آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل یکسره شدن پمپ باد هیتر گرداک 952

randomboot

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-10
512
2,318
سلام معمولا هیتر گرداک تا حدود ۵۰ درجه خاموش نمیشه تا خنک بشه بعد ۵۰ درجه خاموش میشه داخل دسته هیتر یه سنسور هست که سیماش از داخل توسط شیلنگ تا خود هیتر میره باید خود سنسور و سیمها و مدار مربوط به سنسور چک بشه

Shahinfalcon

کاربر
2022-01-24
5
3
36
سلام بر اساتید. هیتر گرداک 952 دارم. موقعی که به برق میزنم بدون روشن کردن کلید دستگاه‌، پمپ باد خود به خود کار میکنه و دمای ۵۰ درجه داره. تو حالت کلید خاموش میزان باد با ولوم کم و زیاد میشه ولی قطع نمیکنه. وقتی هم کلید رو روشن میکنم همه چی درسته ولی وقتی خاموش میکنم پمپ باد که باید بعد از خنک شدن المنت از کار بیافته قطع نمیشه و یکسره کار میکنه تا از برق در بیارم. لطفا راهنماییم کنید. تو مکانی هستم که دسترسی به تعمیر کار ندارم. تا حدی اطلاعات الکترونیک دارم خواهشنا اگه کسی بلده راهنماییم کنه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763
سلام بر اساتید. هیتر گرداک 952 دارم. موقعی که به برق میزنم بدون روشن کردن کلید دستگاه‌، پمپ باد خود به خود کار میکنه و دمای ۵۰ درجه داره. تو حالت کلید خاموش میزان باد با ولوم کم و زیاد میشه ولی قطع نمیکنه. وقتی هم کلید رو روشن میکنم همه چی درسته ولی وقتی خاموش میکنم پمپ باد که باید بعد از خنک شدن المنت از کار بیافته قطع نمیشه و یکسره کار میکنه تا از برق در بیارم. لطفا راهنماییم کنید. تو مکانی هستم که دسترسی به تعمیر کار ندارم. تا حدی اطلاعات الکترونیک دارم خواهشنا اگه کسی بلده راهنماییم کنه

درود

تا جایی که بخاطر دارم خرابی یک ترایاک عامل این عیبه.
اتفاقا هیتر خودم همین عیب رو داره اما نیاز به رفع عیب ندیدم و از برق میکشم و عمر هویه هم بیشتر میشه چون درغیراینصورت ممکنه هویه روشن بمونه و فراموش کنم خاموشش کنم.

در هر صورت پایه وسط و کناری ترایاک ها رو روی برد یعنی داخل مدار تست کن اگه از دو طرف حدود صفر اهمه دراینصورت سوخته.

درغیراینصورت اعلام فرمایید ، دوستانی که تجربه دارن یاری میکنن .

سپاس

Shahinfalcon

کاربر
2022-01-24
5
3
36
ممنون از پاسختون. حتما تست میکنم نتیجه رو اطلاع میدم ??????

Aminpcc

کاربر
2020-08-10
5
0
38
یک نفر وقت گذاشته و داره جواب میده به سوالت شایسته نیست هرچی هم بگه بی احترامی کنی.منم این مشکل دارم از شمادونفر بابت این موضوع ممنونم.یک دستگاه تاجلوت نباشه یاقبلا دیده نباشی همون مشکل .کارت سخته شاید لاممکن.چون اون قطعه نقشکلید داشته خراب شده ویکسره کرده هیتر.بازازهردو ممنون

Aminpcc

کاربر
2020-08-10
5
0
38
اگه کلاکار نمیکنه تومدل گرداک زیر3شاخ ورودی یک فیوز مخفی هست ااونو تست کن.احتمالا داره.

Ali.25

کاربر vip
کاربر
2020-07-03
27
9
سلام و خسته نباشید.من ی هیتر دارم دسته سوخته بود کامل خریدم عوض کردم میزنم تو برق دائم کار میکنه فشار باد هم احساس میکنم کمه bt136را عوض کردم کلا کار نمیکنه میشه راهنمایی کنید مشکل کجاست البته bt16هم کنارش بود تعویض کردم ولی روشن نمیشه .؟

Ali.25

کاربر vip
کاربر
2020-07-03
27
9
تریاک قبلی خودش را ميندازم کلید چه روشن چه خاموش دائم کار میکنه المنت خیلی سرخ میشه زود از برق میکشم ؟ولی تریاک نو را تعويض میکنم کار نمیکنه میشه راهنمایی کنید مشکل از کجاست ممنون

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763
تریاک قبلی خودش را ميندازم کلید چه روشن چه خاموش دائم کار میکنه المنت خیلی سرخ میشه زود از برق میکشم ؟ولی تریاک نو را تعويض میکنم کار نمیکنه میشه راهنمایی کنید مشکل از کجاست ممنون

درود

چه ترایاکی جایگزین میکنی؟
شماره هر دو ترایاک چیه ؟
ایا المنت هیتر را عوض کردی ؟

سپاس

بالا