آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: منبع ۲۴ ولت آزمایشگاهی

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس

با درود و عرض ادب
ممنون عزیزم خیلی محبت نمودید اینکه اصرار داشتم بدونم ترانس شما چطور هست بابت این بود که در ابتدا از شمایل ترانس و نوع بردی که برای یکسوسازی بکار برده شده بود تا آخر گرفتم این ترانس چند مرده حلاج هست
فقط چون اصرار به 2 امپر بودنش داشتی میخواستم قبل از اظهار نظر کاملا مطمعن شم که الان مطمعن شدم
این تصویر ترانس شماست که سه بند یک انگشتت از ترانس بزرگتر هست
ترانس با طول و عرض ۴ و ۵ سانت شاید نهایت ۳۰۰ میلی آمپر بتونه بهت جریان بده
سیم اولیه اون به نازکی یک تار موی سر میباشد
این به درد منبع تغذیه آزمایشگاهی نمیخوره که بخوای روش هزینه کنی چرا که هزینه یک پل دیود با خازن از این ترانس بالاتر درمیاد اصلا بهش فکر نکن
بابت شارژ باطری قلمی ویا شارژر باطری برخی لوازم خانگی کوچک ممکنه کاربرد داشته باشه

۲۰۲۰۰۹۰۱_۱۸۴۹۱۸.png

اگر واقعا علاقه مند هستی ترانس خوب و با ارزش پیدا کن راهنماییت کنم چیکار کنی تا زحمتت برات موندگار باشه

موفق باشید

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
سلام
با سپاس از حبیب عزیز
جناب محیا جان همانطور که حبیب عزیز فرمودند این ترانس بدرد نمیخوره و امکان نداره ۲۴ ولت ۱ یا ۲ آمپر باشه .
این ترانس اگر در۲۴ ولت ۳۰۰ میلی آمپر جریان بده هنر کرده
سپاس فراوان

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
۲۰۲۰۰۹۰۱_۲۰۴۹۴۶.jpg
ترانس که بدرد تغذیه آزمایشگاهی بخوره حداقل باید این اندازه باشه
۲۰۲۰۰۹۰۱_۲۰۵۰۴۵.jpg
تصویر دوم هم حبیب عزیز خالی از لطف نیست یک نگاهی بهش بندازین هویه ترانسی متاسفانه وزن زیادی داره ولی حرارت قابل قبول داره حتی بیشتر از ولری که دارم

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
مشاهده فایل‌پیوست 169569
ترانس که بدرد تغذیه آزمایشگاهی بخوره حداقل باید این اندازه باشه
مشاهده فایل‌پیوست 169570
تصویر دوم هم حبیب عزیز خالی از لطف نیست یک نگاهی بهش بندازین هویه ترانسی متاسفانه وزن زیادی داره ولی حرارت قابل قبول داره حتی بیشتر از ولری که دارم

درود برجناب poom مهندس مقدم عزیزم
حقیقتا درود بر شما کیف کردم

به این میگن ترانس ، خودش باهات حرف میزنه و از دور میگه چند چندیم :eek:ok:حتی تصویرش به آدم انرژی میده و روح رو شارژ میکنه ::smiley_on_tredmi::::smiley_on_tredmi::
ترانس خیلی بزرگ هم بدرد نمیخوره و وزن بالای اون دردسر سازه مگر بابت کارهای خاص

تصویر ترانسی که باهاش هویه ولر درست کردی هم جالب بود
آیا حذور ذهن داری سیم اولیه چند دور بوده و نمره سیم اولیه چند هست
آیا اصلا روی اولیه اون هم کار کردی یا فقط روی ثانویه تمرکز داشتی و دستکاری و درستش کردی ؟

متشکرم عالی و لذتبخش بود

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
درود برجناب poom مهندس مقدم عزیزم
حقیقتا درود بر شما کیف کردم

