آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نوسان در خروجی برد پاور سویچینگ

ashkantek

کاربر vip
کاربر
درود، در اکثر این برد ها ، تنها از خروجی 5 ولت نمونه گیری میشه و به همین دلیل ولتاژ دیگر خروجی ها کمتر یا بیشتر از مقدار نوشته شده هست.
تنها در صورتی ولتاژ ها به مقدار صحیح و نامی میرسن که از خروجی اصلی جریان کشی انجام بشه.
شما کافی هست به خروجی ۵ ولت یک مصرف کننده یا مقاومت بین ۱۰ تا ۴۷ اهم متصل کنید.
و اونوقت مشاهده میکنید که ولتاژ ۱۲ ولت به مقدار صحیح خودش میرسه.
موفق باشید.
سلام مهندس عزیز ممنون از اینکه زحمت کشیدین توضیح دادین حرف شما صحیح اما در حالی که بار روشم باشه همین نوسان رو داره .همونطور که گفتم برد فوق قطعات زیادی نداره واسه همینم کل قطعات رو برسی کردم و نتیجه نگرفتم حتی بعضی از قطعات رو با اینکه سالمم بودن چند بار عوضشون کردم واسه همینم درمونده شدمو به شما عزیزان زحمت دادم که شاید تجربه این مورد رو داشته باشید تعمیر این نوع از تغذیه ها کار ساده ایه اما این مورد واقعا کلافم کرده

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
سلام مهندس عزیز ممنون از اینکه زحمت کشیدین توضیح دادین حرف شما صحیح اما در حالی که بار روشم باشه همین نوسان رو داره .همونطور که گفتم برد فوق قطعات زیادی نداره واسه همینم کل قطعات رو برسی کردم و نتیجه نگرفتم حتی بعضی از قطعات رو با اینکه سالمم بودن چند بار عوضشون کردم واسه همینم درمونده شدمو به شما عزیزان زحمت دادم که شاید تجربه این مورد رو داشته باشید تعمیر این نوع از تغذیه ها کار ساده ایه اما این مورد واقعا کلافم کرده
یکبار ترانس چاپر رو کامل از روی برد دربیارید و دوباره نصب کنید.
خیلی مواقع با همین کار چنین مشکلاتی بر طرف میشن.

جمشيدا

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-03-13
4,048
19,271
تهران - ساوه
سلام مهندس جمشید عزیز خازن ورودی ۲۲میکرو۴۰۰ ولت رو عوضش کردم خازن کنار آی سی هم ۱۰ میکرو ۵۰ ولتیه اونم عوضش کردم
پس با توجه به توضیحات فوق...
آی سی عمل سویچینگ را به خوبی با قطعات بایاس ش انجام نمیده
آی سی را تعویض کنید
راستی شماره آی سی چیه؟

ashkantek

کاربر vip
کاربر
پس با توجه به توضیحات فوق...
آی سی عمل سویچینگ را به خوبی با قطعات بایاس ش انجام نمیده
آی سی را تعویض کنید
راستی شماره آی سی چیه؟
باعرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و همکاران محترم شکر خدا کار به نتیجه رسید گفتم خدمت دوستان اعلام کنم و از همتون کمال تشکر رو دارم که زحمت کشیدین تجربیات خودتونو در اختیارم گذاشتین .دوستان دیود خط ۱۲ ولت با شماره R207رو با اینکه یه بارم تعویضش کردم و سالمم بود یه دیود رو یه برد اوراقی با شماره HVR208جایگزینش کردم ولتاژم به ثبات رسید و مشکل بر طرف شد

forud

کاربر vip
vip
کاربر
2013-05-05
420
1,641
باعرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و همکاران محترم شکر خدا کار به نتیجه رسید گفتم خدمت دوستان اعلام کنم و از همتون کمال تشکر رو دارم که زحمت کشیدین تجربیات خودتونو در اختیارم گذاشتین .دوستان دیود خط ۱۲ ولت با شماره R207رو با اینکه یه بارم تعویضش کردم و سالمم بود یه دیود رو یه برد اوراقی با شماره HVR208جایگزینش کردم ولتاژم به ثبات رسید و مشکل بر طرف شد
درود و سپاس از اینکه نتیجه نهایی را در پایان تاپیک اعلام نمودید
یکی از بهترین قدردانی ها برای کسانی که در رفع مشکل کمک میکنن این هست که نتیجه نهایی را در انتهای تاپیک اعلام نمایند

بالا