آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: معرفی پروگرامر spi فلش و nand فلش وeeprom و jtag با پشتیبانی عالی نرمافزاری

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
پاسخ : ساخت ارزانترین پروگرامرتمام spi فلش و nand فلش وeeprom و jtag با پشتیبانی عالی نرمافزاری

سلام
لیست قطعات را در نقشه مشخص کردم. از روی عکس ها هم میشود منتاژ کرد
در مورد سوال قبلی الکترونیک خیلی پیشرفت کرده مثل 20 سال پیش نیست که حتما باید پروگرامر داشته باشید با FPGA و CPLD های جدید هم براحتی میتوان ای سی ها را پروگرام کرد حتی SRAM و SDRAM ها را میتوان تست کرد.ولی قصد ما اینجا تهیه یک پروگرامر ارزان قیمت و ساده هست که همه بتوانند ان را خودشان بسازند
در مورد اداپتورهای تبدیل SMD به DIP که خواسته بودید تا ارزان تمام شود من این تبدیل را هم امروز طراحی کردم امیدوارم مورد قبول واقع شود
4 عدد تبدیل ای سی های 8 پایه به DIP و 4 عدد 16 پایه SMD به DIP که فقط برای این پروگرامر می باشد .
یک مدل تبدیل 8 پایه ریزتر هم هست ان را اماده بخرید قیمتش 15 هزار تومان است
اگر از حرارت مناسب استفاده کنید میتوان از هر کدام 10 الی 20 بار استفاده کنید
طرز اتصال ان هم در راهنمای نرم افزار هست شما 16 پایه را مثل 8 پایه به پروگرامر وصل کنید نقطه قرمز رنگ شماره یک پایه ای سی
میباشد

این هم فایل pcb
SMD_TO_DIP

آخرین ویرایش:

mahdi5174

کاربر vip
vip
کاربر
2016-03-16
66
69
ابهر
پاسخ : ساخت ارزانترین پروگرامرتمام spi فلش و nand فلش وeeprom و jtag با پشتیبانی عالی نرمافزاری

سلام
ایا میتوان از این پروگرامر برای (jtag) موبایل استفاده کرد.

poya22

مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976

خیر نمیشود سرعت CPU های موبایل بالا هست و با ید با جیتگ خودشان استفاده کرد .در حقیقت غیر ممکن هم نیست ولی باید یک فایل اسکرپت برای cpu و فلش موبایل برای ان نوشت که تمام اطلاعات cpu و فلش در ان فایل باشد بعد ان فایل را توسط نرم افزا لود میکنید
بطور مثال این سکریپت برای مودم WGR-614 هست

# Script file for Netgear WGR-614 v5 - 535017F (BCM5350)
# Board needs 4x 4.7 K resistors soldered onto blank pads next to J202 (TAP)
# JTAG TAP: Pin 1 (TRST), Pin 3 (TDI), Pin 5 (TDO), Pin 7 (TMS), Pin 9 (TCK), Pin 2 (GND)

MyDevice = "Netgear WGR614v5" #Name of device

SetParam(1,100) #Sets the Intel flash delay
SetParam(2,200) #Sets the AMD flash delay
SetParam(3,100) #Sets the DMA read delay
JTAG.LittleEndian #Sets the device endian
JTAG.MemoryAddress(0x1FC00000)
JTAG.MemoryType("RAM")
JTAG.MemorySize(0x100000)
CFGMEM = JTAG.MemoryInit()
JTAG.MemoryAddress(0x1FC00000)
JTAG.MemoryType("CFI")
CFGFLASH = JTAG.MemoryInit()

آخرین ویرایش:

www.hadi

کاربر vip
کاربر
2015-04-29
15
10

سلام وقت بخیر
دوست عزیز آماده این پروگرامر رو از کجا میشه تهیه کرد؟

poya22

مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976

سلام
من برای خودم 3 عدد ساختم اگر خواستید یکی از انها را به شما میدهم البته با یک کفی که اداپتور 8 پین به ان وصل میشود

[URL=http://uupload.ir/]
ib1j_img_0057.jpg
[/URL]

آخرین ویرایش:

www.hadi

کاربر vip
کاربر
2015-04-29
15
10

سلام مجدد
دوست عزیز اگر امکانش هست یک شماره تماس برام خصوصی پیام کنید
با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ma1369

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046

سلام وروزبخیر دوست من این برای بایوس های لب تا پ و کارای کامپیوتری هم میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟

• Like

poya22

مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976

سلام
تقریبا تمام فلش های 8 پین را ساپورت میکند ولی ممکن هست چند تایی هم ساپورت نکند اگر خودتان بسازید 33 هزار تومان هزینه دارد و باید به همان اندازه 33 تومان انتظار داشته باشید

البته نرم افزارش فلش های 48 پایه و 56 پایه نور و ناند را ساپورت میکند ولی باید اداپتور مخصوص خودش را داشته باشید که فعلا امکانات ساخت اداپتور ان را ندارم

EXTIMG_1.png

آخرین ویرایش:

@mahmoud

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-29
120
339
Qazvin
parselectric.gigfa.com

سلام و خسته نباشید.دوست عزیز این عکس اخری که گذاشید برا فروش هست اگه اره میشه بگید کجا و چه قیمتی؟اگه نه خودتون دارید که ازتون تهیه کنم.یه شماره تو پیغام خصوصی بفرستید ممنون میشم.

Sent from my LG-D858HK using Tapatalk

• Like

poya22

مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976

سلام
متاسفانه من ندارم قیمتش 20 دلار است
http://www.embeddedcomputers.net/products/ExtensionPort/

بالا