آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل در جوشکاری با MMA-270 IGBT

sajjad.sa

کاربر
2015-02-26
18
56
درود

با حداقل آمپر جوشکاری کن و نتیجه را اعلام کن .

سپاس

طبق فرمایش شما با آمپر متر جریان ورودی رو هم چک کردم که در جوشکاری با آمپر 50 در ابتدای جوشکاری از آمپر ورودی از 29 شروع میشه و بعد از 3 تا 3.5 ثانیه روی آمپر 6 ثابت میشود.

و
این بار آمپر رو روی حداقل که 19 بود قرار دادم
در ابتدای جوشکاری با قدرت و قوی بود که به تدریج کاهش یافت و بعد از 4 ثانیه دیگه قادر به ذوب الکترود نبود
و این شد نتیجه جوشکاری
20150407_191750.jpg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
طبق فرمایش شما با آمپر متر جریان ورودی رو هم چک کردم که در جوشکاری با آمپر 50 در ابتدای جوشکاری از آمپر ورودی از 29 شروع میشه و بعد از 3 تا 3.5 ثانیه روی آمپر 6 ثابت میشود.

و
این بار آمپر رو روی حداقل که 19 بود قرار دادم
در ابتدای جوشکاری با قدرت و قوی بود که به تدریج کاهش یافت و بعد از 4 ثانیه دیگه قادر به ذوب الکترود نبود
و این شد نتیجه جوشکاری
مشاهده فایل‌پیوست 113474

درود

حالا قابل اطمینان شد
را ابتدا و انتهای جوشکاری ولتاژ پایه 2 چند ولته ؟
و ببین پایه 2 آی سی 3483 به کدوم پایه کدوم آی سی مرتبط شده

آیا پتانسیومتر دوبل داره ( دو تا پتانسیومتر هم محور )
پایه وسط پتانسیومتر جریان به کدوم پایه کدوم آی سی مرتبطه

نقشه های دستی در برخی از تاپیک ها کشیده شده ببین ایندستگاه با کدوم نقشه دستس منطبقه

سپاس

آخرین ویرایش:

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
درود

حالا قابل اطمینان شد
و ببین پایه 6 به کدوم پایه کدوم آی سی مرتبط شده

نقشه های دستی در برخی از تاپیک ها کشیده شده ببین ایندستگاه با کدوم نقشه دستس منطبقه

سپاس
سلام این دستگاه مشابه صبا الکتریک میباشد که در تاپیک زیر بحث گردید
http://www.irantk.ir/irantk65420/

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
آخرین ویرایش:

sajjad.sa

کاربر
2015-02-26
18
56
درود

حالا قابل اطمینان شد

سپاس

منظورتون پایه دو برد عمودیه؟
از کدوم طرف بشمرم؟؟؟

پتانسیومترش دوبل نیست!

و پایه دو 3843 رو صبح چک میکنم!

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
منظورتون پایه دو برد عمودیه؟
از کدوم طرف بشمرم؟؟؟

پتانسیومترش دوبل نیست!

و پایه دو 3843 رو صبح چک میکنم!

درود

ویروس من دو جمله زیر را جابجا کرده و لذا حق باشماست و بواسطه جابجایی مشخص نیست پایه 2 مربوط به چیه ؟

ابتدا و انتهای جوشکاری ولتاژ پایه 2 چند ولته ؟

ولی مقصودم پایه 2 آی سی 3483 است

ضمنا پایه وسط پتانسیومتر جریان هم مهمه که به کدوم پایه کدوم آی سی مرتبطه

آیا قبلا ایندستگاه تعمیر شده ؟
عیب جالب و عجیبی است و فقط با خطای تعمیرکار قابل توجیه است چون صدمه قطعات نمیتونه عامل چنین عیبی باشه.
نحوه پدید آمدن عیب را از مشتری سوال کن .

