آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل پاور MiKroTIK sxt/sxtg 5hpnd

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
سلام و روز بخیر از مدارخارج شد و ازروی دیتاشیت تست شد بنظر دیود های یک سمت کامل سوخته و دیود های سمت دیگر سالم است درتست دیود

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
793
1,330
سلام و روز بخیر از مدارخارج شد و ازروی دیتاشیت تست شد بنظر دیود های یک سمت کامل سوخته و دیود های سمت دیگر سالم است درتست دیود

سلام
بصورت موقت و برای تست، بدون این دیود هم می‌تونید لینک رو راه بندازید. این دیود بحث حفاظتی داره.
اگر ان‌شاءالله LED لن چشمک زد و IP لینک رو تونستید در رایانه ببینید؛ آیسی لن سالم هست.

آخرین ویرایش:

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
793
1,330
تازه تونستم فیلمی که در پست اول قرار دادید رو ببینم.
۱- یادمه از زمانی که لینک رو روشن می‌کنید؛ تا زمانی که سیسیتم بالا میاد و بوق میزنه، چیزی در حدود یک دقیقه زمان میبره. لذا ولتاژ ورودی رو قطع نکنید تا یکی دو دقیقه بگذره.
۲- همینطور حضور ذهن دارم که POE این نوع لینک 24V هست. از همین ولتاژ برای راه‌اندازی استفاده می‌کنید؟

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
سلام و ممنون برای یاریتون . آره آداپتور خودش بهش نصب می کنم
یعنی بدون این دیود روشن شود ممکنه مشکلی درمدارباشه برای چیپ اصلی مشکلی نداره

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
793
1,330
سلام و ممنون برای یاریتون . آره آداپتور خودش بهش نصب می کنم
یعنی بدون این دیود روشن شود ممکنه مشکلی درمدارباشه برای چیپ اصلی مشکلی نداره

تو حالت عادی خیر، مشکلی پیش نمیاد. این دیود برای حفاظت آیسی LAN در مقابل ولتاژ‌های گذر تعبیه شده.
ایرادی نداره دیود رو خارج و تست سلامت انجام بدید. اگر فقط دیود مشکل داشت و آیسی LAN سالم بود؛ بدون این دیود تحویل مشتری ندید که در برابر رعد و برق و ... غیر ایمن هست.
هرچند به کرات مشاهده کردم علی‌رغم سوختن آیسی LAN، دیود آری سالم مونده.

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
سلام و روز بخیر تست کردم پنج دقیقه روشن بود نه بوق نه چیزی استارت نشد مثل قبل هست

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
سلام دوباره . باچندین بارروشن خاموش کردن گاهی چراغ پاورم حالا روشن میشه . آیا ممکن هست مشکل برنامه باشه با فلش درست شود ?????

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
793
1,330
سلام دوباره . باچندین بارروشن خاموش کردن گاهی چراغ پاورم حالا روشن میشه . آیا ممکن هست مشکل برنامه باشه با فلش درست شود ?????

سلام
عملکرد دستگاه تو فیلم ارسالی شما برام خیلی عجیب بود و تا بحال به چنین شرایط برخورد نکردم. و بیشتر به همون برنامه که می فرمایید می‌خوره. اما چند موضوع مطرح هست؛
۱- تا جایی که میدونم برنامه‌های میکرو تیک دارای لایسنس هست و با فلش کردن لایسنس اون از بین میره. علی‌رغم کپی گرفتن از چند مدل مختلف (غیر از مدل شما) منم تا بحال این‌کار رو نکردم که بتونم در این خصوص راهنمایی کنم.
۲- طبق فرمایش شما D400 هم مشکل داشته؛ لذا این احتمال وجود داره که آیسی LAN هم سوخته باشه. برای اینکه این احتمال رو حذف کنید و از بابت بخش LAN خیال‌تون مطمئن بشه دو مدل میشه تست انجام داد:
الف- چون این تست رو نمیشه با اهمتر انجام داد؛ حتما باید از LCR Meter استفاده کنید. اگر LCR متر دارید؛ از بخش سلف‌سنج اون استفاده کنید و مقدارِ بین پایه‌های ۱ و ۳ همچنین ۶ و ۸ رو مشخص کنید. تا جای که یادم هست مقدا بین هر کدوم از این دو زوج پایه، باید بین عدد ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ هانری باشه. اگر این عدد خیلی کم بود و نزدیک به صفر، به مفهوم اینه که پایه‌های داخلی آیسی لن هم دچار مشکل شده و باید آیسی لن رو هم تعویض کنید.
ب- دومین راه حل هم اینه که LAN Transformer به لوکیشن TRF400 رو از محل خودش خارج کنید تا سیم‌پیچ داخلی اون مانع از تست نشه. سپس روی برد، محل پایه‌های ۱ و ۳ همچنین ۶ و ۸ لن‌ترانسفورمر رو با تست بیزرِ اهمتر بگیرید. اگر هر کدوم از این زوجها شرت بود؛ دلیلی بر سوختن آیسی لن هست.
این کار رو انجام بدید تا خیالمون از این بخش راحت بشه.

آخرین ویرایش:

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
درود ممنون ازراهنماییتون . حالا اگر برنامه بود ؟ چکارباید کرد؟ آیا دیگر نمیشه کاریش کرد چون روی برد جای جی تگ را دیدم پس باید بشود جی تگ فلش زد ؟ ؟؟؟؟؟؟

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
793
1,330
درود ممنون ازراهنماییتون . حالا اگر برنامه بود ؟ چکارباید کرد؟ آیا دیگر نمیشه کاریش کرد چون روی برد جای جی تگ را دیدم پس باید بشود جی تگ فلش زد ؟ ؟؟؟؟؟؟

مجدد سلام
متاسفانه ال سی دی گوشیم که تمام اطلاعاتم داخلش هست امروز شکست. و زمان میبره تا تعمیرش کنم. با این حال شما محبت کنید و بند 2 پست 18 رو انجام بدید تا خیالتون از بابت آیسی LAN راحت بشه.

بالا