آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نبود ولتاژ خروجی در آداپتور Yamaha PA-300

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,874
32
استاد به بنده لطف دارند و بنده نسبت به ایشان ارادت عمیق....رابطه استاد و شاگرد همینه...باید سعی بشه حریم ها متقابل حفظ و صیانت و احترامات پا برجا باشه این حلقه و تعامل پیوسته شکل بگیره

بنده موافقم بر سر حرفی که زدم هستم تاپیک را تا نتیجه ممکن ادامه میدیم...
هرچند علم و تجربه بنده ارزشمند و گران مایه باشه به گرد علم و تجربه استاد نخواهم رسید ...
ولی عرض کنم خدمت تان عدم و نبود ولتاژ تغذیه آیسی دو حالت داره
آیا به آیسی از طریق مسیر مربوطه ولتاژ نمیرسه مدار قطعی و لحیم سردی مویی با مقاومت مسیر مربوطه داره
یا پین تغذیه آیسی بلوک های vcc و gnd و مدار داخلی آیسی مشکل دار شده ولتاژ چون جریان پایینه میخوابونه با ولتمتر ولتاژ نمی بینی و تست دیودی هم از از دو پین پیگیری مقادیر کم اهم معمولاً زیر 100 اهم رو مشاهده میکنی

یک بار دیگه چالش رو مرور میکنیم
ترانزیستورها...q2 و q3 و d2 کنار آیسی الان سالمند؟ مقاومت های اهمی کم اهم کنار آیسی چطور؟
اگر فقط ماسفت سوخته با تعویض مقاومت سورس و گیت و دیود زنر باید مدار راه بیفته برحسب اینکه آیسی با گمانی زنی سالم باشه دستگاه رو وقتی دیدی خروجی داد led سبز روشن شد تا 3 و 4 دقیقه بار گیری نکن...ولتاژ رو اندازه بگیر باید همون ولتاژی باشه روی برچسب قاب درج شده و برای بارگیری از المنت فنری نازک میتونی استفاده کنی بعد آمپر مصرفی رو اندازه بگیر اگر دل دل نزد...صاف و پیوسته توان به بار داد میشه گفت دستگاه تعمیر شده

mahddi

کاربر
2012-09-20
66
89
استاد به بنده لطف دارند و بنده نسبت به ایشان ارادت عمیق....رابطه استاد و شاگرد همینه...باید سعی بشه حریم ها متقابل حفظ و صیانت و احترامات پا برجا باشه این حلقه و تعامل پیوسته شکل بگیره

بنده موافقم بر سر حرفی که زدم هستم تاپیک را تا نتیجه ممکن ادامه میدیم...
هرچند علم و تجربه بنده ارزشمند و گران مایه باشه به گرد علم و تجربه استاد نخواهم رسید ...
ولی عرض کنم خدمت تان عدم و نبود ولتاژ تغذیه آیسی دو حالت داره
آیا به آیسی از طریق مسیر مربوطه ولتاژ نمیرسه مدار قطعی و لحیم سردی مویی با مقاومت مسیر مربوطه داره
یا پین تغذیه آیسی بلوک های vcc و gnd و مدار داخلی آیسی مشکل دار شده ولتاژ چون جریان پایینه میخوابونه با ولتمتر ولتاژ نمی بینی و تست دیودی هم از از دو پین پیگیری مقادیر کم اهم معمولاً زیر 100 اهم رو مشاهده میکنی

یک بار دیگه چالش رو مرور میکنیم
ترانزیستورها...q2 و q3 و d2 کنار آیسی الان سالمند؟ مقاومت های اهمی کم اهم کنار آیسی چطور؟
اگر فقط ماسفت سوخته با تعویض مقاومت سورس و گیت و دیود زنر باید مدار راه بیفته برحسب اینکه آیسی با گمانی زنی سالم باشه دستگاه رو وقتی دیدی خروجی داد led سبز روشن شد تا 3 و 4 دقیقه بار گیری نکن...ولتاژ رو اندازه بگیر باید همون ولتاژی باشه روی برچسب قاب درج شده و برای بارگیری از المنت فنری نازک میتونی استفاده کنی بعد آمپر مصرفی رو اندازه بگیر اگر دل دل نزد...صاف و پیوسته توان به بار داد میشه گفت دستگاه تعمیر شده
ممکنه آی سی نیم سوز شده باشه؟
چون بین پایه های 2 و 3 که بهم وصلند و پایه 9 و 10 مقاومت فقط 10 اهمه

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,874
32
ممکنه آی سی نیم سوز شده باشه؟
چون بین پایه های 2 و 3 که بهم وصلند و پایه 9 و 10 مقاومت فقط 10 اهمه
1703341615724.png

پایه های 12 و 16...4 و باید موقع روشن شدن آیسی ولتاژ داشته بالشی پایه 12 اول باید بر طبق دیتاشیت آیسی ولتاژ داشته باشی

به نظر و تجربه بنده از گزارش شما آیسی یحتمل سالمه

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mahddi

mahddi

کاربر
2012-09-20
66
89
مشاهده فایل‌پیوست 210400
پایه های 12 و 16...4 و باید موقع روشن شدن آیسی ولتاژ داشته بلشی پایه 12 اول باید بر طبق دیتاشیت آیسی ولتاژ داشته باشی