به این میگن ترانس ، خودش باهات حرف میزنه و از دور میگه چند چندیم :eek:ok:حتی تصویرش به آدم انرژی میده و روح رو شارژ میکنه ::smiley_on_tredmi::::smiley_on_tredmi::
ترانس خیلی بزرگ هم بدرد نمیخوره و وزن بالای اون دردسر سازه مگر بابت کارهای خاص

تصویر ترانسی که باهاش هویه ولر درست کردی هم جالب بود
آیا حذور ذهن داری سیم اولیه چند دور بوده و نمره سیم اولیه چند هست
آیا اصلا روی اولیه اون هم کار کردی یا فقط روی ثانویه تمرکز داشتی و دستکاری و درستش کردی ؟

متشکرم عالی و لذتبخش بود

ارادتمند حبیب عزیز
ترانس اول رو برای موارد خاص استفاده می‌کنم اگر توجه کنید چسب روی ترانس ذوب شده از اونجایی که جریان زیادی ازش کشیده میشه
همین ترانس دست ساز هست ب این صورت که دوتا ترانس هم اندازه استفاده شده قرقه ها رو بریدم و بهم وصل کردم و سیم پیچی کردم در واقع دوتا ترانس رو یکی کردم اگر فرصت پیدا کنم میخام یکی دیگه هم بهش اضافه کنم بنده که عاشق ترانس آهنی هستم
در مورد ترانس هویه اولیه رو هم باز کردم با سیم ضخیم تر پیچیدم ولی حقیقتا یادم نمیاد چند دور و اندازه سیم اولیه چی بوده ولی ثانویه ۵ رشته سیم فکر کنم ۱/۵ سه دور پیچیدم دقیقا حضور ذهن ندارم هر دو ترانس برای خیلی وقت پیش هستن
سپاس

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس

ارادتمند حبیب عزیز
ترانس اول رو برای موارد خاص استفاده می‌کنم اگر توجه کنید چسب روی ترانس ذوب شده از اونجایی که جریان زیادی ازش کشیده میشه
همین ترانس دست ساز هست ب این صورت که دوتا ترانس هم اندازه استفاده شده قرقه ها رو بریدم و بهم وصل کردم و سیم پیچی کردم در واقع دوتا ترانس رو یکی کردم اگر فرصت پیدا کنم میخام یکی دیگه هم بهش اضافه کنم بنده که عاشق ترانس آهنی هستم
در مورد ترانس هویه اولیه رو هم باز کردم با سیم ضخیم تر پیچیدم ولی حقیقتا یادم نمیاد چند دور و اندازه سیم اولیه چی بوده ولی ثانویه ۵ رشته سیم فکر کنم ۱/۵ سه دور پیچیدم دقیقا حضور ذهن ندارم هر دو ترانس برای خیلی وقت پیش هستن
سپاس

بسیار خب عالی هست من هم از تغدیه ترانسی خیلی بیشتر از سوییچینگ حال میکنم
دیگه چیزی به نام سوختن ترانزیستور و فت و غیره نداری
ایزوله خدادادی و طبیعی
خدمت برادر بزرگوارم عرض شود من هم از این کارها زیاد کردم
یک بار بابت همین برش ورقها و یکی نمودن و بزرگتر کردن یک ترانس دقیقا سه شب تا صبح بیدار موندم و ورق برش میدادم
ولی یه چی درست کردم عجیب و غریب و آمپر در حد خدا 10 تا سوییچینگ کنارش باید لُنگ بندازه تا آمپر این رو پیدا کنه
بگذریم
بابت بوبین چیکار میکنی ؟ ظاهراً نشون میده قرقره مال خودش هست ( جنس پلاستیکی یا کائوچوبی ۵ سفید رنگ نشون میده مال خودش هست )
اگر قرقره مال خودش هست بعد از اضافه نمودن ورقه ها چطور هسته رو جاگذاری کردی ؟

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
در پست قبل گفتم که یک سمت قرقره ها رو با تیغ اره برش دادم و بوسیله چسب قطره ای به هم چسبوندم محل اتصال رو با سنباد نرم سیقل دادم جنس قرقه ها پلاستیکی هست فردا تصویر واضح ارسال می‌کنم که مشخص باشه قرقره تفاوت دارن

