آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل مایکروفر پاناسونیک مدل NN-C2003 S

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ahwaz88

کاربر
2008-07-09
133
385
اهواز
دوست عزیز
[h=2]amolpana[/h]قطعات رو گیر اوردم و تعویض کردم.همانطور که گفته بودید یه لامپ 200 وات با دستگاه سری کردم.حالا به محض زدن استارت لامپ داخل کیس و فن ها شروع به کار میکنن و سینی درون کیس هم می چرخه ولی لامپ 200 که فرمودید نباید روشن بشه روشن میشه.حقیقت ترسیدم آسیبی به دستگاه برسه خاموشش کردم و منتظر راهمنایی شما هستم.

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
به نام خدا
دوست عزیز سلام
احتراما
چون دستگاه شما 9آمپر جریان نیاز دارد جهت کار لامپ باید روشن شود
تا اینجا خوبه شما لطف کنید و از یک لامپ مدادی 1000 وات استفاده کنید و سری کنید یا از 4 یا 5 عدد لامپ 200 وات موازی شده لامپ ها به دستگاه سری کنید دستگاه باید کار کند و وقتی اینورتر روشن میشه و به اوج قدرت میرسه لامپ باز روشن میشه
اگر آمپر متر هم دارید میتوانید بعد از جدا کردن لامپ سری کنید و اگر حدود 7 الی 8 آمپر کشید درسته
موفق باشید

ahwaz88

کاربر
2008-07-09
133
385
اهواز
سلام دوست عزیز
چی شد تست کردید ؟

دوست عزیز با تشکر از پیگیریتون.حقیقت می ترسم تست کنم دوباره قطعات بسوزه خیلی زجر کشیدم تا پیداشون کردم.یه علت دیگه تا حالا تست نکردم مشغله زیاده

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
دوست عزیز با تشکر از پیگیریتون.حقیقت می ترسم تست کنم دوباره قطعات بسوزه خیلی زجر کشیدم تا پیداشون کردم.یه علت دیگه تا حالا تست نکردم مشغله زیاده

به نام خدا
سلام دوست عزیز
به هر حال باید تست کنی تا نتیجه بگیری این مدارات به دلیل کشیدن آمپر زیاد و داشتن قطعات حساس جای ریسک دارد چون قیمت برد کامل در حدود 250 الی 300 هزار تومان هست پس ازرش تعمیر داره
شما چون تجربه کافی ندارید ترس دارید در عین حال در تعمیرات مایکروفر حس 3 گانه مغز ما چشم بینی و خصوصا گوش در تعمیرات مهم است در زمان استارت زدن به مدت 2 ثانیه یک صدای ویز به گوش میرسد و قطع میشود که با تجربه ما طبیعی و سالم است البته با سری بودن لامپ و بعد دستگاه را مستقیم به برق میزنیم
شما تست با لامپ را انجام دهید و هر بار تعداد لامپ را زیاد تر کنید تا نتیجه بگیرید من در خدمت هستم
تشکر و احترام

ahwaz88

کاربر
2008-07-09
133
385
اهواز
دوست عزیز amolpana سلام
ببخشید مدتی نبودم گرفتار بودم
بالاخره هم فرست کردم هم دل به دریا زدم و کارت رو نصب کردم(بدون لامپ در مسیر) دستگاه بدون هیچ مشکلی روشن شد و کار داد.با تشکر از زحماتی که تا کنون کشیدید و راهنمایی هایی که تلفنی و در سایت مرحمت داشتید
راستی فقط همون سه قطعه (2 تا igbt و پل دیود) سوخته بودن که با تعویض مشکل حل شد.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا