آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: منبع ۲۴ ولت آزمایشگاهی

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
درود
اگه ۳۰ ساله پیش من این پست را میدیم دو تا سوال برام پیش می امد .
۱ -چرا ترانسی که روی ان نوشته شده ۲۴ ولت ۳۳ ولت شده ؟
۲-از کجا میشود فهمید که این ترانس که دوست مان در پست اول گذاشته است بطور تقریبی نه دقیق دقیق چند امپر میدهد؟
همکارهایی که اسکوپ دارند براحتی میتوانن سوال من را جواب دهند .
با تشکر

درود بر شماد استاد عزیز
از آنجاییکه این دوست بزرگوار ترانسش کار راه انداز نبود و اطلاعاتی هم که قرار میداد ناقص بود لذا پاسخ فایده ای هم نداشت
هر چند با این وجود در پست 8 رسما بهشون پاسخ دادم و گفتم
ضمنا اگر اینهایی که میگی واقعا اوکی باشه این ترانس هیچ مشکلی نداره و به چیزی نیاز نداری
فقط خواهشا این سری وقت بزار و سرسری پاسخ نده خودت ضرر میکشی
لذا اگر واقعا این اطلاعات ترانس درست میبود این ترانس همونی بود که خودش میخواست و احتیاج به هیچ گونه دستکاری هم نداشت

با اجازه در مورد پاسخ به سوال شما
۱ -چرا ترانسی که روی ان نوشته شده ۲۴ ولت ۳۳ ولت شده ؟
ولتاژ 33 ولت مستقیم این ترانس در واقع همان 24 ولت متناوب میباشد که پس ازیکسو سازی و مستقیم شدن به 33 ولت یعنی نقطه اوج خودش رسیده
لذا ولتاژ 33 ولت موثر ترانسی که یکسوسازی گردیده در واقع همان 24 ولت میباشد
بابت همین بنده در پست 8 عرض نمودم ترانس و ولتاژ اون مشکلی ندارد
ولی ایشون چون اطلاعات کاملی نداشتتد مرتب به دنبال راهی برای کم کردن ولتاژ میگشتند و فکر میکرد واقعا 33 ولت هست و باید به طریقی ولتاژ رو کاهش بده

ضمنا مثالی که در این رابطه میتونم عرض نمایم دقیقا مانند 220 ولت برق شهری میباشد که پس از یکسوسازی تبدیل به 310 ولت میگردد
آیا این ولتاژ رو باید کم کرد ؟ خیر
بصورت دقیق تر بخواهیم محاسبه نماییم باید ولتاژ متناوب رو در 1,41 ضرب کنید تا مقدار ماکزیممش (یعنی اوجش ) مشخص شود که اینجا 310 ولت میشه همان ولتاژ مستقیم شده برق شهری

بنده اسکوپ ندارم ولی در رابطه با آمپر این ترانس میتونم حدس بزنم زیر 500 میلی آمپر باید باشه

با تشکر از شما که باعث بازتر شدن موضوع گردیدید

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
بله دقیقا صحیح است

پیوست‌ها

• 2.6 مگابایت بازدیدها: 116

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
درود بر شماد استاد عزیز
از آنجاییکه این دوست بزرگوار ترانسش کار راه انداز نبود و اطلاعاتی هم که قرار میداد ناقص بود لذا پاسخ فایده ای هم نداشت

لذا اگر واقعا این اطلاعات ترانس درست میبود این ترانس همونی بود که خودش میخواست و احتیاج به هیچ گونه دستکاری هم نداشت

ولتاژ 33 ولت مستقیم این ترانس در واقع همان 24 ولت متناوب میباشد که پس ازیکسو سازی و مستقیم شدن به 33 ولت یعنی نقطه اوج خودش رسیده
ولی ایشون چون اطلاعات کاملی نداشتتد مرتب به دنبال راهی برای کم کردن ولتاژ میگشتند و فکر میکرد واقعا 33 ولت هست و باید به طریقی ولتاژ رو کاهش بده

