آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مطرح كردن سوالات و مشكلات مادر برد ( قسمت 2 )

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,478
اهواز
با سلام.دوستان یه مشکل دارم که چند روزه درگیرشم.4تا دی وی دی رایترپلکستور روی یه سیستم نصب کردم که یکیشون با رابطideبهsataکار میکنه.مشکلی عجیبی دارن و اینه که وقتی میخوای با 4تاشون با هم رایت بزنی رایتریک و دو و سه از نظر سرعتی مشکل ندارن اما رایتر 4 که وارد عمل میشه سرعت رایتر سه را هم کم میکنه به طوری که یک ساعت رایت میزنه.مشکل از رایترا نیست چون جدا گانه تست شدن.با یه پاور قوی تر هم تست شده مشکل حل نشده.راستی تفاوتی نداره از کدوم رایتر اخر استفاده کنیم به طور کلی رایتر چهارمی مشکل زا میشه.ممنون میشم راهنمایی کنید.ویندوز هم عوض شد اما مشکل حل نشد.راستی قبلا با در پلکستور و دو پایونر رایت میزده مشتری اما مشکلی نبوده.
به نام تک دوست
اینجا چند نکته رو عرض میکنم
خودتون پیگیری بکنید و مشکل رو پیدا بکنید
بافر هارد در این مورد خیلی مهمه که خیلی از هاردهای موجود در بازار 16 مگ بافر هستن - بنده از هارد 64 مگ بافر وسترن استفاده میکنم - 4 رایتر رو مثل آب رایت میکنه - در بعضی مواقع بافر دی وی دی رایتر رو هم باید نگاهی انداخت که این مساله زیاد مهم نیست
دوم : در برخی از سیستم ها متوجه شذم که فضای خیلی زیادی از رم اشغال میشه - شما یه زحمت بکش و موقع رایت کردن یه نگاهی به فضای رم بنداز
سوم : وقتی میخوای 4 تا با هم رایت کن - 4 تا دی وی دی رو انتخاب بکن - سرعتشون رو هم انتخاب کن - اون موقع همزمان دکمه رایت رو بزن
چهارم : برای رایت کردن کارهای سنگین خواهشا قید برنامه نرو بزن - چون بافر و رم رو به طرز عجیبی قاطی میکنه - بهترین گزینه کلون سی دی و جایگزین نرو برنامه ایشامپو برون هستش
امیدوارم به کارتون بیاد

onlyiran

کاربر vip
کاربر
2007-10-26
182
1,847
شیراز
www.onlyiran.com
با درود/دوست گرامي من نميدانم آقاي امجدي چرا كم پيدا شده(مدير بخش سخت افزار)/ولي ايشان هر وقت وارد سايت مي شود با كمال مهرباني و آرامش به سوالات پاسخ مي دهد/اين انجمن هم تنها انجمن فعال الكترونيك ايران است/از همه مهمتر اينكه فعال در بخش سخت افزار مي باشد/دوست گرامي ابتدا بايوس را پروگرام كنيد/نتيجه را اعلام كنيد/موفق باشد

واقعآ این انجمن فعالترین انجمن ایرانه و بایستی خسته نباشید به همه دوستان گفت .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,478
اهواز
سلام مادربورد msi 7270 دارم رو صفحه اول بوت توقف میکنه ... بایوس پروگرام شد جواب نداد .تشکر
به نام تک دوست
دوست گرامی
مادربرد رو از کیس خارج کرده و با رم دیگری تست بکن اگه باز هم به نتیجه نرسیدی کارهای زیر رو انجام بده
اول : کلیه سی دی رام ها و هارد های وصل شده به مادربرد و پاور رو قطع کن
دوم : پاور رو تعویض بکن
سوم : احتیاطا سی پی یو رو تعویض کن
چهارم : اگه باز هم به نتیجه نرسیدی به پورت های روی مادربرد و سمت چپ مادربرد یه نگاهی بکن احتمال شرت کوتاه داری که بد نیست مادربرد رو با تینر بشوری

امیدوارم به کارتون بیاد

آخرین ویرایش:
  • Like

seyed javad

کاربر
2012-08-17
9
34
ولی الان مشکل اینه که با سی پی یو های خاصی کار میکنه و با بعضی کار نمیکنه
اینکه دیگه ربطی به ساپورت رم نداره که آدم به مشتری بگه برو یک رم دیگه بگیر بندازمش روش
سلام
معمولا mainboard ها نسبت به محل نصب ram و همونطور که دوستمون اشاره کردن،brand استفاده شده حساس اند.
اگه یک قطعه ram دارید.در مورد اینکه اون روی کدوم slat بذارید حتما manual motherboard رو مطالعه بفرمایید.

آخرین ویرایش:
  • Like

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود فراوان
دوستان بسیار عزیزم
این مدتی که نتونستم بیام به این علت بود ؟
[SUB]که در بستر بیماری به سر میبردم
ولی از این به بعد تا جایی که توان داشته باشم در خدمتم
با سپاس[/SUB]

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
سلام استاد ودوست عزیز وبزرگوار خیلی خیلی خوش آمدید انشاءالله سلامتیتون رو کاملا بدست آورده باشید یا حق:)

milad_tm

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-10
362
12,651
گيلان-رشت
با درود فراوان
دوستان بسیار عزیزم
این مدتی که نتونستم بیام به این علت بود ؟
[SUB]که در بستر بیماری به سر میبردم
ولی از این به بعد تا جایی که توان داشته باشم در خدمتم
با سپاس[/SUB]
با درود خدمت استاد عزيز و گرامي جناب آقاي امجدي/انشا الله كه ديگر دچار بيماري نشويد و در سايه خداوند منان سلامت و تندرست باشيد/جاي خالي شما در اين چند مدت كه در بستر بيماري بوديد واقعا حس مي شد/با آرزوي سلامتي براي شما و خانواده محترمتان

iranvich63

کاربر
2012-03-24
321
2,081
مادر برد Abit I-N73V
مشکل: قطع شدن جریان برق در هنگام استارت مادربرد
بررسی: فتهای کنار سی پی یو تست شدن یکی مشکل دار بود تعویض شد خازنها کاملاً سالم بودند.
تست مجدد: در هنگام تست سی پی یو روی سوکت قرار نگرفت مادربرد استارت شد بعد از چند لحظه دوباره قطع شد.
در بررسی مجدد همان فت سوخته بود فت جایگزیت شد ولی این سری با سی پی یو تست شد. مادربرد بدون مشکل استارت شد ولی کد 88 دیباگر رو داشت. سی پی یو رو در آوردم و دوباره تست کردم دوباره فت سوخت.
نتیجه: اگر سی پی یو روی سوکت باشه فتها نمی سوزن ولی با در آوردن سی پی یو فتها اتصال کوتاه میشن. در تست لحظه ای ولتاژ آنها تا 3.5 ولت بالا میرن و میسوزن.اثری از سوختگی در قطعات نیست. آی سی PWM Controller با شماره RT8802A و نیز LM358 کناری تعویض شدن مشکل به قوت خود باقی است.
ممنون اگر کمکم کنید.

• Like

Majid_ME

کاربر
2012-08-20
201
978
دوستان اگه ممکنه یک قیمت برای مادربرد های اوراقی بهم بدید البته میدونم قیمت متفاوته حداقل و حداکثر رو اگه میشه بهم بدید اگه ممکنه قیمت هارد ، پاور و داریو ها رو هم بگین مثلا چند درصد قیمت نو یا یک نمونه مثال بزنید بقیه رو متوجه میشم

• Like
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا