آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل نداشتن خروجی در HiTronic ARC250- ولی چراغ OC خاموشه !

MECO

کاربر
2011-02-15
62
126
باسلام

یه دستگاه اینورترجوشکاری شرکت هایتروونیک ( چینی :) مدل : ARC250 اوردن برای تعمیر که روشن میشه ولی خروجی نداره و چیزی که برام جالبه اینه که چراغ OC خاموشه !
مشتری گفته اول برآوردهزینه کنم بعد تصمیم میگیره میخواد درستش کنه یا نه براهمین خواستم ببینم کسی از شما با این مشکل برخورد داشته و اینکه هزینه تعمیرش چقدر میشه ؟

نتایج بررسی اولیه :
دستگاه بعد از روشن شدن رله وصل میشه - ولتاژ 24 داره - چراغ OC روشن نیستش - خروجی دستگاه جوشو روی حالت تست دیود تست کردم که از یک طرف مقدار داشت و از طرف دیگه نداشت که خب ظاهرا باید دیودهای دوبل هم سالم باشن

ولتاژ 310 ولت رو نداره که احتمالا میشه نتیجخ گرفتکه مشکل باید توی بورد تغذیه ( رکتیفایر ورودی ) باشه . البته اگه اشتباه نکرده باشم چون مگه ممکنه ولتاژ 310 نداشته باشه ولی 24 روداشته باشه ؟

سپاس

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
با سلام
با این اطلاعات ناقص و کم نمیشه جواب قطعی به سوالاتت داد سعی کن مختصر و مفید عیب رو تشریح و کارهائی که انجام دادی رو اینجا بزاری تا بهتر بشه وضعیت رو تجسم کرد و نظر داد حدالمقدور برای هر مشکل و تاپیک مربوطه عکس های واضحی از بردهای دستگاه نه شمای ظاهری قرار بده
از ولتاژ 300ولت در برد پاور و برد اینورت مطمئن شو،به احتمال زیاد این ولتاژ کامله و در اندازه گیری اشتباهی کردی،رو برد فرمان آی سی پالس شماره ش چی هستش؟فقط به led پروتکت جلوی دستگاه اکتفا نکن و از سوکتش ولتاژ بگیر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: MECO

bstar

کاربر
2009-08-02
376
2,098
... ؟
با سلام
1 . احتمالا درایور مشکل داره ! (اگر مقاومت 2 اهمی short شده )
2 . احتمالا ایسی pwm مشکل داره ! ( گرم شدن رگلاتور 12 ولتی )
3 . احتمالا روشن بودن دو led روی اپ امپ ! ( اتصال پروب مثبت جوش به بدنه باعث سوختن اپ امپ و short شدن مدار )
4 . احتمالا مشکلت حل میشه ( با کمی دقت . )

• Like

MECO

کاربر
2011-02-15
62
126
سلام
من هنوز هیچکاری روی بورد انجام ندادم و جایی از دستگاهو دست نزدم و فقط به گرفتن ولتاژ ها و بازدید ظاهری اکتفا کردم تا قبل از هرکاری مشورت کنم درموردش ، در کل وضعیت فعلی به شرح زیر هستش :

1- دستگاه ولتاژ 310 ولت رو نداره ولی ولتاژ 24 ولت رو داره
2- هم چراغ پروتکت روی پانل دستگاه و هم چراغ پروتکت روی بورد هردوتا خاموش هستن و هیچ ولتاژی ندارن
3- بور PWM هم که روش دوتا چراغ زرد داره هردوتا خاموش هستن درحالیکه باید روشن باشند!
4-روی آی سی های نصب شده روی بورد PWM برچسب چسبانده شده و این برچسب کنده نمیشه و نمیتونم شماره آی سی رو بخونم ولی نمونه این بورد PWM رو قبلا دیدم و آی سی هاش باید
CA3140 و KA3525A باشن .
5-فردا سعی میکنم عکسشو بزارم چنتا سوال هم از روی بورد دارم که توی عکس مشخص میکنم

MECO

کاربر
2011-02-15
62
126
رد: پاسخ : مشکل نداشتن خروجی در HiTronic ARC250- ولی چراغ OC خاموشه !

