آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل پاور MiKroTIK sxt/sxtg 5hpnd

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
سلام و روز بخیر. تست گرفتم آی سی لن سالم هست . بنظرتون چکنم برای ادامه آیا میشه کاری براش کرد یانه ؟

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
793
1,330
سلام و روز بخیر. تست گرفتم آی سی لن سالم هست . بنظرتون چکنم برای ادامه آیا میشه کاری براش کرد یانه ؟

سلام
این گوشی هم برام دردسر شد. ببخشید که دیر پاسخ میدم.
1- الحمدلله که تو موضوع LAN مشکل نداشتید. فقط یادتون باشه که D400 رو فرمودید سوخته. پس باید تعویض کنید؛ واگرنه از طریق کابل شبکه نمیتونید به رایانه وصل بشید.
2- تا بحال لینک رو ریست کردید؟
شاسی ریست را فشار دهید سپس جریان برق را وصل کنید. هنگامی که LED سبز شروع به چشمک زدن کرد شاسی را رها کنید تا پیکربندی RouterOS به حالت پیش فرض ریست شود.
3- از مدل روی لیبل کاور و یا لیبل کاغذی که پشت برد روی آنتن هست (و مدل دقیق لینک روش چاپ شده) یه تصویر ارسال بفرمایید. (فقط مدل و نه مک آدرسها)
4- فارغ از اینکه بخش علامت زده شده تصویر زیر با مدل شما همخوانی نداره؛ آیا ولتاژ 3.3 و 5 ولت رو در نقاط مشخص شده دارید؟

Voltage.jpg

آخرین ویرایش:

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
سلام و روز بخیر ولتاژ گیری ها انجام شد و در تصویر هست

پیوست‌ها

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
دستگاه هرچه تلاش کردم ریست نشد که نشد

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
793
1,330
سلام
ولتاژها که مشکل نداره.
1- تصویر مدل دقیق لینک رو نذاشتید.
2- اگر اشتباه نکنم آیسی U901 باید آیسی فلش باشه. درسته؟
3- فیلم زیر رو ببینید بد نیست.

آخرین ویرایش:

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
سلام و روز بخیر . آره درسته آی سی U901هست به شماره 25l512e

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
آیا ممکن هست من از روی برنامه خود دستگاه بکاپ بگیرم و بعد برنامه دستگاه دیگری از این مدل رایت کنم و اگربرنامه بود که هیچ اگربرنامه نبود باز برنامه خود دستگاه رایت کنم آیا بازم از نظر لایسنس به مشکل میخورم ؟؟؟

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
793
1,330
سلام و روز بخیر . آره درسته آی سی U901هست به شماره 25l512e

سلام
1- ببینید ولتاژ 3.3V رو روی پایه های 4و8 آیسی u901 دارید؟
2- آیای ولتاژِ روی سلف کنار U100 رو دارید؟ احتمالا باید 2.5V باشه که خروجی آیسی AR9344-BC2A هست.
اگر ولتاژهای بند 1 و 2 رو دارید لطفا مقدار اونها رو بفرمایید.
3- چند بار درخواست کردم تصویر برچسب مدل لینک رو برام ارسال بفرمایید ولی نفرستادید.

آیا ممکن هست من از روی برنامه خود دستگاه بکاپ بگیرم و بعد برنامه دستگاه دیگری از این مدل رایت کنم و اگربرنامه بود که هیچ اگربرنامه نبود باز برنامه خود دستگاه رایت کنم آیا بازم از نظر لایسنس به مشکل میخورم ؟؟؟

لینک، 2 تا آیسی برنامه داره که یکی روی آیسی فلش هست (U901) و دومی روی آیسی ناند (U300). اما حضور ذهن ندارم رایت روی آیسی بوت باعث از بین رفتن لایسنس میشه یا آیسی OS
هرچند با توجه به اینکه لینک شما اساسا بوت نمیشه و قائدتا فایل بوت باید روی آیسی فلش باشه؛ لذا تصور میکنم پروگرام آیسی فلش خللی در لایسنس برنامه ایجاد نکنه؛ لیکن بهتر ریسک نکنید و منتظر فرمایش همکارانی که تجربه پروگرام آیسی های میکروتیک رو دارن بمونید.
اگر هم قبل از اظهار نظر همکاران قصد چنین کاری دارید؛ بهتره آیسی اصلی رو کنار بذارید و از کپی برنامه سالم روی یه آیسی جدید بهره بگیرید.

دستگاه هرچه تلاش کردم ریست نشد که نشد

آیا ریست از طریق اتصال پلیت های Reset Config هم انجام دادید؟

20231017_091051.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: soyel

soyel

کاربر vip
vip
کاربر
2014-05-26
141
143
سلام
ضمن تشکر از نکات دوست عزیزمون infoshinfo که صبورانه و بی منت شما رو راهنمایی میکنند.
من چون قبلا تجربه این موارد رو داشتم شاید گفتنش به حل مشکل شما کمک کنه.
همینکه گفتید دستگاه شما به فشردن دکمه ریست جواب نمیده و ریست نمیشه یعنی اینکه فریمور دستگاه شما آسیب دیده.
اما در مورد فلش کردن و نصب دوباره سیستم عامل:
1- فریمور دستگاه شما روی آی سی u300 قرار داره. میتونید فریمور رو از روی یک دستگاه سالم بردارید و با ویرایش مک آدرس (دو تا مک داره) اونو با پروگرمر روی آیسی خودتون کپی کنید. اگر مشکلتون فقط این فایل باشه بدون اینکه لایسنس شما از بین بره دستگاه به حالت نرمال برمیگرده و تمام.
2- سیستم عامل دستگاه شما روی آی سی u901 قرار داره اگر محتویات این آی سی مشکل داشته باشه (البته بعد از بررسی محتویات u300) باز هم یاید این فایل رو از روی یک دستگاه سالم کپی کنید منتها با این تفاوت که بعد از حل مشکل لایسنس شما (سطح 3) از بین میره و توی winbox لایسنس شما به سطح 1 تغییر پیدا میکنه با مهلت 24 ساعته. که اون هم البته قابل حل شدنه و میشه دوباره اون رو با انجام کارهایی به سطح 3 برگردوند.

rezaabbaszade

کاربر
2024-01-16
2
2
hwtihk lfhv;i
درود
mikrotik model sxt 5hpnd مشکل ریست شدن داره وصل که می کنی هر پنج ثانیه یکه بار همه چراغا روشن و خاموش می شود و بوق می زند وفقط چراغ پاور ثابته

بالا