آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

منبع تغذيه 0~ 30 ولت

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
استاد من این مدار رو ساختم ترانس باید جریان خروجی ac باشه یا DC
ضمنا من ترانس سه سیم دارم که دو تا خروجی 12 ac داره میشه از آن استفاده کرد.
ممنون از زحماتتون

درود

من این مدار رو ساختم ترانس باید جریان خروجی ac باشه یا DC
ترانس dc وجود نداره لذا خروجی همه ترانس ها ac است

ضمنا من ترانس سه سیم دارم که دو تا خروجی 12 ac داره میشه از آن استفاده کرد.
ترانس سه سر هم میشه و اساسا بهتر هم هست ولی با ترانس شما در صورت استفاده از سر وسط میتونی از حروجی تغذیه تا حدود 15 ولت دریافت کنی
اما با همین ترانس درصورت استفاده از دو سر ابتدا و انتهایی میتونی تا حدود 30 ولت دریافت کنی.

سپاس

masoodyaghi

کاربر
2013-11-30
24
44
ممنون استاد عزیز
من یک امپرمتر و ولت متر آماده خریدم تا به این منبع وصل کنم هر دو آنها پنج ولت ورودی و دو تا خروجی دارند من خیلی این صفحات را خواندم و فقط گفته اند یکی را موازی و یکی را سری ببندید لطفا اگر امکان دارد این مساله را بصورت تصویری یا حداقل با اشاره دقیق به محل وصل کردن در برد راهنمایی نمایید من مطمین هستم مشکل بسیاری از دوستان است با تشکر از جواب های جامع و دقیق شما

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
ممنون استاد عزیز
من یک امپرمتر و ولت متر آماده خریدم تا به این منبع وصل کنم هر دو آنها پنج ولت ورودی و دو تا خروجی دارند من خیلی این صفحات را خواندم و فقط گفته اند یکی را موازی و یکی را سری ببندید لطفا اگر امکان دارد این مساله را بصورت تصویری یا حداقل با اشاره دقیق به محل وصل کردن در برد راهنمایی نمایید من مطمین هستم مشکل بسیاری از دوستان است با تشکر از جواب های جامع و دقیق شما

درود

اتفاقا نحوه استفاده یکی از آنها که در بازار موجوده مطرح شده

اما تصویر آنها را ارسال کن که اگه نکته خاصی داشته باشه همکاران مجرب راهنمایی کنن

قطعا تغذیه 5 ولتی را باید به 5 ولت و سیم گراند ولتمتر را باید به گراند تغذیه متصل کنی و حالا سیم باقیمانده را به خروجی تغذیه متصل کن. ( باین ترتیب ولتمتر موازی میشه)

برای آمپرمتر هم سیم 5 ولت را به ولتاژ 5 ولت متصل کن و یکی از دو سیم دیگر که ورودی آمپرمتره به خروجی تغذیه متصل و از سیم باقیمانده بعنوان خروجی نهایی استفاده کن
بعبارت دیگر سیم خروجی تغذیه را قیچی کن و دو سیم مورد اشاره آمپرمتر را بین این محل قیچی شده متصل کن ( در جهت صحیح ) و باین ترتیب آمپرمتر سری میشه

سپاس

آخرین ویرایش:

masoodyaghi

کاربر
2013-11-30
24
44
دوستان من محل وصل کردن امپرمتر بازاری با دو خروجی + و - را نفهمیدم لطفا اگر کسی میداند با ذکر دقیق محل در این منبع مثلا به پایه کدام قطعه وصل شود خواهش میکنم دقیق راهنمایی فرمایید

V.GHAEDY

مدیریت بازارچه
ناظم انجمن
مدیر تالار
2010-08-19
1,825
7,759
جنت شهر
سلام
لطفا یک عکس واضح از نمونه امپر متر راارسال کنید تا دوستان شما را راهنمائی کنند .جهت راهنمائی آمپر متر به صورت سری در مدار خروجی مثبت منبع تغذیه قرار میگیرد .

• Like

masoodyaghi

کاربر
2013-11-30
24
44
ممنون از راهنمایی الان امپرمتر رو وصل کردم خوب هم کار می کنه ولی یه گوشی موبایل رو ولتاژ 6.5 زدم به منبع بعد چند ثانیه ال ای دی روشن شد و 2n3055 اتصال کوتاه کرد اصلا هم داغ نکرده و حتی خیلی هم ختم بود ولوم آمپر هم در یک چهارم اول بود خیلی کم بود علت از چیست؟

• Like

V.GHAEDY

مدیریت بازارچه
ناظم انجمن
مدیر تالار
2010-08-19
1,825
7,759
جنت شهر
ممنون از راهنمایی الان امپرمتر رو وصل کردم خوب هم کار می کنه ولی یه گوشی موبایل رو ولتاژ 6.5 زدم به منبع بعد چند ثانیه ال ای دی روشن شد و 2n3055 اتصال کوتاه کرد اصلا هم داغ نکرده و حتی خیلی هم ختم بود ولوم آمپر هم در یک چهارم اول بود خیلی کم بود علت از چیست؟

سلام
به تاپيك زير مراجعه كنيد جناب استاد غزال تحليل و روش عيب يابي اين منبع تغذيه را كامل توضيح داده اند

http://www.irantk.ir/irantk37235/

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768

درود

همانطور که استاد عزیز و همکار گرامی فرمودند تحلیل و عیب یابی مبسوطی تقدیم کردم
اما اگه 2n3055 سوخته دراینصورت نامرغوب بوده و یا عبور جریان موجب داغ شدن و سوختن آن شده و یا اتصال ناخواسته عامل صدمه شده و دلیل دیگری نداره
ولی احتمالا اشتباه میکنی و و واقعیت مطابق گزارش شما نیست .
سپاس

آخرین ویرایش:

masoodyaghi

کاربر
2013-11-30
24
44
متشکرم حالا دارم یکی دیگه جای 2n3055 میاندازنم انشالله که مشکلی پیش نیاد

• Like
بالا