بیشتری در این فاصله قرار میگیره و لذا با ۳ سوت تماس کلیه پایه‌ها با لحیم مذاب میسر میشه و نیاز به دقت نداره و لذا همزمان ، حرارت به کلیه پایه‌های آی‌سی منتقل میشه و آی‌سی با سرعت برق و باد ، آزاد و خارج میشه.

سپاس

پیوست‌ها

• 273.4 کیلوبایت بازدیدها: 12
بالا