آی پی امداد
abtahi

مطرح كردن سوالات و مشـــــــكلات ۩ هارد ديســـكــــــ ۩

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

bita_1th

Banned
2008-12-19
370
1,195
46
Esfahan

باسلام

دوست عزیز با یک برد مشابه وبا همین ظرفیت باید کار کند

وشکی توش نیست

من روزانه این کار را میکنم

موباشید

علی آقا سلام
دوست عزیز مامیگوید ایراد از سیلندر است.آیا میشود هم برد هم سیلندر باهم بسوزند؟؟؟من کاره خاسی نکردم.تستر مادر برد را رو سیستم گذاشتم وکد 45 داد.سیستمم سالم است فقط میخاستم ببینم سیستم سالم چه کدی میدهد.بعد روشن کردم ودیگر هاردم دیتکت نشد.آی سی روی بردبه حالت عادی گرم میشود.هارد را به گوشم میچسبونم و صدای روشن شدن هارد را میشنوم.ولی بعد از دیتکت هارد به همان هارد ایراد میگیرد ومیگوید f1را فشار بده.با کابل ساتا به usbهم تست کردم ولی هارد در ویندوز سیستم دیگر نیز بالا نیامد.برد دیگری گذاشتم ولی شروع کرد به تق تق.
شرمندم ولی اطلاعات داخلش حیاتی هستند.
لطفا در صورت امکان راهنمایی کنید
ممنون

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,855
TEHRAN
علی آقا سلام
دوست عزیز مامیگوید ایراد از سیلندر است.آیا میشود هم برد هم سیلندر باهم بسوزند؟؟؟من کاره خاسی نکردم.تستر مادر برد را رو سیستم گذاشتم وکد 45 داد.سیستمم سالم است فقط میخاستم ببینم سیستم سالم چه کدی میدهد.بعد روشن کردم ودیگر هاردم دیتکت نشد.آی سی روی بردبه حالت عادی گرم میشود.هارد را به گوشم میچسبونم و صدای روشن شدن هارد را میشنوم.ولی بعد از دیتکت هارد به همان هارد ایراد میگیرد ومیگوید f1را فشار بده.با کابل ساتا به usbهم تست کردم ولی هارد در ویندوز سیستم دیگر نیز بالا نیامد.برد دیگری گذاشتم ولی شروع کرد به تق تق.
شرمندم ولی اطلاعات داخلش حیاتی هستند.
لطفا در صورت امکان راهنمایی کنید
ممنون

باسلام

دوست عزیز بله هارد خیلی پیش میاد که سیلندر ایراد میکنه ومیزنه برد هم میسوزه

یعنی همزمان دوتا هم میتونه ایراد کنه

دوم اینکه من معمولا تستر روی مین میمونه وویندوز کامل نصب میشه وروند کار رو پی میگیرم وهیچگونه اشکالی ایجاد نمی کنه

سوم اینکه هر سیستم سالم یک نوع کد میده وهمه یکجور کد نمیده

( هر محصول)

در منتهی الیه ورودی کابل برق به هارد یک ic اس ام دی 8 پین

وجود دارد دراینچنین مواقع که سیلندر ایراد میکند .این ic میسوزد که میتونید تعویض کنید

( یک طرف ic (4پین ) به بدنه وصله وطرف دیگه ولتاژسیلندر را سوئیچ میکنه

موفق باشید

bita_1th

Banned
2008-12-19
370
1,195
46
Esfahan
سلام بر دوستان
هارد 80 ساتای من درست شد.برد مشابه گذاشتم وراه افتاد.ممنون بخاطر راهنمایی هاتون
1 سوال دیگه . هارد 40 مکستور آیدی ماله مشتری.دیتکت نمیشه.بردشو گذاشتم روی هارد دیگه سالم بود.محل قرار گرفتن وسوکتهای هارد رو هم با اسپری شستم.موتور هارد خراب با برد خودشم کار میکنه.همش روشنه.تق تق هم نداره.صداش مثله هارد سالم.ولی دیتکت نمیشه.با تبدیل usb به آیدی هم چک کردم دیتکت نشد
با تشکر از دوستان

