آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل در صدای امپلی فایر ترانزیستوری سام استار

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
اگر میخواهی از تمام توان امپلی هم استفاده کنی باید یک مدار پری امپلی فایر از نوع اوپ امپ و یک مدار کاهنده نویز و یک منبع ولتاژ کاملا صاف و پر توان داشته باشی

سلامی مجدد

دوست عزیز من چند تااز همین جور مدارها رو واسه خودم ودوستان دیگه جمع کردم ولی با هیچکدوم اینطوری مشکل نخوردم البته مدارای دیگه با آیسی اس تی کا بودن
چه با پری و تون و چه بدون پری و تون کنترل نه تو صدا ونه تو تغذیه

حالا اینکه این مدار ورودی ای سی نیاز داره" با این وجود باز هم نیازه که منبعی صاف بهش متصل کنم
ناگفته نمونه موقه ای که ترانس متصل میکنم یک هوم خفیفی داره بعد ضعیفتر میشه و شاید 10 درصد از اون صدای خش هم مربوط به این هومه
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: soltan54

soltan54

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-08-02
826
6,244
شمال ایران
به نظر من صدای خش در امپلی به چند چیز بستگی داره که مهمترین ان ها خدمتتون عرض میکنم
1 خرابی ترانزیستورهای خروجی که با تست مشخص نمیشود و فقط با تعویض میشه تست کرد
2 عدم ارسال فیدبک مناسب از خروجی به بایاس
3 عدم عملکرد صحیح بایاس اولیه و میانی در امپلی فایرها صرف نظر از تقویت و مدار لو نویز در ورودی در سه مرحله مجدد تقویت پوش پول داریم که بترتیب ترانزیستورهای با توان کمتر و ترانزیستور هایی با توان در حد یک تا 10 وات در مرحله میانی بسته به توان خروجی و مرحله اخر تقویت کننده نهاییست
4 پایین بودن ولتاژ کار مدار که شامل خود منبع تغذیه یا ترانس عملکرد بد مدار صافی یا تثبیت کننده و یکسوساز و قطعات جانبی تا رسیدن به مصرف کننده
ولی در دستگاه شما پیشنهاد بنده استفاده از منبع ولتاز بالاتر حدود 35 ولت و تغییر خازنها متناسب با ولتاژ جدید و استفاده از دستگاه دیگری برای اعمال ورودی صوت است ضمنا یک عکس از روی فیبر فقط از قسمت خازن الکترولیت کوچک ورودی صوت و مقاومتهای اطراف بگذار فقط هم یک طرف تا بتوانم مقدار مقاومتها را تشخیص دهم

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
به نظر من صدای خش در امپلی به چند چیز بستگی داره که مهمترین ان ها خدمتتون عرض میکنم
1 خرابی ترانزیستورهای خروجی که با تست مشخص نمیشود و فقط با تعویض میشه تست کرد
2 عدم ارسال فیدبک مناسب از خروجی به بایاس
3 عدم عملکرد صحیح بایاس اولیه و میانی در امپلی فایرها صرف نظر از تقویت و مدار لو نویز در ورودی در سه مرحله مجدد تقویت پوش پول داریم که بترتیب ترانزیستورهای با توان کمتر و ترانزیستور هایی با توان در حد یک تا 10 وات در مرحله میانی بسته به توان خروجی و مرحله اخر تقویت کننده نهاییست
4 پایین بودن ولتاژ کار مدار که شامل خود منبع تغذیه یا ترانس عملکرد بد مدار صافی یا تثبیت کننده و یکسوساز و قطعات جانبی تا رسیدن به مصرف کننده
ولی در دستگاه شما پیشنهاد بنده استفاده از منبع ولتاز بالاتر حدود 35 ولت و تغییر خازنها متناسب با ولتاژ جدید و استفاده از دستگاه دیگری برای اعمال ورودی صوت است ضمنا یک عکس از روی فیبر فقط از قسمت خازن الکترولیت کوچک ورودی صوت و مقاومتهای اطراف بگذار فقط هم یک طرف تا بتوانم مقدار مقاومتها را تشخیص دهم

سلام
دوست گرامی عید سعید رو به شما و تمامی دوستداران ایران تیکا تبریک میگم

عزیز متاسفانه دوربین بهتری نمیتونم پیدا کنم باز هم اگه بهترش لازم بود امر کنید
43.jpg