ضمنا مثالی که در این رابطه میتونم عرض نمایم دقیقا مانند 220 ولت برق شهری میباشد که پس از یکسوسازی تبدیل به 310 ولت میگردد
بصورت دقیق تر بخواهیم محاسبه نماییم باید ولتاژ متناوب رو در 1,41 ضرب کنید تا مقدار ماکزیممش (یعنی اوجش ) مشخص شود که اینجا 310 ولت میشه همان ولتاژ مستقیم شده برق شهری

بنده اسکوپ ندارم ولی در رابطه با آمپر این ترانس میتونم حدس بزنم زیر 500 میلی آمپر باید باشه

سلام آقا حبیب وقتی کسی در ارتباط با موضوعی اطلاع کافی نداشته باشه یا مشکل داشته باشه تو انجمن مطرح می‌کنه تا بقیه عزیزان کمک و راهنمایی کنن بله بنده اطلاعات کافی نداشتم و پست گذاشتم و درخواست کمک و راهنمایی کردم وگرنه چرا وقت شما عزیزان می‌گرفتم اینکه فرمودید چون ترانس کار رانداز نبود و همچنین بنده اطلاعاتم ناقص بود پاسخ فایده ای نداشت بهتر نبود میگفتن راهش اینه ولی حداکثر امپرش ۵۰۰ میلی ازش میتونی بگیری ...
تا اگه ترانسی بزرگ‌ و آمپر بالا پیدا کردم دوباره با ایجاد تاپیک مزاحم اساتید نشم
بازم از اینکه وقت گذاشتین و راهنمایی کردین تشکر میکنم

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
درود بر شماد استاد عزیز

سلام آقا حبیب وقتی کسی در ارتباط با موضوعی اطلاع کافی نداشته باشه یا مشکل داشته باشه تو انجمن مطرح می‌کنه تا بقیه عزیزان کمک و راهنمایی کنن بله بنده اطلاعات کافی نداشتم و پست گذاشتم و درخواست کمک و راهنمایی کردم وگرنه چرا وقت شما عزیزان می‌گرفتم اینکه فرمودید چون ترانس کار رانداز نبود و همچنین بنده اطلاعاتم ناقص بود پاسخ فایده ای نداشت بهتر نبود میگفتن راهش اینه ولی حداکثر امپرش ۵۰۰ میلی ازش میتونی بگیری ...
تا اگه ترانسی بزرگ‌ و آمپر بالا پیدا کردم دوباره با ایجاد تاپیک مزاحم اساتید نشم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: habbib

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس

دوست عزیز اولا بنده استاد و دانا نیستم
اطلاعاتم دقیقا مانند خود شماست و دوستانی که بنده و میشناسند میدونن مرتب در حال پیگیری بابت آموزش گرفتن از استادان این انجمن هستم
شما سوالی مطرح کردید بنده در پاسخ به شما به همراه گلایه عرض کردم باید تصویرش رو ( علارغمی که تاکید کردم چطور تصویر بگیری ) طوری قرار بدی که قابل بررسی باشه
متاسفانه اصلا توجه نکردی و مجدد مشابه تصویر قبل گذاشتی
در پست 8 مجدد و شدیدا گلایه کردم و گفتم این چطور تصویر و پاسخی هست ؟
آیا این بی احترامی به پاسخگو نیست ؟ ! ! اون هم کسی که داره بابت مشکل شما وقت میگذاره
حال بماند از این چیزها زیاد دیدم و مشکل و انتظاری هم ندارم

دوست محترم چیزی که مهم و ارزشمند هست مشکل شما میباشد که دوستان میخوان کمک کنند تا مشکل شما مرتفع بشه
لذا شایسته هست خودت بابت مشکل خودت ارزش قایل بشی و اطلاعات درست بدی نه اینکه سرسری و بی دقتی نمایید

حالا اگر من اصرار به درست قرار دادن تصویر نمیکردم و شما ترانس رو الکی و بیهوده باز میکردی و یا بیجهت بابت تهیه قطعه هزینه میکردی و نتیجه ای هم برات نداشت خوب بود ؟ قطعا خودت متضرر میشدی

ضمنا من که تو پست 8 پاسخ کامل بهت دادم و گفتم این ترانس هیچگونه مشکلی نداره و میتوتی همین رو استفاده کنی
یعنی اصلا برات سوال پیش نیومد که چرا در پست 8 چنین پاسخی بهت دادم ؟
که الان در پست 24 داری از من گلایه میکنی که چرا همون ابتدا بهم نگفتی ؟
من که در ابتدا بهت گفته بودم وقتی خودت کوتاهی و بی دقتی میکنی چرا منو مقصر میدونی ؟

هر چند اصلا ضرورتی به پاسخ دادن نمیدیدم ولی از جهتی که برای شما و دیگران ارزش و احترام قائل هستم پاسخ این پست شما رو دادم

در رابطه با سوال پست 20 هم میتونم بگم هرگونه ترانسی در این حجم و ابعاد باشه چه خارجی و اصلی و چه ایرانی و چینی و زیرپله ای
هر ترانسی در این حجم باشه نهایت نیم آمپر بتونه بهت جریان بده باید بگی عالی هست
حالا ممکنه روش حک شده باشه 50 آمپر و یا چاپ بزنن 100 آمپر
مهم این هست که در واقع 500میلی آمپر بیشتر نمیتونه بهت بده و اگر خودت رو به زمین و آسمان هم بزنی بدرد منبع تغذیه آزمایشگاهی نمیخوره

موفق باشید

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
دوست عزیز اولا بنده استاد و دانا نیستم
اطلاعاتم دقیقا مانند خود شماست و دوستانی که بنده و میشناسند میدونن مرتب در حال پیگیری بابت آموزش گرفتن از استادان این انجمن هستم
شما سوالی مطرح کردید بنده در پاسخ به شما به همراه گلایه عرض کردم باید تصویرش رو ( علارغمی که تاکید کردم چطور تصویر بگیری ) طوری قرار بدی که قابل بررسی باشه
متاسفانه اصلا توجه نکردی و مجدد مشابه تصویر قبل گذاشتی
در پست 8 مجدد و شدیدا گلایه کردم و گفتم این چطور تصویر و پاسخی هست ؟
آیا این بی احترامی به پاسخگو نیست ؟ ! ! اون هم کسی که داره بابت مشکل شما وقت میگذاره
حال بماند از این چیزها زیاد دیدم و مشکل و انتظاری هم ندارم

دوست محترم چیزی که مهم و ارزشمند هست مشکل شما میباشد که دوستان میخوان کمک کنند تا مشکل شما مرتفع بشه
لذا شایسته هست خودت بابت مشکل خودت ارزش قایل بشی و اطلاعات درست بدی نه اینکه سرسری و بی دقتی نمایید

حالا اگر من اصرار به درست قرار دادن تصویر نمیکردم و شما ترانس رو الکی و بیهوده باز میکردی و یا بیجهت بابت تهیه قطعه هزینه میکردی و نتیجه ای هم برات نداشت خوب بود ؟ قطعا خودت متضرر میشدی

ضمنا من که تو پست 8 پاسخ کامل بهت دادم و گفتم این ترانس هیچگونه مشکلی نداره و میتوتی همین رو استفاده کنی
یعنی اصلا برات سوال پیش نیومد که چرا در پست 8 چنین پاسخی بهت دادم ؟
که الان در پست 24 داری از من گلایه میکنی که چرا همون ابتدا بهم نگفتی ؟
من که در ابتدا بهت گفته بودم وقتی خودت کوتاهی و بی دقتی میکنی چرا منو مقصر میدونی ؟

هر چند اصلا ضرورتی به پاسخ دادن نمیدیدم ولی از جهتی که برای شما و دیگران ارزش و احترام قائل هستم پاسخ این پست شما رو دادم

در رابطه با سوال پست 20 هم میتونم بگم هرگونه ترانسی در این حجم و ابعاد باشه چه خارجی و اصلی و چه ایرانی و چینی و زیرپله ای
هر ترانسی در این حجم باشه نهایت نیم آمپر بتونه بهت جریان بده باید بگی عالی هست
حالا ممکنه روش حک شده باشه 50 آمپر و یا چاپ بزنن 100 آمپر
مهم این هست که در واقع 500میلی آمپر بیشتر نمیتونه بهت بده و اگر خودت رو به زمین و آسمان هم بزنی بدرد منبع تغذیه آزمایشگاهی نمیخوره