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
در پست قبل گفتم که یک سمت قرقره ها رو با تیغ اره برش دادم و بوسیله چسب قطره ای به هم چسبوندم محل اتصال رو با سنباد نرم سیقل دادم جنس قرقه ها پلاستیکی هست فردا تصویر واضح ارسال می‌کنم که مشخص باشه قرقره تفاوت دارن

ممنون عزیزم متوجه شدم نیازی به تقبل زحمت نیست
من هم این جور مواقع بوبین رو خودم درست میکنم
و از اونجاییکه همیشه دلم میخواد از نهایت فضای ترانس استفاده کنم تا بتونم بیشترین حجم سیم رو دورش بپیچم و آمپر رو به نهایت اوج برسونم شگردش این هست که [hide]
بوبین رو خودت بسازی [/hide]
حالا از چه جنسی ؟
باید جنسش طوری باشه که[hide] کاملا نازک و ظربف در عین حال مقاوم باشه [/hide]
تا بتونه فضای زیادی رو در اختیارت قرار بده و بتونی آمپری که دوست داری رو بهش تحمیل کنی
خیلی خوشحالم از اینکه شما هم علاقه مند هستی و میتونیم با هم تبادل اطلاعات کنیم
حالا در فرصت مناسب بیشتر صحبت میکنیم

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
درود
اگه ۳۰ ساله پیش من این پست را میدیم دو تا سوال برام پیش می امد .
۱ -چرا ترانسی که روی ان نوشته شده ۲۴ ولت ۳۳ ولت شده ؟
۲-از کجا میشود فهمید که این ترانس که دوست مان در پست اول گذاشته است بطور تقریبی نه دقیق دقیق چند امپر میدهد؟
همکارهایی که اسکوپ دارند براحتی میتوانن سوال من را جواب دهند .
با تشکر

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
با درود و عرض ادب
ممنون عزیزم خیلی محبت نمودید اینکه اصرار داشتم بدونم ترانس شما چطور هست بابت این بود که در ابتدا از شمایل ترانس و نوع بردی که برای یکسوسازی بکار برده شده بود تا آخر گرفتم این ترانس چند مرده حلاج هست
فقط چون اصرار به 2 امپر بودنش داشتی میخواستم قبل از اظهار نظر کاملا مطمعن شم که الان مطمعن شدم
این تصویر ترانس شماست که سه بند یک انگشتت از ترانس بزرگتر هست
ترانس با طول و عرض ۴ و ۵ سانت شاید نهایت ۳۰۰ میلی آمپر بتونه بهت جریان بده
سیم اولیه اون به نازکی یک تار موی سر میباشد
این به درد منبع تغذیه آزمایشگاهی نمیخوره که بخوای روش هزینه کنی چرا که هزینه یک پل دیود با خازن از این ترانس بالاتر درمیاد اصلا بهش فکر نکن
بابت شارژ باطری قلمی ویا شارژر باطری برخی لوازم خانگی کوچک ممکنه کاربرد داشته باشه

مشاهده فایل‌پیوست 169568

اگر واقعا علاقه مند هستی ترانس خوب و با ارزش پیدا کن راهنماییت کنم چیکار کنی تا زحمتت برات موندگار باشه

موفق باشید

سلام آقا حبیب و poommعزیز دوتا منبع تغذیه متغیر دارم یکی تا 15V-dc-1A بعد پل دیود روی خازن صافی ولتاژ 24.5V-dc ولی امپرش نمیدونم
دومی تا 15V-dc-2A خروجی داره ولی بعد پل دیود روی خازن صافی ولتاژ 30V-dc تغییر می‌کنه که عکسها ضمیمه کردم ضمنا اندازه ترانس این دقیقا هم اندازه اون ترانسی بود که قبلاً فرستادم
بنظرتون کدوم یکی بهتره و جواب میده ؟
http://uupload.ir/files/qspk_20200902_021916.jpg
http://uupload.ir/files/b4tb_20200901_233901.jpg

بالا