آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل دوربین Poe - Noame

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
804
1,349
اما در خصوص موضوعاتی که دوست عزیزم dds1 مطرح فرمودن:

۱. در اکثر دوربین‌های موجود، اتصال ۱۲ ولت آداپتور و اتصال poe به صورت همزمان هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کنه و برد دوربین بهترین منبع را انتخاب می‌کنه.
هرچند از نظر تئوری موازی کردن دو ولتاژ 12 ولت نباید مشکل ایجاد کنه، بلکه آمپر رو افزایش بده؛ اما یکی از دلایلی که بر خلاف نظر دوست عزیزم dds1 تاکید کردم همزمان از POE و آدابتور استفاده نکنید؛ مطلبی بود که در ردیف 1 پست قبل بیان کردم.

۴. ممکن هم هست سوئیچ نتونه جریان لازم را تامین کنه و فقط به ولتاژ اکتفا نکن.
علی رغمی که با بخش اول سخن دوست عزیزم کاملا موفقم؛ اما قاعدتا وقتی آمپر کم بیاد، ولتاژ هم افت میکنه.

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
804
1,349
اگر محبت کنید و نتایج الباقی کار رو منعکس بفرمایید و ابهامات احتمالی رو طرح و در مجموع مبحث رو جمع بندی کنید؛ علی رغم طولانی شدن بی مورد برخی موضوعات، به نظر میرسه تاپیک برای دوستانی که از نحوه کار POE اطلاع نداشتن؛ آموزش مناسبی باشه.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mr-ha

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
هرچند پاسخ سوالاتم در پست 23 رو ندادید؛ اما الان میشه تقریبا به یکسری از سوالات و ابهام ها پاسخ داد:

1-

به نظرم دلیلش اتصال اشتباه پلاریته مثبت و منفی آداپتور به فیش تغذیه ۱۲ ولت همزمان با روشن بودن POE بوده. تو حالت عادی وقتی شما پلاریته آدابتور رو اشتباه وصل کنید؛ هیچ اتفاقی نمی افته و دوربین هم روشن نمیشه. اما وقتی این کار رو همزمان با روشن بودن POE انجام بدید؛ نتیجه سوختن D1 هست و احتمال آسیب به POE و دوربین.

2-

دلیل اینکه عرض کردم مدل POE رو مشخص کنید این بود که وات خروجی اون مشخص بشه و یه محاسبه سر انگشتی کنیم که دوربین پاناسونیک چند وات رو به خودش اختصاص میده و آیا برای دوربین دیگه ای جا داره یا نه. همچنین مشخص کردن POE و کابل مورد استفاده هم در همین راستا بود.
لذا تصور میکنم اگر دوربین پاناسونیک رو از سوییچ قطع کنید، قادر به استفاده از دوربین No Name خواهید بود. و یا اینکه برعکس، دوربین پاناسونیک رو به POE دوم که میتونه دوربین No Name رو پشتیبانی کنه وصل کنید، احتمالا همون مشکل POE اول پیش میاد؟
1-نه من همزمان اداپتور و Poe وصل نکردم ولی چون اون دیود پیدا نکردم مجددا روی برد گذاشتم.
2-ارره این روش هم تست میکنم ولی توی محلی هم که نصب بوده روی یه سوئیچ 4 پورت بوده که این 2 تا با فاصله یک ماه از هم ، از کار افتادن.

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
اما در خصوص موضوعاتی که دوست عزیزم dds1 مطرح فرمودن:

هرچند از نظر تئوری موازی کردن دو ولتاژ 12 ولت نباید مشکل ایجاد کنه، بلکه آمپر رو افزایش بده؛ اما یکی از دلایلی که بر خلاف نظر دوست عزیزم dds1 تاکید کردم همزمان از POE و آدابتور استفاده نکنید؛ مطلبی بود که در ردیف 1 پست قبل بیان کردم.

