آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: مشکل کولر آبی

mehrab

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-11-26
599
1,949
سلام دوست عزیز ...اول ببین کلاچ اون گیرنکرده ازسالم بودن کلاچ اطمینان پیداکن وبعد تسمه راازجا خارج کن وموتورا روشن کن وببین کارمیکنه اگر روی دورتند کارنکرد بادست کوبلی اونا حرکت بده ببین کار میکنه یانه اگرکارکرد خازن خراب است واگر کارنکرد شما موتوررابگذار روی دور کم واگر ولت متر کلمپ دار داری آمپر اونا اندازه بگیر اگرموتور ژن تبریز باشد باید حدود2/7دهم امپر جریان بکشه ودورتنداون حدود4/9 باید باشه اگر بیشتربود موتور خراب شده وباید اونا نشون یه سیم پیچ بدهی درضمن یه سری هم به کلید بزن موفق باشی

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,275
ایران
باسلام
موتور کولر سه سیم دارد H یعنی دور تند و L یعنی دور کند سیم سوم COM یعنی سیم مشترک:
[hide]
با اهمتر سیم دور تند و کند را براحتی میشود تشخیص داد پراپ مشکی مولتی متر را به سیم مشترک متصل میکنیم و پراپ قرمز مولتی متر را یکبار به یکی از سیمهای باقی مانده میزنیم و بار دوم به سیم بعدی هرکدام اهم بیشتری نشان داد تند و دیگر کند است همین روش نیز تست موتور هست
[/hide]

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,275
ایران
باسلام
بعد از تست سلامت موتور حالا تست اتصالی با بدنه :
[hide]
هرکدام از سیمها را جداگانه با بدنه طبق روش بالا با مولتی متر نیز چک نباید هیچ اهمی نشان ده اگر نشان داد با بدنه اتصال دارد
[/hide]

hamids47

کاربر
2014-07-23
3
8
از همه دوستانی که جواب دادن تشکر میکنم

من می خواستم اقدام کنم برای پیشنهاد های شما یکی از دوستان پیشنهاد کرد ببینم تسمه شل نشده باشه. ظاهرا که شل نبود ولی وقتی کامل برش داشتم و دوباره گذاشتم مشکل حل شد ! حالا اینکه چطوری خودبخود
شل شده بوده رو من نمی دونم ولی به هر حال از توجه و دقت همه دوستان تشکر میکنم.

بالا