آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نداشتن 12 ولت خروجی پاور مدل لیانلی 2500 وات

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
ایسی تعویض شد اما مشکل از ای سی هم نبود ..

یه سوال کنار خازن طبق تصویر که قرار دادم و فلش قرمز را زدم یه دونه جای خالی یه دیود هست دقیقا کناریه مقاومت صفر اهم ایا دیود وجود داره روی برد یا نه ؟؟؟
ممنون میشم بررسی کنید

پیوست‌ها

• 33.4 کیلوبایت بازدیدها: 210
آخرین ویرایش:

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
خروجی ابتو کو پلر ی که به d882 میرفت را یک سره کردم و رله را کلا از مدار خارج کردم این طوری پاور روشن میشه و موردی هم نداره اما فعلا ولتاژ خروجی روی 11 ولت هست و 12 کامل نیست افت ولتاژاز چی میتونه باشه ...

آخرین ویرایش:

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,067
IRANTK
سلام اقا مهران
امروز دیود و ترازیستور روی برد ایستا را هم چک کردم ترازیستور منفی هست و موردی نداشت همچنین دیود ذکر شده هم سالم بود ..احتمال میدم ای سی cm6502 مورد پیدا کرده باشه ...نظرتون چیه ؟
اگه ای سی خراب باشه درواقع ولتاژ روی خازن بیشتراز ۳۰۰ نباید داشته باشی
اگه داری تعویض کن
این ای سی خرابیش زیاده
اما بازم چک کن که جای دیگه ایرادی نداشته باشی

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,067
IRANTK

یه سوال کنار خازن طبق تصویر که قرار دادم و فلش قرمز را زدم یه دونه جای خالی یه دیود هست دقیقا کناریه مقاومت صفر اهم ایا دیود وجود داره روی برد یا نه ؟؟؟
ممنون میشم بررسی کنید
الان دسترسی به عکس آرشیوی ندارم اما شما گفتی ولتاژی به اپتوکوپلر نمیاد یعنی ای سی خروجی نداره الان میگی دیود روی برده یا نه
قبلا گفتم دور d882 رو و خودشو خوب چک کن
من گیج شدم

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,067
IRANTK

ممنون میشم بررسی کنید
الان دسترسی به عکس آرشیوی ندارم اما شما گفتی ولتاژی به اپتوکوپلر نمیاد یعنی ای سی خروجی نداره الان میگی دیود روی برده یا نه
قبلا گفتم دور d882 رو و خودشو خوب چک کن
من گیج شدم

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,067
IRANTK
دیتا شیت ای سی را بررسی کردم ببنید ..پایه 9 همون پایه ای که به ابتو کوپلر از طریق ترازیستور منفی وارد میشه ..نوشته
PGTHL (pin 6, Set by user).When 380V is ready, pin 9 is open-drain and it will bepulled low.
یعنی وقتی که 380 ولت داریم و ای سی اونا تشخیص میده پایه 9 که همون پایه نظر ما هست باز میشه و در حالت پول دان قرار میگیره
یا باید به نظر من ایسی عوض بشه یا برای دور زدن این کار ها و راحت کردن خودمون ولتاژ منفی به پایه بیس این ترازیستور بدیم تا پاور کار کنه که اصولی نیست

بله درسته یکسره کردن درست نیست

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,067
IRANTK
دیتا شیت ای سی را بررسی کردم ببنید ..پایه 9 همون پایه ای که به ابتو کوپلر از طریق ترازیستور منفی وارد میشه ..نوشته
PGTHL (pin 6, Set by user).When 380V is ready, pin 9 is open-drain and it will bepulled low.
یعنی وقتی که 380 ولت داریم و ای سی اونا تشخیص میده پایه 9 که همون پایه نظر ما هست باز میشه و در حالت پول دان قرار میگیره
یا باید به نظر من ایسی عوض بشه یا برای دور زدن این کار ها و راحت کردن خودمون ولتاژ منفی به پایه بیس این ترازیستور بدیم تا پاور کار کنه که اصولی نیست

بله درسته یکسره کردن درست نیست

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
ای سی هم تعویض کردم همون روال قبلی هست تغیری نکرده

بالا