آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل در صدای امپلی فایر ترانزیستوری سام استار

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
سلام دوست عزیز
خدمت شما عرض شود همونطور که عرض کردم بنده از نظر اطلاعات مبتدی هستم و چیزهای زیادی نمیدونم
چیزی که هست
3) تعویض قطعات با قطعات ارجینال ( موردی داشتم که ترانزیستوری سالم از یک کارخانه غیر مشهور باعث شکستگی صدا می شدو با تعویضش با نوع مشهور همان ترانزیستورمشکل رفع شد)
احساس میکنم این فرمایش شما خیلی نزدیک به حل صورت مساله باشه
چرا که شرکتی که داره مدارو تولید میکنه به این الکی ها هم خودشو خراب نمیکنه حالا از نظر کیفیت که بلاخره با این شرایط یه چیز طبیعیه ولی طراحی رو احساس میکنم یه کم دورتر از این مشکل باشه

الا ایحال اگه این ترانزیستورها تو یه مدار دیگه هم پیاده بشه در صورت بی کیفیت بودن باز هم این مشکل وجود داره ؟ درسته ؟
پس در این صورت باید با یه سری ترانزیستور نوع مرغوب مدارو تست کنم؟
راه دیگه ایم وجود داره که بشه فهمید ایراد از چیه؟
راستی از کجا میشه مرغوب یا بیکیفیت بودن این ترانزیستورها رو تشخیص بدم؟

Deadmaster

کاربر
2012-04-09
13
22
شما میتونید با استفاده از یه مولتی متر و دیتاشیت خود قطعه متوجه این موضوع بشید
hfe قطعه رو بگیرید و با مقدار داخل دیتاشیت مقایسه کنید اگر خیلی فرق کرد بدونید قطعه ایراد داره ...

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
شما میتونید با استفاده از یه مولتی متر و دیتاشیت خود قطعه متوجه این موضوع بشید
hfe قطعه رو بگیرید و با مقدار داخل دیتاشیت مقایسه کنید اگر خیلی فرق کرد بدونید قطعه ایراد داره ...

دوست گرامی یه کم بیشتر توضیح میدی ؟
مولتی متر اوتورنج دارم hfe هم داره ولی تابحال با hfe کار نکردم
hfe کدوم قطعه رو" و چطور باید بگیرم یعنی پرابهای مولتیمترو به کدام قطعه باید متصل کنم

لطفعا بیشتر توضیح بده تو این زمینه بیسوادم

تشکر بابت راهنمایی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: soltan54

Deadmaster

کاربر
2012-04-09
13
22
سلام مجدد
hfe دو تا ترانزیستور قدرت رو بگیرین فک کنم tip باشن
اموزش hfe گرفتم هم همه جا من جمله توهمین سایت هم فک کنم موجود باشه ..

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
سلام

دوست عزیز از شما و جناب

m-j تشکرمیکنم
ترانزیستورها رو هر 4تارو تست کردم سالمند
ظاهرا دردسر زیاد دارن
حالاببینم اگه شد همونطور که

جناب
m-j فرمودن این ترانزیستورا رو رو یه مدار دیگه ای پیاده کنم

اتفاقا شغلمم چاپ سیلکه و جون میده واسه چاپ روی فیبر مسی ودرست کردن مدار
در رابطه با چاپ سیلک هم دوستان سوالی داشتن دربست درخدمتم

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
837
2,829
سلام حبیب جان
یه مدار با همین شماره ترانزیستور برات پیدا کردم که در اسرع وقت اینجا آپلود می کنم.
انشاا... که بسازیش حاصل دست رنج خودت بیشتر بهت حال میده. فقط باید ترانزیستورهای خروجی رو از هم تفکیک کنی .منظورم اینه که با توجه به اینکه شماره هاشو پاک کردند بدونی کدوم tip147 هست و کدوم tip142
موفق باشید

soltan54

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-08-02
826
6,244
شمال ایران
موردی تو عکسی که گذاشتی دیدم مقاومتهای over load در خروجی صوت سیاه شدن مقاومتها را با نوع 1./. اهم و با توان 3 وات جایگزین کن.ضمن اینکه جهت اوور لود از مقاومت 2/2 اهم استفاده نمیکنند 22 صدم یا یک صدم میگذارند

آخرین ویرایش:

soltan54

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-08-02
826
6,244
شمال ایران
اگر میخواهی از تمام توان امپلی هم استفاده کنی باید یک مدار پری امپلی فایر از نوع اوپ امپ و یک مدار کاهنده نویز و یک منبع ولتاژ کاملا صاف و پر توان داشته باشی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: habbib

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
موردی تو عکسی که گذاشتی دیدم مقاومتهای over load در خروجی صوت سیاه شدن مقاومتها را با نوع 1./. اهم و با توان 3 وات جایگزین کن.ضمن اینکه جهت اوور لود از مقاومت 2/2 اهم استفاده نمیکنند 22 صدم یا یک صدم میگذارند
سلام
ممنون از دقت و توجهت
دوست عزیز چون از همون اول صدا به این صورت بم بود و خیلی باهاش ور رفته بودم با خودم گفتم احتمالا در حین ور رفتن جایی اتصال کوتاه شده و باعث تغییر رنگ مقاومتها شده و از جایی که اهم متر مقدار هر دو رو درست نشون میداد زیاد جدی نگرفتم

حالا طبق فرمایش عالی مقاومتها رو عوض کردم
الان صدا بسیار صاف و شفافه واون حالت بم و(تو دماغی) که عرض کردمو دیگه نداره

فقط صدا خش داره بخصوص رو ولوم کم " مثه زمانی که ولوم کثیف میشه خش میکنه (البته این مدارولوم نداره وصدارو با رسیور کم و زیاد میکنم) و هرچی صدا رو بلندتر میکنم صافترو صافتر میشه
ولی در کل رضایت بخش شده اگه خش خش کردنش رفع بشه خیلی عالی میشه
  • Like

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
سلام حبیب جان
یه مدار با همین شماره ترانزیستور برات پیدا کردم که در اسرع وقت اینجا آپلود می کنم.
انشاا... که بسازیش حاصل دست رنج خودت بیشتر بهت حال میده. فقط باید ترانزیستورهای خروجی رو از هم تفکیک کنی .منظورم اینه که با توجه به اینکه شماره هاشو پاک کردند بدونی کدوم tip147 هست و کدوم tip142
موفق باشید
سلام دوست گرامی
شرمنده میکنید ممنون
ترانزیستورها tip147 و tip142 هر کدوم 2تا رو مدار سوارند که جفت tip142 مثبت و جفت tip147 منفیه ومشکلی از این جهت نیست داداش
  • Like
بالا