آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل نداشتن خروجی در HiTronic ARC250- ولی چراغ OC خاموشه !

MECO

کاربر
2011-02-15
62
126
سلام
اینم عکس پشت و روی بورد رکتیفایر ورودی و عکس بورد اصلی دستگاه
IMG_edit.jpg

15.jpg

16.jpg

سپاس

taghiabad

کاربر
2015-02-08
85
162
ایران
پاسخ : رد: مشکل نداشتن خروجی در HiTronic ARC250- ولی چراغ OC خاموشه !

سلاماینم عکس پشت و روی بورد رکتیفایر ورودی و عکس بورد اصلی دستگاه
15.jpg
16.jpg
سپاس
باسلام.دوست عزیز سوکت شش سیمی که مشخص کردی ونوشتی سوکت بورد رکتیفایر ورودی مربوط به سوکت سیمهای برد ترانس میباشد.سوکت ٣١٠ولت درکنار سه خازن پلی استر سمت چپ میباشد.سپاس

bstar

کاربر
2009-08-02
376
2,098
... ؟
با سلام
در رابطه با جواب 3
در صورتی که انبر مثبت دستگاه برخوردی با بدنه داشته باشد باعث سوختن اپ امپ خواهد شد .
این سوختن باعث روشن ماندن led ها خواهد شد . در صورتی که led ها روشن باشند اپ امپ سوخته و تعویض باید گردد
همچنیین لاین مسی کنار مقاومت شنت باز بینی و سیم حامل ولتاژ شنت نیز مورد باز بینی گردد .

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
پاسخ : رد: مشکل نداشتن خروجی در HiTronic ARC250- ولی چراغ OC خاموشه !

سلام
اینم عکس پشت و روی بورد رکتیفایر ورودی و عکس بورد اصلی دستگاه

15.jpg

16.jpg

سپاس
سلام
سلامت ntc,ptcها بررسی شود و همچنین رله ها بررسی شوند. خازن های اصلی به جهت اتصال کوتاه شدن بررسی گردند. در نهایت ۲ عدد پل دیودی اصلی چک شوند

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
سلام
قبل از هر کاری یک ۲۴ ولت از بیرون به سوکت رله روی برد پاور وصل کن و از سلامت بوبین و کنتاکت رله مطمعن شو

ali 1111

کاربر
2015-08-25
22
26
سلام خسته نباشید ببخشید منظور از اپ امپ چیه با تشکر.

MECO

کاربر
2011-02-15
62
126
سلام

اول از همه بگم که منظور از آپ امپ همون تقویت کننده عملیاتی هستش و در اینجا منظور استاد عزیز B Star همون آی سی
CA3140 روی بورد PWM هستش

استاد دارابی حق با شما بودش سوکت 310 روی بوردو اشتباه مشخص کرده بودم
اما ادامه موضوع :

بورد تغذیه رو حسابی زیرو رو کردم که رسیدم به یه مقاومت 1 اهم که ظاهرا از داخل قطع شده و مسیرشو که دنبال کردم دیدم میره به سر ترانزیستور IRFZ24N که یکی از رله های بزرگ پایین رو تغذیه میکنه بنابراین با قزع بودن این مسیر طبیعی هستش که رله عمل نکنه و ولتاژ 310 خروجیو نداشته باشیم .
--- حدس میزنم این ترانزیستور درایور رله سوخته و درنتیجه اون این مقاومت یک اهم مسیرش هم سوزانده و منتظرم این قطعه رو تهیه کنم تا روش نصب کنمو دستگاهو تست کنم

شکل زیر قطعاتی هستش که مشخص کردم و مسیر های اونم پایینش توضیح میدم
18.jpg

X4 از طریق R9 به یک سر از رله های JD1 و JD2 و نیز D4 ، J1 و U2 وصل می شود که بعد از بررسی انجام شده ، مقاومت R9 با مقدار 1 اهم قطع می باشد . سر بدون خط D4 به پایه وسط Q1 ( IRFZ24N ) و از انجا به سر دوم بوبین رله JD2 وصل می شود .

میشه در مورد این قسمت هم بهم توضیح بدید تا اطلاعاتم بیشتر بشه ؟
مقاومت های ntc RR6-RR5-RR4-RR3-RR2 (NTC 47D-15 ) باهم سری شده اند که از یک طرف به سوکت برق متناوب اعمالی به پل های دیودی می روند . سر دیگر این NTCها به RX1 می رود . سر دوم RX1 نیز به کنتاکت رله JD1 ( NC ) می رود . سر بعدی کنتاکت رله JD1 به برق ورودی ( CP2-CP1 ) می رود .

وظیفه این RX1 چیه ؟
کار رله JD1 چیه ؟
درصورت امکان یسری توضیح درمورد عملکرد این بوردای رکتیفایر رودی بهم بدید تا با مکانیزم و وظایفش بیشتر آشنا بشم چون برام سواله چه زمانی رله وصل میشه یا علت استفاده از این خازن ها چیه یا اگه خازن های بزرگتر یا کوچکتر استفاده بشه چه اتفاقی می افته و یا اگه NTC ها استفاده نشن چی میشه و اینکه آیا میشه موقتا کنتاکت های رله های بزرگ رو یکی کرد تا از عملکرد باقی مدار مطمئن شد ؟

اگه رله ها کنتات بچسبونن چه اتفاقی می افته ؟

معذرت میخوام اینقدر سوال پرسیدم
سپاس

djalikalan

کاربر
2016-02-01
3
2
سلام اساسا این برد اشکال داره اما بار یاینکه چواب موقت بگیری یه چامپر کنار Ptc هست اون و اتصال کوتاه کن مشکلت حل میشه فقط انها اشکال اینه که بعد از مدتی خازن هات از بین میره (به علت برهم زدن ثابت زمانی شارژ خازن ها)...دقیقا کنار PTc یه وریستور 150 ولتی داره که احتمال خیلی زیاد خرابه....

بالا