آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل مایکروفر پاناسونیک مدل NN-C2003 S

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ahwaz88

کاربر
2008-07-09
133
385
اهواز
به نام خدا
سلام دوست عزیز
بنده نماینده پاناسونیک هستم
از اول شروع میکنیم
مشکل کامل و دقیق دستگاه فعلا چیست؟
مشکل کامل و دقیق عیب قبلی چی بود ؟
در خدمتم

دوست عزیز با تشکر از لطف شما
دستگاه فویل توش بود و ما روشنش کردیم.فیوز شیشه ای 10 آمپرش سوخت .فکر کردم فقط فیوز سوخته که با باز کردن مایکرو دیدم کارت تغذیه مگنترون هم قطعاتیش سوخته. از جمله دو عدد دیود اول مدار (شبیه مقاومت آجری ولی سیاه رنگ).ترانزیستورهای IGBT هر دوتاش و پل دیود.خودم تعمیرکار لپ تاپم و رشته دانشگاهیم هم الکترونیکه و از پس تعمیراتش احتمال می دم بر بیام.دوست عزیز مشکل من حالا شده گیر اوردن قطعات و تست صحیح مگنترون از نظر سالم بودن یا نبودن.مگنترون رو تست کردم از نظر من سالمه.اتصال بدنه نداره .اهم متر روی کمترین رنج مقاومت فیلامان کمتر از یک اهم.اهم متر روی بالاترین رنج ترمینالها به بدنه مدار باز (اهم بی نهایت) نشان می دهد تقریبا میشه گفت مگنترون سالمه.متشکر میشم در مورد کارت و قطعات راهنمایی کنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amolpana

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
به نام خدا
سلام دوست عزیز
احتراما بفرمایید تا حالا چی کار کردین چه قطعاتی تعویض کردین؟؟
1= دیود های sk که به قول شما مثل آجری هست دیود های فرکانس بالا میباشد که معمولا در اثر کار زیاد و گرم کردن زیاد خراب میشود که احتمالا در مورد دستگاه شما چون فلز ی قرار دادید خراب شده است این دیود ها با اهم بالا یک طرف راه میدهد و طرف دیگر کامل قطع است و معمولا خراب ها کامل اتصال میشود
و در زمانی که ترانزیستورهای اینورتر سالم باشد تا 3 ثانیه بعد از استارت خاموش میشود و در این 3 ثانیه صدای تیک تیک از داخل به گوش میرسد.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ahwaz88

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
igbt در بازار موجود است و میتوانید تهیه کنید
در کل شما بفرمایید چه کارهایی در برد اینورتر انجام دادید تا مرحله به مرحله برد فوق را تعمیر کنیم
در ضمن لطفا یک پیام خصصوصی هم به بنده بدهید تا ادامه دهیم با تشکر

• Like

ahwaz88

کاربر
2008-07-09
133
385
اهواز
دوست عزیز پیام خصوصی دادم.برد رو باز کردم.ترانزیستورهای IGBT رو تست کردم.دیودها و پل دیود رو تست کردم نتاییج:
1-ترانزیستورها هر دو سوخته
2-2 عدد دیود ولتاژبالا (آجری) سوخته
3-پل دیود سوخته

یه تعمیرکار بهم گفت با تعویض این قطعات امکان داره دوباره بسوزن!!!!! میگفت سنسور رطوبت سنج رو هم باید چک یا تعویض کنی چرا ؟ نمی دونم .از شما هم شماره تماسی ندارم که تماس بگیرم و راهنمایی کنید.متشکر میشم جواب بدید.

آخرین ویرایش:
  • Like

جولا

کاربر
2012-07-05
14
49
اهواز
با سلام
جناب استاد آملی من هم چنین مشکلی در تعمیر یک دستگاه پانوسونیک داشتم.دستگاه را که روشن میکنید(یعنی به برق میزنی)صفحه نمایشکر روشن میشود(اگر به برق 110 میزنیم چراغ هم نسبتا ضعیف روشن میشود).که احتمالا نشان از این است که ترانس های ولتاژ بالا کار میکنه.ولی بمحض انتخاب نوع پخت و زدن کلید استارت فیوز اصلی(پاور) میسوزه و دستگاه خاموش میشه.اشکال از کجاست.ضمنا میخواستم بدونم اینورتور قابل تعمیر است ؟

• Like

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
سلام دوست عزیز ahwaz88
احتراما جواب شما در پیام خصوصی داده شده است
شما نیاز به قطعه دارید و راهنمایی شده است

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
پاسخ : مشکل مایکروفر پاناسونیک مدل NN-C2003 S

با سلام
جناب استاد آملی من هم چنین مشکلی در تعمیر یک دستگاه پانوسونیک داشتم.دستگاه را که روشن میکنید(یعنی به برق میزنی)صفحه نمایشکر روشن میشود(اگر به برق 110 میزنیم چراغ هم نسبتا ضعیف روشن میشود).که احتمالا نشان از این است که ترانس های ولتاژ بالا کار میکنه.ولی بمحض انتخاب نوع پخت و زدن کلید استارت فیوز اصلی(پاور) میسوزه و دستگاه خاموش میشه.اشکال از کجاست.ضمنا میخواستم بدونم اینورتور قابل تعمیر است ؟
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سلام دوست عزیز
منظورتان از اینکه چراغ روشن میشه چیه؟
اگر منظور لامپ داخل کیس مایکروفر هست این لامپ مربوط به روشنایی داخل است و هیچ ربطی به کار دستگاه ندارد
در زمان تایم دادن و استارت کردن تازه ولتاژ220 ولت به مدار اینورتر میرسد و مدار های ولتاژ شروع به کار میکند
دقیقا مشکل شما هم مثل مشکل دوست ما
ahwaz88 میباشد
لذا شما برد را باز کرده و 3 عدد قطعه که روی رادیاتور برد وصل شده را حتما باهم تعویض کنید 90% مشکلتان حل میشود اگر برطرف نگردید پست جدا گانه ای بزنید در خدمتم

• Like

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
در ضمن هر دو دوستمان از اهواز این مشکل را دارید میتوانید با هم کار کنید تا نتیجه بهتری بگیرید

• Like

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
سلام و احترام
در مورد قطعه متاسفانه موجود نبود
برد کامل موجود است در حدود 230 هزار تومان
قطعات را ندارم
از شرکت استعلام گرفتم قطعات اصلی 3 عدد با هم با هزینه پست حدود 57000 تومان میشه تا به من برسه
اگر دستوری دادید من در خدمت گذاری حاظرم

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا