آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نداشتن هیچ صدا در آمپلی فایر ( بعد درست شدن کمک به بچه های محک)

chapwolf

کاربر vip
vip
کاربر
2012-10-15
128
185
مازندران

با سلام خدمت دوستان​

FX55 مهندس بار اول فرمایش کردین من اشتباه کردم فلش سنگین32 گیگ موسیقی گذاشتم. احتمالاً درست نخواند یا..... بار بعدی که تاکید کردید (البته باید معذرت خواهی کنم از محضر جناب عالی) فلش 4 گیگ رو با یک ترانه موسیقی گذاشتم این بار فلش رو لود کرد و پایه 4 و خازن های مربوطه همچنین پایه 12 و خازن های مربوطه که با ضربدر مشخص کردم صدای موسیقی واضحی داشت و در پایه های 1 و 2 و 14 و 15 صدا اینقدر زیاد بود که هنذفری داشت منفجر میشد. ولی از باند ها هیچ صدایی ندارم حتی یکی از سیم های باند(سیم زرد) به سیم قهوه ای GND وصل کردم دیدم صدایی نداره حتی یک خشخش ساده!!!!!!! هنذفری روی GND+ پایه 1 و 2و 14 و 15 از صدای بالا در حال انفجار هست)​

با عرض معذرت فرمایش کردین آی سی صوت (tda7297) رو از مدار خارج کنم این کار رو انجام ندادم باید در بیارم و دوباره این مراحل رو چک کنم؟ یعنی باید باز صدا داشته باشم؟ شرمنده متوجه فرمایش شما نشدم؟ گفتم سوال کنم بعد این کار رو انجام بدم. چون واقعاً مدار برد ضعیف هست با قلع کش GOOT سیم مسی رو هم از جاش می کنه مجبورم از قلع کش ضعیف تر استفاده کنم.....​

Mohsenbehrad با سلام ممنونم بله خیلی چک کردم چون واقعاً مس پشت برد خیلی ضعیف بود چند جا که شک داشتم رو با سیم نازک پوشش دادم تا ارتباط بر قرار بشه​

Samooel1980 از اطلاعاتی که دادین ممنون لطف کردین چشم حتماً چک می کنم به شما اطلاع میدم؟ سپاس​

تشکر به خاطر وقتی که می گذارید و پیگیری که می کنید واقعاً لطف می کنید.
photo_2023-12-25_07-18-32.jpg

FX55

کاربر vip
کاربر
2014-10-18
272
325
اصفهان
سلام.
باتوجه به اینکه صدای موزیک را بر روی خازن های اعلام شده داشته اید پس می توان نتیجه گرفت که مدار پلیر و همچنین میکروفون سالم است.

اگر بر روی پایه های 1 و 2 -- 14 و 15 صدای قوی دارید پس آی سی هم سالم است و نیازی به در آوردن آن از مدار نیست.

حالا یک بلندگو دیگر به پایه های خروجی آی سی صوت روی مدار متصل کنید و امتحان نمایید. احتمالا یا مسیر سیم کشی یا بلندگوی شما معیوب است.

davood4000

کاربر vip
vip
کاربر
2015-03-09
1,419
2,811
اصفهان
درود اگه هیچ صدایی و فون نداری خروجی ای صدا یا اپ امپ گراند شده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: chapwolf

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
chap wolf عزیز حالا که موفق شدی صدا بگیری ازش دیگه برای تست نیازی به قطع کردن پایه میوت از رو برد نداری فقط وقتی تعمیرکامل انجام شد مجدد ولتاژ پایه میوت و استند بای آی سی آمپلی رو اندازه بگیر میبینی چه تغییری کرده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: chapwolf

dds1

کاربر vip
کاربر
2018-01-21
395
446
اراک
سلام. طبق فرمایش دوستان، پایه های ۶ و ۷ نباید ولتاژ بالا داشته باشند. یک لحظه با یک تکه سیم یا نوک پنس، این دو پایه را به زمین مدار وصل کن ببین اتفاقی میفته یا خیر.

chapwolf

کاربر vip
vip
کاربر
2012-10-15
128
185
مازندران
با سلام خدمت دوستان
واقعاً زبان قاصر است از بیان کلمات در تعمیرات الکترونیک با اینکه بارها و بارها حداقل برای خودم تجربه شد که نباید به هیچ قطعه ای اعتماد کرد متاسفانه تست 1 ثانیه باندها رو با اعتماد عوض کردم ...................... هیچوقت حتی یک لحظه هم فکر نکردم که 4 عدد باند سوخته باشد حتی بلندگوهای تست مغازه هم سوخته بود مطمئن بودم سالم هستن چون چند سال پیش از این ها استفاده کردم ...... تجربه باشه برای همه ...... می دانستم در جایی دارم اشتباه می کنم ولی نمیتوانستم اشتباهم را پیدا کنم تجربه تلخ ترین و شیرین ترین چیز در کار است....... و عبرت نگرفتن از آن ( من یک خازن و یک مقاومت رو با چسب روبروی تعمیراتم چسباندم که به هیچ قطعه ای اعتماد نکنم و تست کنم چون در 2 دستگاه وقت بی نهایت از من گرفته بود)

FX55 واقعاً ممنون از راهنمایی ها و پیگیری ها و تجربیات ارزشمند شما تشکر کلمه کوچکی است از گرفتن وقت گران بهای شما هنذفری خیلی به من امید و انگیزه داد وقتی صدا رو گرفتم متوجه شدم مسیر تعمیراتم درست هست و انگیزه گرفتم که بیشتر جستجو کنم جالب اینجاست از همان ابتدا 2 تا بلندگو دستگاه داشت 2 تا بلندگو میکرولب رو لحیم کردم و 4 تا بلندگو تو مدار گذاشتم که مطمئن باشم اگر صدایی دریافت می کنم بشنوم به خیالم که این 2 تا هم سالم هستن دیروز که گفتید در ذهنم جرقه زد چون من از همان ابتدا با 4 بلندگو در حال تست بودم وقتی گفتید قطعاً از بلندگو شماست. کار تمام شد....... سپاس​

Samooel1980 از شما دوست بزرگوار هم ممنون راهنمایی کردین ولتاژ 8 ولت در پایه 6 و 7 مدار رو قطع کردم (( از یک مقاومت که از پایه 13 که 16 ولت دریافت می کرد به پایه 6 و 7 می رسید )) وقتی از مدار خارج کردم پایه های 1و2 و 14و15 که خروجی های بلندگو هستن ولتاژ 0 می شد. چون تو اون پایه ها 8 ولت داشتم و کلاً صدا قطع می شد ولی در پایه 4 و 12 و خازن ها صدا داشتم این رو با هنذفری آزمایش کردم تو تصویر پست بالا 2 عدد سیم زرد و مشکی بلندگو ها هستن​

davood4000 ممنون لطف کردین از راهنمایی شما سپاس​

dds1 سلامت باشید تشکر از توجه شما سپاس​

حالا ببرم همکاران این 2 تا بلندگو رو تعمیر کنن چون خودم امکاناتش رو ندارم!!!! واقعاً از اکوچنگ انتظار نمیره دستگاه رو با این باندها اسمبل کنه

photo_2023-12-26_07-06-26.jpg
photo_2023-12-26_07-06-10.jpg

ثواب این کار خیر به موسسه محک برسه به همه عزیزانی که در این کار سهیم بودن با تشکر از همه شما
کمک به محک.jpg

آخرین ویرایش:

