آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نوسان در خروجی برد پاور سویچینگ

ashkantek

کاربر vip
کاربر
باعرض سلام خدمت اساتید محترم .همکارای عزیز این برد پاور مال رسیور آیکلاسi25 هستش که خروجی ۵ ولتش ایرادی نداره اما خروجی ۱۲ ولتش بین ۵ ولت تا ۸ ولت نوسان داره خازناشو بدون تست عوض کردم کوپلر و tc431 رو عوض کردم دیودای فرکانسیو عوض کردم ظاهرا دیگه چیزی نمونده که عوض نکنم اما مشکل همچنان باقیه اگه کسی نظری داره ممنون میشم

پیوست‌ها

• 265.9 کیلوبایت بازدیدها: 52

ashkantek

کاربر vip
کاربر
سلام
سوکت پاور به مین برد راهم جدامیکنید بازهم این مشکل پابرجاست؟
سلام بله سوکت رو هم جدا میکنم همین حالت رو داره .با اینکه برد ساده ای هست و تعداد قطعات زیادی نداره کلافم کرده برام خیلی عجیبه تمام المانهایی که بهشون حتی شکم نداشتم تعویض کردم اما بی نتیجه بوده حتی واسه اطمینان بیشتر چند مرتبه کوپلر و ۴۳۱ رو تعویض کردم .برد رو هم از لحاظ قطعی و لحیم سردی کاملا برسی کردم اما بی فایده بوده

جمشيدا

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-03-13
4,048
19,271
تهران - ساوه
درود
خازن الکترولیتی حدودا ۲۲ تا ۴۷ میکروفاراد ۵۰ ولت ی نزدیک آی سی تغذیه را عوض کنید
حتما ظرفیتش مال خودش باشه و اشتباه عوض نشده باشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: masuodd55

ashkantek

کاربر vip
کاربر
درود
خازن الکترولیتی حدودا ۲۲ تا ۴۷ میکروفاراد ۵۰ ولت ی نزدیک آی سی تغذیه را عوض کنید
حتما ظرفیتش مال خودش باشه و اشتباه عوض نشده باشه
سلام مهندس جمشید عزیز خازن ورودی ۲۲میکرو۴۰۰ ولت رو عوضش کردم خازن کنار آی سی هم ۱۰ میکرو ۵۰ ولتیه اونم عوضش کردم

ashkantek

کاربر vip
کاربر
البته همونطور که گفتم این رسیورو قبل من نصاب ماهواره خودش شخم بردشو بریده بود رو حساب اینکه نکنه ظرفیت خازن رو اشتباه جا زده باشه خودم خازن ۴۷ میکرو رو روش تست کردم نتیجه ای نداشت

masuodd55

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-01-16
431
1,087
درود؛ دیود فرکانسی؛ در خط ۵ ولت قرار داره؛ دیود خط ۱۲ ولت رو تعویض کنید؛ سلف در این مسیر هم اگر خراب بشه ولتاژ نوسان میکنه؛ مقاومت‌ها به ویژه اطراف TL431 رو بررسی کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ashkantek

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
باعرض سلام خدمت اساتید محترم .همکارای عزیز این برد پاور مال رسیور آیکلاسi25 هستش که خروجی ۵ ولتش ایرادی نداره اما خروجی ۱۲ ولتش بین ۵ ولت تا ۸ ولت نوسان داره خازناشو بدون تست عوض کردم کوپلر و tc431 رو عوض کردم دیودای فرکانسیو عوض کردم ظاهرا دیگه چیزی نمونده که عوض نکنم اما مشکل همچنان باقیه اگه کسی نظری داره ممنون میشم
درود، در اکثر این برد ها ، تنها از خروجی 5 ولت نمونه گیری میشه و به همین دلیل ولتاژ دیگر خروجی ها کمتر یا بیشتر از مقدار نوشته شده هست.
تنها در صورتی ولتاژ ها به مقدار صحیح و نامی میرسن که از خروجی اصلی جریان کشی انجام بشه.
شما کافی هست به خروجی ۵ ولت یک مصرف کننده یا مقاومت بین ۱۰ تا ۴۷ اهم متصل کنید.
و اونوقت مشاهده میکنید که ولتاژ ۱۲ ولت به مقدار صحیح خودش میرسه.
موفق باشید.

بالا