آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل شارژر

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
792
1,328
سلام دوستان. میشہ راھنماییم کنید
من یہ چراغ دستی دارم مشکل شارژ دارہ درضمن روی برد دیود D2 منفجر شدہ نمیدونم شمارہ دیود چند بودہ میشہ راھنماییم کنید تا مشکل شارژ کردن برطرف بشہ[.
برد چراغ قوہ من مٹل تصاویر بالا است کہ تصویر رو دوستان پیوست کردن
سلام
یادمه برد آماده اش رو سایت تکنوبرد مشهد داشت؛ یه نگاه بنداز شاید پیدا کردی.

آخرین ویرایش:

elektronic

کاربر
2007-04-06
3
1
با سلام دوستان عزیز
یه ترانزیستور داره روش نوشته KEHE D9CU این چی هست ؟
یه آیسی داره که شکل ترانزیستوره 3 پایه کوچیک روش نوشته 8003 این چیه ؟ چون سرچ می کنم چند مدل میاد و نمیدونم اولش چیه ؟

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
792
1,328
با سلام دوستان عزیز
یه ترانزیستور داره روش نوشته KEHE D9CU این چی هست ؟
یه آیسی داره که شکل ترانزیستوره 3 پایه کوچیک روش نوشته 8003 این چیه ؟ چون سرچ می کنم چند مدل میاد و نمیدونم اولش چیه ؟
برای اینکه سریعتر به نتیجه برسید؛ بهتره یه تصویر واضح از برد و قطعاتی که مدنظرتون هست رو ارسال بفرمایید.

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
792
1,328
پیشنهاد:
سلام. دوستانی که مشکل شارژر چراغ قوه مدل WD-571 رو دارن؛ تصور میکنم با جایگزینی برد شارژ چراغ قوه، با برد مدل HY-8006F که اونم مخصوص شارژ نورافکن های دستی هست؛ بتونن مشکل شارژ و استفاده از چراغ قوه رو حل کنن. چون اینجور دستگاه های چینی معمولا از قطعاتی استفاده می کنن که کمتر میشه جایگزین اونو به دلیل پاک کردن و یا اختصاصی بودن پارت نامبر پیدا کرد.
در توضیحات این برد اومده:
  • مناسب برای چراغ قوه و نورافکن های تا 15 وات
  • ابعاد : 28 × 28 × 5 میلی متر
  • نوع لامپ اتصالی : CREE T6 LED 15W
فکر کنم تنها کاری هایی که باید انجام بدید اینه که:
1- کانکتور DC-IN رو تبدیل به فیش آدابتوری کنید (مستقیما و یا از طریق سیم). همچنین روی اتصال صحیح مثبت و منفی دقت کنید.
2- حتما از آدابتور 5 ولت برای اتصال به برد استفاده نمایید.

تصویر برد HY-8006F

پیوست‌ها

• 99.2 کیلوبایت بازدیدها: 71
آخرین ویرایش:

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
792
1,328
سلام
بجای D9CU می تونید از D882 استفاده کنید. این ترانزیستور منفی حکم کلید برای روشن و خاموش کردن LED چراغ قوه رو داره که بعید میدونم مشکلی داشته باشه.
قطعه 8003 باید یه DC-DC convertor افزاینده باشه که بود و نبودش توی مدار تاثیری در عملکرد چراغ قوه نداره و در حقیقت برای شارژ مثلا مبایل از طریق فیش USB کارآیی داره و نقش پاور بانک رو ایفا میکنه.
قطعاتی هم مثل AN8003 و یا AP8003 که توی جستجو با این شماره پیدا میشه. هیچ کدوم منطبق با این قطعه نیست. و در حقیقت این یه شماره اختصاصی هست که تو پست 13 توضیح دادم.
اما مهمترین بخش مدار آیسی 8 پایه هست که علاوه بر کار شارژ، سوئیچ ترانزیستور D9CU رو هم انجام میده که متاسفانه برای این آیسی هم نمیشه جایگزین پیدا کرد.
لذا بهترین کار همان پیشنهاد پست 13 هست که با جایگزینی برد HY-8006F (و یا از این دست ماژول ها) می تونید هم مدار شارژ و هم روشن خاموش کردن چراغ قوه رو انجام بدید. سایت salambibi این ماژول رو داره.
موفق باشید

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
792
1,328
سلام مجدد
ظاهرا اطلاعات ICL7673 با آیسی شارژی که شماره اون پاک شده همخوانی داره. دیتا شیت اونو میفرستم خودتون هم بررسی کنید تا مطمئن بشید. پایا الکترونیک این آیسی رو با پارت نامبر ICL7673CPAZ موجود داره.
اگر صلاح دونستید و استفاده کردید؛ نتیجه رو اعلام بفرمایید.

پیوست‌ها

• 193.4 کیلوبایت بازدیدها: 16
تجربه من اینو میگه
شما کل مدار رو قطع کن
اون ترانزیستور مربوط به حالتهای چراغ هستش که چشمک میزنه ثابت و خاموشه
شما اون مدار رو قطع کن و از-سر مثبت و منفی برا باطری بیار و بجای کلید لمسی یک کلید یک حالته بنداز مشکلت حل میشه

بالا