ALI.RISIVER

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
775
1,846
USA
WWW.ALIRISIVER.TK
سلام بر دوستان
هارد 80 ساتای من درست شد.برد مشابه گذاشتم وراه افتاد.ممنون بخاطر راهنمایی هاتون
1 سوال دیگه . هارد 40 مکستور آیدی ماله مشتری.دیتکت نمیشه.بردشو گذاشتم روی هارد دیگه سالم بود.محل قرار گرفتن وسوکتهای هارد رو هم با اسپری شستم.موتور هارد خراب با برد خودشم کار میکنه.همش روشنه.تق تق هم نداره.صداش مثله هارد سالم.ولی دیتکت نمیشه.با تبدیل usb به آیدی هم چک کردم دیتکت نشد
با تشکر از دوستان
دوست عزیز همیشه عدم تولید صدا هارد نشانه سالم بودن سلندر نیست در بسیاری موارد کار کرد طبیعی اما دتکت انجام نمی شود که این عیب شایع تا به حال قابل رفع نبوده جزء تعویض کلی این قسمت که به صرفه نیست موفق باشید

bita_1th

Banned
2008-12-19
370
1,195
46
Esfahan
با سلام به اساتید
هارد 80 مکتور آیدی.روشن میشه.ولی تق تق و 1 صدایی مثله آژیر در میاره.شکم به سیلند بود.بردو گذاشتم روی 1 سیلندر دیگه و دیدم روی سیلندر سالم هم همین صدارو در میاره.برد خرابه ولی کروم قسمتش نمیدونم
ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: guest1

guest1

Banned
2011-11-21
859
6,804
با سلام به اساتید
هارد 80 مکتور آیدی.روشن میشه.ولی تق تق و 1 صدایی مثله آژیر در میاره.شکم به سیلند بود.بردو گذاشتم روی 1 سیلندر دیگه و دیدم روی سیلندر سالم هم همین صدارو در میاره.برد خرابه ولی کروم قسمتش نمیدونم
ممنون
با سلام دوست عزيز چنينين عيبي معولا از سياندر ميتواند باشد اما از انجاي كه شما سيلندر را امتحان كرديد وسالم بوده فريمور برد از بين رفته كه اين عيب روي ايس هد تاثير ميگذارد واز داخل سيلندر صدا ميدهد

bita_1th

Banned
2008-12-19
370
1,195
46
Esfahan
با سلام دوست عزيز چنينين عيبي معولا از سياندر ميتواند باشد اما از انجاي كه شما سيلندر را امتحان كرديد وسالم بوده فريمور برد از بين رفته كه اين عيب روي ايس هد تاثير ميگذارد واز داخل سيلندر صدا ميدهد
با سلام
فریمور برد کدام قسمت است ؟؟؟لطفا در این زمینه بیشتر توضیح بدین
کدام آیسی ؟؟؟

faryad_mfa

کاربر
2008-01-15
78
305
فریمور یک برنامه راه اندازه سخت افزاری هست .معمولا یا تو یه آی سی فلش ذخیره میشه که از طریق اون cpu راه اندازه میشه و یا مستقیما در داخل سی پی یو ذخیره میشه که با یک پروگرامر مخصوص میشه اونو پروگرام کرد.البته در دستگاه های دیگر این قابلیت وجود داره تا از طریق یک نرم افزار لودر بشه این فایل رو بازسازی یا دوباره نصب کرد ولی در هارددیسکها رو نمی دونم.اگر کسی از دوستان اطلاعاتی داره مطرح کنه

• Like

faryad_mfa

کاربر
2008-01-15
78
305
یک هارد دیسک مکس 80 هست مشکل عجیبی داره.سیستم که روشن میشه دتکت میشه ولی با راستارت سیستم دیگه دتکت نمیشه تا سیستم خاموش روشن شه.کسی میدونه مشکل از کجاست

• Like

guest1

Banned
2011-11-21
859
6,804
یک هارد دیسک مکس 80 هست مشکل عجیبی داره.سیستم که روشن میشه دتکت میشه ولی با راستارت سیستم دیگه دتکت نمیشه تا سیستم خاموش روشن شه.کسی میدونه مشکل از کجاست
با سلام دوست عزيز پاور وكابل ايدي را چك كنيد

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا