آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نقشه هویه هوای گرم Gordak 952

ptb

کاربر
2014-01-29
20
40
سلام

اینجارو مطالعه کن
سپاس

ضمن تشکر. اما این قسمت فکر کنم مربوط به هویه ی هیتر میشه. من المنت هیتر رو نیاز دارم روشن کنم. تاپیکی در این مورد هست؟
میزان ولتاژ و وات یا امپر این المت رو هم اگر بفرمایید بازم لطف بزرگی به بنده حقیر کرده اید. تشکر.
سوال ابتدایی دیگری هم دارم. اگر احیانا با 220 ac کار کنه میشه با یه دیمر معمولی تغذیشو محدود کرد و یه جورایی کنترل دما داشت؟
تشکر.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,772
ضمن تشکر. اما این قسمت فکر کنم مربوط به هویه ی هیتر میشه. من المنت هیتر رو نیاز دارم روشن کنم. تاپیکی در این مورد هست؟
میزان ولتاژ و وات یا امپر این المت رو هم اگر بفرمایید بازم لطف بزرگی به بنده حقیر کرده اید. تشکر.
سوال ابتدایی دیگری هم دارم. اگر احیانا با 220 ac کار کنه میشه با یه دیمر معمولی تغذیشو محدود کرد و یه جورایی کنترل دما داشت؟
تشکر.

سلام

اگر اشتباه نکنم المنت هیتر مدل 952A با ولتاژ 26 ولت قابل تغییر کار میکنه ولی در نقشه هایموجود 220 ولتی است

و اساسا ازآنجاکه تابحال مدل 952A در دسترسم قرار گرفته و نقشه آنرا پیدا نکردم و همین بخش هیتر آن متفاوت با نقشه های موجود است لذا تحلیل این بخش مقدورم نگردید و معطل ماند

اما اینجا
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=42270&p=228724&viewfull=1#post228724

و اینجا را هم مطالعه فرمایید بی ضرر نیست
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=45678

سپاس

ptb

کاربر
2014-01-29
20
40
برای لینک ها متشکر. چکشون کردم. مطالب خیلی مفیدی پیدا کردم. اما از پاسخ قبلیتون اینجوری برداشت کردم که دو مدل المنت برای هیتر موجود هست که یه مدل 220 ولتی و مدل دیگه 26 ولتی هست (صرف نظر از این که روی چه دستگاهی هستند)واقعیت این هست که بنده یه دسته هویه خریداری کردم که مارک gordak بر روی دسته درج شده که شامل 5 سیم هست که متوجه شدم این دسته مربوط به هیترهای دیجیتال هست. (با کمک لینک هایی که دادید) شما با توجه به اطلاعاتی که خدمتتون عرض کردم میتونید بفرمایید این دسته المنتش کدوم یکی از اون دو مدل هست؟

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
برای لینک ها متشکر. چکشون کردم. مطالب خیلی مفیدی پیدا کردم. اما از پاسخ قبلیتون اینجوری برداشت کردم که دو مدل المنت برای هیتر موجود هست که یه مدل 220 ولتی و مدل دیگه 26 ولتی هست (صرف نظر از این که روی چه دستگاهی هستند)واقعیت این هست که بنده یه دسته هویه خریداری کردم که مارک gordak بر روی دسته درج شده که شامل 5 سیم هست که متوجه شدم این دسته مربوط به هیترهای دیجیتال هست. (با کمک لینک هایی که دادید) شما با توجه به اطلاعاتی که خدمتتون عرض کردم میتونید بفرمایید این دسته المنتش کدوم یکی از اون دو مدل هست؟
با سلام :
از این 5 رشته سیم یکی زرد+ سبز رنگ دار که مربوط به اتصال بدنه GND { با اهم گیری نسبت به بدنه قابل تشخیص هست } و دو تاشون مربوط به المنت و دو تای دیگه { معمولا قرمز و مشکی } مربوط به سنسور دمای تعبیه شده در محوطه هیتر المنت میباشند شما اهم دقیق این چهار رشته دو به دو نسبت به همدیگر را بزارید تا راهنمایی کنیم که 26 ولتی یا 220 ولتی ؟ دیجیتالی یا انالوگ ؟ { هر چند سنسور دیجیتالی با انالوگی چندان فرقی نداره و ولتاژ المنت مهمه } .
موفق باشید .