با سلام
3 . احتمالا روشن بودن دو led روی اپ امپ ! ( اتصال پروب مثبت جوش به بدنه باعث سوختن اپ امپ و short شدن مدار )

ممنون از راهنماییت اما خب من تازه کار هستم و با همه اصطلاحات اشنا نیستم و چنتا مدل بیشتر اینورتر ندیدم براهمین اطلاعات خیلی زیادی درموردش ندارم
1-نمیدونم منظور از درایور چیه و کدوم مقاومت 2 اهمی ( دستگاه 3 بورد چینی هستش ولی نمیدونم دقیقا منظورتون چیه )
2- رگولاتور روی بورد اصلی هم داغ نبود
3- دوتا چراغ روی بورد pwm هردوتا خاموش هستن ( کار ایندوتا چراغ چیه دقیقا ؟ بیان کننده چی هستن ؟ )
4- امیدوارم حل بشه :)

سپاس

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
با سلام
جالبه که 300 ولت رو نداری و 24 موجود هستش!مگه میشه همچین چیزی!!
رو پایه های 11 و 14 آی سی 3525 باید حدود 5 ولت داشته باشی(رو هر کدوم) ببین داری

دو تا احتمال داره مشکلت
یا فت هات داریو نمیشن و در نهایت سوئیچ نمیکنن
یا فت هات داریو میشن و سوئیچ هم میکنن اما چون 300 ولت بهشون نمیدی پس ولتاژی هم در خروجی نخواهی داشت که احتمال حالت دوم 0.01 درصد هستش چون اگه 300 ولت نباشه پس 24 ولت هم ساخته نخواهد شد

آخرین ویرایش:
  • Like

MECO

کاربر
2011-02-15
62
126
بازم 300 ولت رو اندازه گرفتم ولی نداره که نداره !!!
ولتاژ پایه 11 و 14 آی سی رو نسبت به GND رگولاتور 7812 اندازه گرفتم که روی هرکدوم 5.4 ولت داشت . برای امتحان ورودی و خروجی رگولاتور 7812 رو اندازه گرفتم که اونم سالم بودش ( توی ورودی 25 و توی خروجی 12 ولت داشتش )
-----
دوتا چراغ روی بورد pwm هردوتا خاموش هستن ( کار ایندوتا چراغ چیه دقیقا ؟ بیان کننده چی هستن ؟ )
آیا امکان پل دیودی های ورودی مشکل داشته باشن ؟

-- الان چک کردم دیدم بر خلاف اینورتر های دیگه ای که دیدم ، این یکی یه سیم از روی بورد تغذیه ورودی ( رکتیفایر ورودی ) دوتا سیم اومده که وصل شده به نزدیک ترانس تغذیه سوئیچینگ روی بورد اصلی ، اون سوکتو ولتاژ گرفتم 295 ولت داشتش ( این دوتا رشته سیم نازک هستش و ظاهرا علت اینکه بدون داشتن 300 ولت اصلی 24 ولت داریم باید همین باشه که برق قسمت تغذیه سوئیچینگ داره از طریق این دوتا رشته سیم تامین میشه ولی چرا اون 300 ولت سر سوکت 6 سیمو ندارم ؟؟؟؟؟؟

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
با سلام
خب یه چیزائی دستگیرم شده از دستگاه تون،این برد پاور با معمولی ها فرق میکنه به تورم خورده از این مدل ها
پس فت ها سوئیچ میشن اما چون ولتاژ 300 پاور رو نداری پس خروجی هم نمیده
در مورد چیدمان قطعات این برد شما حضور ذهن ندارم اگه بتونی عکسش رو بزاری خیلی خوب میشه راهنمائی کرد
باید عیب ساده ای باشه
فقط هیچ چیز رو بیخودی تست و تعویض نکن عیب ساده س

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
سلام
چند تا عکس واضح از دستگاه قرار بده. به خصوص برد پاور

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
با سلام
سلام
وقت بخیر
درصورت امکان در خصوص مورد ۳ بیشتر توضیح دهید
سپاس

بالا