مقاومتهایی رو که احساس کردم ناخاناست رو روی مدار نوشتم
تشکر دوست گرامی

فراموش کردم ....... " رو مدار جای یه مقاومت خالیه (مقاومتو پشت مدارگذاشتن ) 10 کیلو اهم
البته تصویر کلی پشت وجلو مدارو http://www.irantk.ir/irantk58810/ پست 3 میتونید ببینید

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: fata

roadstar

کاربر
2015-03-30
4
1
باعرض سلام وتبریک نوروزی لطفاازبین دوستان کسی هست جوابی برای حل مشکل من داره کمکی به من برسانه متشکرمیشم.مشکل؟ترانزیستورروی مدار500وات سام استارم سوخته نوع ترانزیستورتی ای پی 142و147امابه قیراین ترانزیستور 4عددترانزیستورکوچکترهم روی مدارقرارداره که شمارهاش راپاک کردن ونمیدونم کدشمارش چندکه ازروش تهیه کنم لطفامیکنیداساتیدودوستان به من کمکی برسانید باتشکر.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: habbib

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

در اینگونه موارد بهتر است عکسهای باکیفیت بالا و با قطعات خوانا از زیر و روی برد مدار چاپی آن با علامتگذاری قطعات مورد نظر قرار بدی تا راحت تر راهنمایی شوی

roadstar

کاربر
2015-03-30
4
1
باسلام دوست عزیز تصویر کیت همان کیت بالاست که حبیب اقا عکسشوبه نمایش گذاشته؟

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
باعرض سلام وتبریک نوروزی لطفاازبین دوستان کسی هست جوابی برای حل مشکل من داره کمکی به من برسانه متشکرمیشم.مشکل؟ترانزیستورروی مدار500وات سام استارم سوخته نوع ترانزیستورتی ای پی 142و147امابه قیراین ترانزیستور 4عددترانزیستورکوچکترهم روی مدارقرارداره که شمارهاش راپاک کردن ونمیدونم کدشمارش چندکه ازروش تهیه کنم لطفامیکنیداساتیدودوستان به من کمکی برسانید باتشکر.

سلام

یعنی آمپلی شما مشکلی از جهت صدا نداشت ؟ ازش راضی بودی؟

والا واس منم پاک شدست ، تو تصویر هم کاملا مشخصه الان مجدد نیگاه کردم اصلا هیچی خونده نمیشه
آمپلی من سالمه فقط مشکل خش ، رو ولوم پایین رو داره بازم اگه کاری میتونم واست انجام بدم در خدمتم

roadstar

کاربر
2015-03-30
4
1
سلام نه من مشکلی تو صدای امپلی ندارم البطه من خازنای خروجی رااز330fuبه430fuتعقیردادم تاصداقویتربشه امل هم کرد ترانزیسترtip 147,tip142هم برای یک اشتباهم سوخت مقاومت 5w3/3دهم اهمم هم سوخت بجاش 5w3/3دهم اهم اجری قراردادم وبهترهم شده فقط مشکلم توترانزیسترکوچیکه که جولوی tip142قرارگرفته هستش که اونم سوخته وشمارشوندارم تاتهیه کنم ؟

roadstar

کاربر
2015-03-30
4
1
اگه مدارراروبروی خودبگیرید ازراست اول ترانزیستورtip147بعدtip142بعدtip147بعدtip142قرارداره روی ترانزیستورکوچیکه دوتا حروف نیمه پاک شده باحرفmو5یاyوmدیده میشه که بقیش پاک شده نمیدونم کمکی میکنه یانه؟فقط خیلی شدید نیازمندکمک دوستان هستم ؟باتشکر.

rezabeirag

کاربر
2012-11-13
3
4
دوست عزیز و سایر دوستان از این کیت و امپلی فایر آیا به نتیجه هم رسیدین؟
مم از این مدار پنچ سال پیش خریدم و مدار درست‌کار نمیکرد گذاشتمش کنار!
جالب اینه الان هم از این کیت مونو و استریوش باز هم تو اینترنت فروش داره!
نه ادرس نه شماره تماسی و ساپورتی از این سازنده موجود نیست

بالا