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام
اگر از نوع Gordak 952A باشد یعنی آنالوگ یا غیر دیجیتالی است تغذیه 220 ولتی میباشد:
220.jpg
مدرک نقشه تاپیک 23

اگر از نوع Gordak 952 باشد یعنی دیجیتالی است تغذیه 26 ولتی میباشد:
26.jpg

مدرک نقشه تاپیک 25

ptb

کاربر
2014-01-29
20
40
با تشکر از اقای gadraj
زرد به بدنه راه داره.2تا کابل سفید که قطر بیشتری دارند به هم 86 اهم را میدن2تا کابل نازک قرمز به هم فقط 2 اهم راه میدند که البطه از اون 2 اهم 1 اهمش به خاطر مولتی مترم هست .چون اتصال کوتاهم که میکنم 1اهمو نشون میده. در نتیجه کاملا به هم اتصال دارن. اگر اشتباه نکنم با توجه به تاپیکایی که جناب غزال لطف کردند گذاشتن این مدل مانند حس گر حرارتی که مولتی مترها دارند از جوش دو فلز به هم استفاده میکنه که با تقییر ولتاژ میزانه حرارتو خبر میده . و این سیم های قرمز مربوط به همون هست. پس احتمالا المنت که سیم های سفید هست 86 اهمی هست. اینجوری میشه تشخیص داد چند ولتی هست؟
در ضمن سیم های قرمز هیچ کدومشون به سیم های سفید راه نمیدند. هر چند به نظرم بدیهی باید باشه . اما چون فرموده بودید هر 4 تا رو 2 به 2 نتیجشونو خدمتتون بگم. گفتم جوابم کامل باشه.
با تشکر از اقای reza _476
متاسفانه بنده خود دستگاه رو ندارم. فقط دسته رو دارم و میخوام راش بندازم. و متاسفانه نمیدونم مال کدوم مدل هست.و اگر اشتباه نکنم عکس دومی که گزاشتید مربوط به قسمت هویه ی هیتر میشه. که بنده قسمت هوای گرمش مد نظرم هست. تو همون شماتیک. مدار وسطی البطه اگر اشتباه نکرده باشم.

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
با تشکر از اقای gadraj
زرد به بدنه راه داره.2تا کابل سفید که قطر بیشتری دارند به هم 86 اهم را میدن2تا کابل نازک قرمز به هم فقط 2 اهم راه میدند که البطه از اون 2 اهم 1 اهمش به خاطر مولتی مترم هست .چون اتصال کوتاهم که میکنم 1اهمو نشون میده. در نتیجه کاملا به هم اتصال دارن. اگر اشتباه نکنم با توجه به تاپیکایی که جناب غزال لطف کردند گذاشتن این مدل مانند حس گر حرارتی که مولتی مترها دارند از جوش دو فلز به هم استفاده میکنه که با تقییر ولتاژ میزانه حرارتو خبر میده . و این سیم های قرمز مربوط به همون هست. پس احتمالا المنت که سیم های سفید هست 86 اهمی هست. اینجوری میشه تشخیص داد چند ولتی هست؟
در ضمن سیم های قرمز هیچ کدومشون به سیم های سفید راه نمیدند. هر چند به نظرم بدیهی باید باشه . اما چون فرموده بودید هر 4 تا رو 2 به 2 نتیجشونو خدمتتون بگم. گفتم جوابم کامل باشه.
با تشکر از اقای reza _476
متاسفانه بنده خود دستگاه رو ندارم. فقط دسته رو دارم و میخوام راش بندازم. و متاسفانه نمیدونم مال کدوم مدل هست.و اگر اشتباه نکنم عکس دومی که گزاشتید مربوط به قسمت هویه ی هیتر میشه. که بنده قسمت هوای گرمش مد نظرم هست. تو همون شماتیک. مدار وسطی البطه اگر اشتباه نکرده باشم.
با سلام :
درسته سنسور نباید به المنت هیچ اهمی نشون بده ئ هدف از سوال هم همین بود که از سلامت ان مطمین شوید .
بله اون دو تا قرمز که گاها { قرمز و مشکی } هم دیده شده برای سنسور هستند و سیم های سفید برای المنت - که 86 اهمی نشون داده با توجه به اهم 86 - باید برای 220 ولتی باشه چون 26 ولتی اهمی کمتر یا حدود 10 اهمی هستند .
بازم اگر دوستانیکه این مدل بااین اهم دم دست دارن نتیجه را میزارند تا 100در 100 مطمین شوید .
موفق باشید .

pedro121

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-04-29
750
3,875
گلستان-مینودشت
سلام هیتر من المنش دیروز سوخت و سرد کار میکرد امروز یه المنت نو انداختم الان روشن میشه داغ میشه صدای پمپ بادش هم خوب در میاد با چرخوندن درجه باد صدا کم و زیاد هم میشه ولی باد از لوله خارج نمیشه!با خاموش کردن دستگاه بلافاصله دستگاه خاموش میشه!میشه راهنمایی کنید؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,772
سلام هیتر من المنش دیروز سوخت و سرد کار میکرد امروز یه المنت نو انداختم الان روشن میشه داغ میشه صدای پمپ بادش هم خوب در میاد با چرخوندن درجه باد صدا کم و زیاد هم میشه ولی باد از لوله خارج نمیشه!با خاموش کردن دستگاه بلافاصله دستگاه خاموش میشه!میشه راهنمایی کنید؟

سلام

قطعا مسیر شلنگ باد را مسدود کردی
ببین از شلنگ خروجی باد میاد

سپاس

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام
فرمایشات استاد غزال را انجام بده و قید کن هیترت چه مارکی آیا گورداک 952 آنالوگ است (بدون هویه و نمایشگر) یا دیجیتال ( هویه دار و دونمایشگر دیجیتالی)

بالا