موفق باشید

با عرض سلام و ادب
حداقل اینو مطمنم استادین داداشم درسته هیچ انسانی کامل نیست ولی در حدکمالات تو این زمینه هستین
من شغل اصلیم تعمیرات سخت و نرم موبایله که تو زمینه کاری من نه ترانسی دیدیم نه سیم پیچی نه اینکه نباشه ولی کلا متفاوت ...منی که تا شما اصرار نمیکردین حتی نمی‌دونستم مقدار جریان و ولتاژ کاری ترانس بستگی به حجمش و تعداد دور سیم و ضخامت سیم داره ...پس کوتاهی در ارسال تصویر کنار قوطی کبریت یا متر و سانتی کردن ترانس رو داله بر بی احترامی و کوتاهی تلقی نکنین داداش گلم از روی ناآگاهی و کم اطلاعی بود.

..80درصد گفتگوهاتون با دوست عزیزمان poomm از پست ۱۳ تا ۱۸هنوز برام نامفهومه ازم انتظار نداشته باشید جواب پست ۸ که فرمودین اگه ۲۴ ولت باشه به چیزی نیاز ندارین که هنوزم نمیدونم چطوری!!
و اینکه گفتین برام جای سوال نداشت چرا خیلی جای سوال داشت؟
داشتم سخت دنبال یه ترانس خوب می‌گشتم تا جواب سوالم بگیرم که ...
حداکثر ولتاژ کاری بنده تو شغل خودم همون ولتاژ باتری گوشیه اگه در ارتباط با شماتیک.. و مدارات ازم سوال میکردین و من کوتاهی تا سرسری جواب میدادم حق داشتین
ولی خدا شاهده کوتاهی بنده از ناآگاهی تو این زمینه بود ...من تا حالا بزرگترین المانی که باهاش کار کردم IC -PF مدار انتن گوشیهای نوکیا قدیمی بوده به طول 8mm و عرض 5mm ..

خیر سرم تازگی‌ها تعمیرات اینورترهای جوش قبول میکنم که این داستانها پیش اومد....در هر صورت خواهش میکنم کوتاهی بنده رو داله بر بی احترامی تلقی نکنین ... بازم عذرخواهی میکنم
درود

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
با عرض سلام و ادب
حداقل اینو مطمنم استادین داداشم درسته هیچ انسانی کامل نیست ولی در حدکمالات تو این زمینه هستین
من شغل اصلیم تعمیرات سخت و نرم موبایله که تو زمینه کاری من نه ترانسی دیدیم نه سیم پیچی نه اینکه نباشه ولی کلا متفاوت ...منی که تا شما اصرار نمیکردین حتی نمی‌دونستم مقدار جریان و ولتاژ کاری ترانس بستگی به حجمش و تعداد دور سیم و ضخامت سیم داره ...پس کوتاهی در ارسال تصویر کنار قوطی کبریت یا متر و سانتی کردن ترانس رو داله بر بی احترامی و کوتاهی تلقی نکنین داداش گلم از روی ناآگاهی و کم اطلاعی بود.

..80درصد گفتگوهاتون با دوست عزیزمان poomm از پست ۱۳ تا ۱۸هنوز برام نامفهومه ازم انتظار نداشته باشید جواب پست ۸ که فرمودین اگه ۲۴ ولت باشه به چیزی نیاز ندارین که هنوزم نمیدونم چطوری!!
و اینکه گفتین برام جای سوال نداشت چرا خیلی جای سوال داشت؟
داشتم سخت دنبال یه ترانس خوب می‌گشتم تا جواب سوالم بگیرم که ...
حداکثر ولتاژ کاری بنده تو شغل خودم همون ولتاژ باتری گوشیه اگه در ارتباط با شماتیک.. و مدارات ازم سوال میکردین و من کوتاهی تا سرسری جواب میدادم حق داشتین
ولی خدا شاهده کوتاهی بنده از ناآگاهی تو این زمینه بود ...من تا حالا بزرگترین المانی که باهاش کار کردم IC -PF مدار انتن گوشیهای نوکیا قدیمی بوده به طول 8mm و عرض 5mm ..