علی رغمی که با بخش اول سخن دوست عزیزم کاملا موفقم؛ اما قاعدتا وقتی آمپر کم بیاد، ولتاژ هم افت میکنه.
نه ولتاژ افت نمیکنه

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
اگر محبت کنید و نتایج الباقی کار رو منعکس بفرمایید و ابهامات احتمالی رو طرح و در مجموع مبحث رو جمع بندی کنید؛ علی رغم طولانی شدن بی مورد برخی موضوعات، به نظر میرسه تاپیک برای دوستانی که از نحوه کار POE اطلاع نداشتن؛ آموزش مناسبی باشه.
چشم حتما امروز بعداز ظهر مجدد تست میگیرم و نتیجه رو اعلام میکنم

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
804
1,349
سلام
قبلا فرمودید:
جالب اینکه کابل ورودی 12 ولت دوربین در حالتی که سوکت شبکه به سوئیچ poe وصل هست،12 ولت داره.
پس دلیل وجود ولتاژ در سر سوکت ۱۲ ولت، جایگذاری مجدد دیود سوخته هست.
چون اون دیود پیدا نکردم مجددا روی برد گذاشتم.
کد روی دیود رو بفرمایید تا جایگزین مشخص بشه. اما فکر کنم یه دیود ۶۰ ولت یک آمپر کفایت کار رو بکنه. مثل: SS16

2-ارره این روش هم تست میکنم ولی توی محلی هم که نصب بوده روی یه سوئیچ 4 پورت بوده که این 2 تا با فاصله یک ماه از هم ، از کار افتادن.
جهت اطمینان از سلامت پورت‌های سوئیچ اول، لطفا قبل از تعویض سوئیچ، دوربین پاناسونیک رو به پورتی بزنید که دوربین No Name روی اون مشکل داشت؛ ببنید درست کار میکنه.
همچنین مابقی پورت‌ها رو به همین سبک تست کنید.

حتما امروز بعداز ظهر مجدد تست میگیرم و نتیجه رو اعلام میکنم
محبت کنید مدل سوئیچ و مدل دوربین پاناسونیک رو هم بفرمایید.

• Like

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
سلام
قبلا فرمودید:

کد روی دیود رو بفرمایید تا جایگزین مشخص بشه. اما فکر کنم یه دیود ۶۰ ولت یک آمپر کفایت کار رو بکنه. مثل: SS16

جهت اطمینان از سلامت پورت‌های سوئیچ اول، لطفا قبل از تعویض سوئیچ، دوربین پاناسونیک رو به پورتی بزنید که دوربین No Name روی اون مشکل داشت؛ ببنید درست کار میکنه.

ارره دقیقا،ولتاژ 12 ولت روی مادگی 12ولت واسه همین دیود هست
کد روی دیود :
MDO
SS510
این قسمت کار باید بعداز ظهر تست کنم

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
ارره دقیقا،ولتاژ 12 ولت روی مادگی 12ولت واسه همین دیود هست
کد روی دیود :
MDO
SS510
این قسمت کار باید بعداز ظهر تست کنم

پیوست‌ها

• 102.4 کیلوبایت بازدیدها: 25

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
804
1,349
  • Like

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
سلام
قبلا فرمودید:

سلام وقت بخیر
آخرین تست هارو هم انجام دادم :
این کار انجام دادم،دوربین پاناسونیک دیگه با هیچکدوم از پورت های سوئیچ اول روشن نمیشه!!
سوئیچ اول که دوربین پاناسونیک و همین دوربین نونیم تست گرفتم،برند Netlan مدل :F802-PG
سوئیچ دوم :pFN-584I هست.
مدل دوربین پاناسونیک :Wv-Sw395
هر 3تا دوربین همزمان به سوئیچ دومی وصل کردم بدون مشکل میاد بالا.
پس میشه نتیجه گرفت که سوئیچ همون محلی که دوتا دوربین با فاصله زمانی یک ماه از کار افتادن مشکل داره و همچنین سوئیچ تست من مشکل دار شده،منظورم اینکه دوربین و برد Poe دوربین غیر از دیود که از هر دوسمت راه میده،مشکلی ندارن!؟

بالا