FX55

کاربر vip
کاربر
2014-10-18
272
325
اصفهان
با سلام خدمت دوستان
واقعاً زبان قاصر است از بیان کلمات در تعمیرات الکترونیک با اینکه بارها و بارها حداقل برای خودم تجربه شد که نباید به هیچ قطعه ای اعتماد کرد متاسفانه تست 1 ثانیه باندها رو با اعتماد عوض کردم ...................... هیچوقت حتی یک لحظه هم فکر نکردم که 4 عدد باند سوخته باشد حتی بلندگوهای تست مغازه هم سوخته بود مطمئن بودم سالم هستن چون چند سال پیش از این ها استفاده کردم ...... تجربه باشه برای همه ...... می دانستم در جایی دارم اشتباه می کنم ولی نمیتوانستم اشتباهم را پیدا کنم تجربه تلخ ترین و شیرین ترین چیز در کار است....... و عبرت نگرفتن از آن ( من یک خازن و یک مقاومت رو با چسب روبروی تعمیراتم چسباندم که به هیچ قطعه ای اعتماد نکنم و تست کنم چون در 2 دستگاه وقت بی نهایت از من گرفته بود)

ثواب این کار خیر به موسسه محک برسه به همه عزیزانی که در این کار سهیم بودن با تشکر از همه شما
مشاهده فایل‌پیوست 209945
سلام.
از اینکه با همراهی دوستان به نتیجه رسیدید خوشحالم.
بسیار کار انسانی و خدا پسندانه انجام دادید من را بسیار مسرور کرد و امیدوارم خودم و سایر عزیزان و دوستان نیز در این امر انسانی همقدم و همراه شویم.
آرزوی سلامت و شادکامی براتون دارم.

404

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2023-10-31
191
249
اردکان
با سلام خدمت دوستان

FX55 واقعاً ممنون از راهنمایی ها و پیگیری ها و تجربیات ارزشمند شما تشکر کلمه کوچکی است از گرفتن وقت گران بهای شما هنذفری خیلی به من امید و انگیزه داد وقتی صدا رو گرفتم متوجه شدم مسیر تعمیراتم درست هست و انگیزه گرفتم که بیشتر جستجو کنم جالب اینجاست از همان ابتدا 2 تا بلندگو دستگاه داشت 2 تا بلندگو میکرولب رو لحیم کردم و 4 تا بلندگو تو مدار گذاشتم که مطمئن باشم اگر صدایی دریافت می کنم بشنوم به خیالم که این 2 تا هم سالم هستن دیروز که گفتید در ذهنم جرقه زد چون من از همان ابتدا با 4 بلندگو در حال تست بودم وقتی گفتید قطعاً از بلندگو شماست. کار تمام شد....... سپاس​

Samooel1980 از شما دوست بزرگوار هم ممنون راهنمایی کردین ولتاژ 8 ولت در پایه 6 و 7 مدار رو قطع کردم (( از یک مقاومت که از پایه 13 که 16 ولت دریافت می کرد به پایه 6 و 7 می رسید )) وقتی از مدار خارج کردم پایه های 1و2 و 14و15 که خروجی های بلندگو هستن ولتاژ 0 می شد. چون تو اون پایه ها 8 ولت داشتم و کلاً صدا قطع می شد ولی در پایه 4 و 12 و خازن ها صدا داشتم این رو با هنذفری آزمایش کردم تو تصویر پست بالا 2 عدد سیم زرد و مشکی بلندگو ها هستن​

davood4000 ممنون لطف کردین از راهنمایی شما سپاس​

dds1 سلامت باشید تشکر از توجه شما سپاس​

حالا ببرم همکاران این 2 تا بلندگو رو تعمیر کنن چون خودم امکاناتش رو ندارم!!!! واقعاً از اکوچنگ انتظار نمیره دستگاه رو با این باندها اسمبل کنه

مشاهده فایل‌پیوست 209943مشاهده فایل‌پیوست 209946

مشاهده فایل‌پیوست 209945
بسیار عالی تجربه اینچنین داشتم برای تعمیر سینمای خانواده‌ البته‌ کمی متفاوت ، مشکل پروتکت بعد از ۱۰ دقیقه بود که با صرف وقت بسيار زياد در نهایت متوجه شدیم که یکی از چهار بلندگو سینمای خانواده از پشت سیم‌پیچ پلاستیک رو آب کرده بود و قابل دیدن نبود

بالا