خیر سرم تازگی‌ها تعمیرات اینورترهای جوش قبول میکنم که این داستانها پیش اومد....در هر صورت خواهش میکنم کوتاهی بنده رو داله بر بی احترامی تلقی نکنین ... بازم عذرخواهی میکنم
درود
درود بر شما
نه عزیزم این چه حرفی هست هیچگونه دلخوری وجود نداره
هر شخصی در زمینه هایی مهارت داره همه چی را همگان دانند
بنده در زمینه تعمیرات موبایل هیچ اطلاعاتی ندارم و به موقع از شما اطلاعات میگیرم
هدف انجمن هم همین هست که تبادل اطلاعات نماییم
علی ایحال این ترانس بابت شارژ باطری موبایل خوبه ولی نمیتونی ازش انتظار داشته باشی که بتونی باهاش شوک بدی
ولتاژ ۲۴ اون هم به درد تست اینورتر نمیخوره
ترانس خوب هم فراوون هست و میتونی از اوراغی لوازم صوتی ها پیدا کنی
سوییچینگ هم میتونی تهیه کنی
مثلا پاور کامپیوتر فرسوده و یا منبع تغذیه تابلوی روان که آمپرهای بالایی هم دارن
یدونه تهیه کن راهنماییت میکنم چگونه اونو تبدیل به یک منبع تغذیه متغییر 0 الی 24 ولت بکنی و همه جا بتونی ازش استفاده کنی
ولی اولویت با ترانس خوب هست چون منبع ترانسی یک عمر بهت کار میده و ارزش بسیار بالاتری داره
در هر دو صورت خبر بده در خدمت هستم

موفق باشید

heical

کاربر
2011-05-13
306
532
حبیب جان پاور کامپیوتر رو میشه به منبع متغیر تبدیل کرد؟ چطوری؟

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
درود بر شما
نه عزیزم این چه حرفی هست هیچگونه دلخوری وجود نداره
هر شخصی در زمینه هایی مهارت داره همه چی را همگان دانند
بنده در زمینه تعمیرات موبایل هیچ اطلاعاتی ندارم و به موقع از شما اطلاعات میگیرم
هدف انجمن هم همین هست که تبادل اطلاعات نماییم
علی ایحال این ترانس بابت شارژ باطری موبایل خوبه ولی نمیتونی ازش انتظار داشته باشی که بتونی باهاش شوک بدی
ولتاژ ۲۴ اون هم به درد تست اینورتر نمیخوره
ترانس خوب هم فراوون هست و میتونی از اوراغی لوازم صوتی ها پیدا کنی
سوییچینگ هم میتونی تهیه کنی
مثلا پاور کامپیوتر فرسوده و یا منبع تغذیه تابلوی روان که آمپرهای بالایی هم دارن
یدونه تهیه کن راهنماییت میکنم چگونه اونو تبدیل به یک منبع تغذیه متغییر 0 الی 24 ولت بکنی و همه جا بتونی ازش استفاده کنی
ولی اولویت با ترانس خوب هست چون منبع ترانسی یک عمر بهت کار میده و ارزش بسیار بالاتری داره
در هر دو صورت خبر بده در خدمت هستم

موفق باشید

سلام حبیب جان یه منبع تغذیه اداک مدل ۳۰۲ متغیر 0~30ولت 2آمپر خیلی وقت پیش یادم نیست چی شد یهویی ولتاژ رو ماکزیمم گیر کرد و فک کنم بابای یه گوشیو رو هم در آورد اونوقتا ارزون بود انداختم یه نو مارک دیگه آیی خریدم ...تازگی‌ها چشمم بهش خورد ترانسش همونیه که با آدم حرف میزنه دو سه برابر اون ترانسی که تو پست های قبل دیدی ...چه کنم دادا

بالا