آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نصب نشدن ویندوز در لنوو t470s

Mcbluesky

کاربر vip
کاربر
2019-02-18
137
113
27
امروز ویندوز ۱۰ رو نصب کردم بعد از کانفیگ موقع ورود به ویندوز دوباره صفحه آبی ظاهر شد. دفعه قبل موقع نصب ویندوز ۱۰ تا ۷۷٪ رفت بعد صفحه آبی ظاهر شد.
اگه رم آنبرد مشکل داشته باشه باید هر دفعه روی ۷۷٪ گیر می کرد؟

hadi.mrv

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-02-25
390
591
مشهد مقدس
در صورتی همیشه روی 77 درصد گیر میکنه که شما یه ویندوز خاص و نصب کنین
با تغییر ویندوز این درصدها هم تغییر میکنه

اگه از سلامت هاردتون مطمن هستین فقط میمونه رم انبرد دستگاه که باید غیر فعال بشه و با رم جدید تست بشه

Mcbluesky

کاربر vip
کاربر
2019-02-18
137
113
27
در صورتی همیشه روی 77 درصد گیر میکنه که شما یه ویندوز خاص و نصب کنین
با تغییر ویندوز این درصدها هم تغییر میکنه

اگه از سلامت هاردتون مطمن هستین فقط میمونه رم انبرد دستگاه که باید غیر فعال بشه و با رم جدید تست بشه
رم دستگاه چندین بار با برنامه های مختلف تست شد و هیچ اروری نشون نداد.

مهرزاد قائم مقامی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-08-31
272
528
بوشهر
درود
مم تست گاهی نمیتونه رم های انبرد رو بخوبی تست کنه و اروری پیدا نمیکنه
و نهایت کار کمی سخت میشه و باید با ازمون خطا پیش بری
الا ایو حال شما از اخرین نسخه کرک شده مم تست pro استفاده کن بزار یک سیکل کامل از 4 سیکل ،کامل شه
اگر هم قابلیت جذف رم انبرد هم موجود بود بهتره اونم غیر فعال کنی و تست کنی
در هر صروت گاهی لحیم سردی هم باعث همچین مشکلاتی میشه
اگر ویندوز 10 نصب میکنی یک بار هم ویندوز 7 یا ویندوز 8 هم نصب کن و ببین چطوره

karimjavvy

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-06-19
486
877
قم
سلام مجدد
دوست عزیز دوباره اشاره می کنم به خرابی رم چون وقتی خرابی رم پیش بیاد اونم رم آنبرد که زیاد اتفاق می افته مشکلات رو پیچیده و گنگ می کنه به نظرم یکبار برید سراغ غیر فعال کردن رم آنبرد و با رم منطبق بر مادربردتون دستگاه رو روشن کنید و ویندوز نصب کنید ، راستی تا یادم نرفته دیگه الان خیلی ها از سی دی استفاده نمی کنن و فلش رو بوتیبل می کنند آیا شما با فلش ویندوز نصب می کنید یا با سی دی .
بریم سراغ مشکل دوم البته اگر مشکل با استفاده از روش بالا حل نشد می تونه از PCH باشه که ایراد داره . اگر با سی پی یو یکی هست که هیچ ولی اگر جدای سی پی یو هست ریبال بشه .

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
سلام مجدد
دوست عزیز دوباره اشاره می کنم به خرابی رم چون وقتی خرابی رم پیش بیاد اونم رم آنبرد که زیاد اتفاق می افته مشکلات رو پیچیده و گنگ می کنه به نظرم یکبار برید سراغ غیر فعال کردن رم آنبرد و با رم منطبق بر مادربردتون دستگاه رو روشن کنید و ویندوز نصب کنید ، راستی تا یادم نرفته دیگه الان خیلی ها از سی دی استفاده نمی کنن و فلش رو بوتیبل می کنند آیا شما با فلش ویندوز نصب می کنید یا با سی دی .
بریم سراغ مشکل دوم البته اگر مشکل با استفاده از روش بالا حل نشد می تونه از PCH باشه که ایراد داره . اگر با سی پی یو یکی هست که هیچ ولی اگر جدای سی پی یو هست ریبال بشه .
سلام . با جمع بندی همه تایپک ها این نظر محتمل تره

بنابراین لطفا با یک ویندوز لایو سیستم رو بوت کنید ببینیم نتیجه چی میشه ؟

Mcbluesky

کاربر vip
کاربر
2019-02-18
137
113
27
با سلام خدمت اساتید محترم
ممنون از پاسخ همگی.

کارهایی که انجام دادم رو یکبار کامل توضیح میدم که اتلاف وقت صورت نگیره.

بنده ویندوز ۷, ۸ و ۱۰ رو سعی کردم نصب کنم هر کدام از ویندوز ها رو دو بار سعی کردم نصب کنم. ویندوز ها گاهی نصب می شدن گاهی هم موقع نصب صفحه آبی با کد خطا « whea uncorrectable error » ظاهر می شد. ویندوز هایی که نصب می شدن گاهی موقع لود شدن صفحه آبی ظاهر می شد، گاهی هم چند دقیقه بعد از ظاهر شدن desktop این اتفاق می افتاد. در واقع میشه گفت صفحه آبی تقریباً در زمان های مختلف ظاهر میشه.

بنده رم دستگاه رو با برنامه های مختلف نظیر Memtest ، windows memory diagnostic, و برنامه عیب یاب بایوس بیش از ۴ بار تست کردم و هیچ خطایی یافت نشد.
این بار هم با نسخه پرو memtest که دوست عزیز اشاره کردن رو تست و نتیجه رو اعلام می کنم.

بنده ویندوز لایو winpe که ابزارهای عیب یاب مختلفی روش نصب بود رو از طریق هارد اکسترنال بالا آوردم و دستگاه رو با برنامه های مختلف تست هارد، رم و سی پی یو تست کردم. تنها موقع تست cpu با برنامه Aida64 به صورت overheat نشون داده میشه. توی این ویندوز لایو چند باری که داشتم قطعات رو تست می کردم ، فقط یکبار صفحه آبی ظاهر شد اونم موقع تست cpu بود که بعد از وصل کردن شارژر صفحه آبی ظاهر و دستگاه ریست شد.

ضمن اینکه تمام قطعات از جمله رم، هارد، سی پی یو، چیپست از طریق عیب یاب لنوو که داخل بایوس قرار داده شده، تک به تک تست شدن و سلامتشون تایید شد.( که بنده بهش اکتفا نکردم و با برنامه های مختلف مجدداً قطعات رو تست کردم )

رم آنبرد دستگاه تا جایی که من داخل بایوس دیدم امکان غیر فعال شدن نداشت. اگه هم راه دیگه ای داره لطفاً بفرمایید تا انجامش بدم.

مادربرد این لپ تاپ کلا یه چیپ داره که pch و cpu با هم ادغام شدن . dvd رام هم نداره و ویندوز ها از طریق بوتیبل فلش نصب شدن.

البته یه نکته ای که ذهن خودمو مشغول کرده اینه که گرافیک دستگاه از رم گرفته میشه و مطمئن نیستم موقع تست رم با برنامه ها، مقدار رم اشغال شده توسط گرافیک هم تست بشه. اساتید ممنون میشم این مورد رو هم توضیح بدن تا شک بنده در این مورد برطرف بشه.

با تشکر

آخرین ویرایش:
بالا