به نظر و تجربه بنده از گزارش شما آیسی یحتمل سالمه
بخصوص از زحمات شما دوست عزیز و دیگر کاربران محترمی که در این تاپیک به بنده حقیر کمک کردند و قلم فرسایی (کیبورد فرسایی) کردن نهایت سپاسگذاری دارم
من این برد 5 بار به صورت روی بردی تک تک قطعات چک کردم و ساعات خیلی زیادی براش وقت گذاشتم و حتی به عنوان تشکر از دلسوزی شما (البته انجام کار خودم) اون ترانزیستور ها و دیود دوبل و و دو تا مقاومت smd و خازن مسیری که فقط 10 اهم داره از مدار خارج کردم و تست کردم که سالم بودند (متاسفانه خازن smd و برد به خاطر تجربه کم من آسیب دید و از بین رفت)
متاسفانه به دلیل علم کم من و دوری مسافت شما از برد و اسیب به برد اینطور که هویداست دیگه امکان حل مشکل این آداپتور وجود نداره و انداختمش روی بردهای اوراقیم
حتی این برد لعنتی باعث شد که استاد غزال عزیز هم از من دلخور شدند
امیدوارم هر جا هستید موفق باشید و بابت لطفی که به من کردید و زمانی ک برای من صرف کردید خدا به کسب و کار شما دوست عزیز هم برکت بدهد
پایان

آخرین ویرایش:

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,874
32
بخصوص از زحمات شما دوست عزیز و دیگر کاربران محترمی که در این تاپیک به بنده حقیر کمک کردند و قلم فرسایی (کیبورد فرسایی) کردن نهایت سپاسگذاری دارم
من این برد 5 بار به صورت روی بردی تک تک قطعات چک کردم و ساعات خیلی زیادی براش وقت گذاشتم و حتی به عنوان تشکر از دلسوزی شما (البته انجام کار خودم) اون ترانزیستور ها و دیود دوبل و و دو تا مقاومت smd و خازن مسیری که فقط 10 اهم داره از مدار خارج کردم و تست کردم که سالم بودند (متاسفانه خازن smd و برد به خاطر تجربه کم من آسیب دید و از بین رفت)
متاسفانه به دلیل علم کم من و دوری مسافت شما از برد و اسیب به برد اینطور که هویداست دیگه امکان حل مشکل این آداپتور وجود نداره و انداختمش روی بردهای اوراقیم
حتی این برد لعنتی باعث شد که استاد غزال عزیز هم از من دلخور شدند
امیدوارم هر جا هستید موفق باشید و بابت لطفی که به من کردید و زمانی ک برای من صرف کردید خدا به کسب و کار شما دوست عزیز هم برکت بدهد
پایان
ببین دوست عزیز...
بجای اون خازن smd میتونی برای حینه تست و بررسی 100nf عدسی یا پلی استر بزاری
بازم عرض میکنم این شارژر درست میشه ولی همه چی به خودتون بستگی داره
این اولین شارژر برای مورد کار تعمیر شما نخواهد بود آخرین مورد هم نخواهد بود تا زمانی که شما بخواهی این کار و حرفه رو در پیش بگیری ...حالا این انتخاب شماست...به ادامه مسیر یا انصراف از ادامه مسیر
تمامی موردهای سوئیچینگ همشون یک کرباسند و ساختار تغذیه مدار کنترل و آیسی ها مثل همند شما فردا و پس فردا برد همانندی به پست تون خواهد خورد...
اصل و پایه تعمیرات همین هست بنده یادم نمیاد که چالش های تعمیرات هلو بپر تو گلو (برای شخص بنده با چندین سال سابقه و تعمیرات انواع لوازم و بردهای الکترونیک) بوده باشد از یک سه راهی ساده گرفته تا برد تابلو کنترل پیچیده همشون یک هدف شاخص رو دنبال میکنن..
باتشکر
موفق و معیّد باشید

آخرین ویرایش:

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
794
1,333
ببین دوست عزیز...
بجای اون خازن smd میتونی برای حینه تست و بررسی 100nf عدسی یا پلی استر بزاری
بازم عرض میکنم این شارژر درست میشه ولی همه چی به خودتون بستگی داره
این اولین شارژر برای مورد کار تعمیر شما نخواهد بود آخرین مورد هم نخواهد بود تا زمانی که شما بخواهی این کار و حرفه رو در پیش بگیری ...حالا این انتخاب شماست...به ادامه مسیر یا انصراف از ادامه مسیر
تمامی موردهای سوئیچینگ همشون یک کرباسند و ساختار تغذیه مدار کنترل و آیسی ها مثل همند شما فردا و پس فردا برد همانندی به پست تون خواهد خورد...
اصل و پایه تعمیرات همین هست بنده یاد نمیاد که چالش های تعمیرات هلو بپر تو گلو (برای شخص بنده با چندین سال سابقه و تعمیرات انواع لوازم و بردهای الکترونیک) بوده باشد از یک سه راهی ساده گرفته تا برد تابلو کنترل پیچیده همشون یک هدف شاخص رو دنبال میکنن..
باتشکر
موفق و معیّد باشید

سلام جناب @electronium
معمولا انسانها وقتی در کاری با مانع‌ای که به تصور خود بزرگ است روبرو می‌شوند؛ خستگی و یاس بر آنها غالب شده و به مدت زمانی برای استراحت فکر نیاز دارند تا به قول امروزی‌ها ریکاوری شده و مجددا به جنگ مشکل برخیزند.
تصور می‌کنم جناب @mahddi نیز برای تعمیر این آدابتور نیاز به چنین زمانی دارند.
لذا پیشنهاد می‌شود در صورت تایید شما و تمایل جناب @mahddi دو سه هفته‌ی بعد مجددا ایشان تعمیر آدابتور را به دست گیرد تا هم خستگی و ناامیدی امروز را فراموش کند و هم با بررسی مجدد و راهنمایی جنابعالی مسیر تعمیر آدابتور را پیگیری نمایند.
در صورت تایید پیشنهاد از سوی هر دو طرف، به جهت عدم رها شدن موضوع، به نظر می‌رسد تاریخ مجدد شروع به کار را از هم‌اکنون مشخص فرمایید.

بالا