پس از جوشکاری اولیه اگر دستگاه را خاموش نکنی و مجددا جوشکاری کنی آیا باز هم 3 ثانیه اول را با آمپر بالا جوش میده ؟ ( در زمان های استراحت متفاوت تست کن یعنی درحالیکه بعد از جوش اولیه خاموش نکردی ، یکبار 2 دقیقه یکبار 10 دقیقه و یا نیم ساعت استراحت بده و ببین بازم همون عیب تکرار میشه و یا این عیب فقط دفعه اول وجود داره و تازمانیکه خاموش نشه و 10 بار دیگه هم جوش کاری کنی دیگه عیبی نداره ؟ (این تست خیلی کمک میکنه دقت کن )

یکبار هم دستگاه را روشن کن ولی فورا جوشکاری نکن بلکه پس از 10 دقیقه جوشکاری کن ببین فرقی نداره ؟

برای تست نیاز به 3 ثانیه جوشکاری نداره بلکه در حداقل آمپر یکلحظه کوتاه جوشکاری کن اگه با آمپر بالا شروع کرد مشخصه هنوز خرابه و نیاز به ادامه جوشکاری نیست.

سپاس

آخرین ویرایش:

sajjad.sa

کاربر
2015-02-26
18
56
درود

ویروس من دو جمله زیر را جابجا کرده و لذا حق باشماست و بواسطه جابجایی مشخص نیست پایه 2 مربوط به چیه ؟

ولی مقصودم پایه 2 آی سی 3483 است

ضمنا پایه وسط پتانسیومتر جریان هم مهمه که به کدوم پایه کدوم آی سی مرتبطه

آیا قبلا ایندستگاه تعمیر شده ؟
عیب جالب و عجیبی است و فقط با خطای تعمیرکار قابل توجیه است چون صدمه قطعات نمیتونه عامل چنین عیبی باشه.
نحوه پدید آمدن عیب را از مشتری سوال کن .

پس از جوشکاری اولیه اگر دستگاه را خاموش نکنی و مجددا جوشکاری کنی آیا باز هم 3 ثانیه اول را با آمپر بالا جوش میده ؟ ( در زمان های استراحت متفاوت تست کن یعنی درحالیکه بعد از جوش اولیه خاموش نکردی ، یکبار 2 دقیقه یکبار 10 دقیقه و یا نیم ساعت استراحت بده و ببین بازم همون عیب تکرار میشه و یا این عیب فقط دفعه اول وجود داره و تازمانیکه خاموش نشه و 10 بار دیگه هم جوش کاری کنی دیگه عیبی نداره ؟ (این تست خیلی کمک میکنه دقت کن )

یکبار هم دستگاه را روشن کن ولی فورا جوشکاری نکن بلکه پس از 10 دقیقه جوشکاری کن ببین فرقی نداره ؟

برای تست نیاز به 3 ثانیه جوشکاری نداره بلکه در حداقل آمپر یکلحظه کوتاه جوشکاری کن اگه با آمپر بالا شروع کرد مشخصه هنوز خرابه و نیاز به ادامه جوشکاری نیست.

سپاس

ممنون از صبرتون و پاسخگویتون
شرمنده استاد
منظورتون
TL3843
یا
KA3846
میباشد
اگه منظورتون TL3843 میباشد ولتاژ نداره و هنگام تماس پراب یه صدایی مانند بیزر مولتی متر شنیده میشه ولی معلوم نیس از کجاست

متاسفانه مشتری دستگاه رو دست دوم خریداری کردن و اطلاعی از این قضیه ندارن

تنها تعمیری که مشاهده کردم در برد تغذیه بود
و ظاهرا خازن ها تعویض یا لحیم کاری شدن

تستی که فرمودن رو انجام میدم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
ممنون از صبرتون و پاسخگویتون
شرمنده استاد
منظورتون
TL3843
یا
KA3846
میباشد
اگه منظورتون TL3843 میباشد ولتاژ نداره و هنگام تماس پراب یه صدایی مانند بیزر مولتی متر شنیده میشه ولی معلوم نیس از کجاست

متاسفانه مشتری دستگاه رو دست دوم خریداری کردن و اطلاعی از این قضیه ندارن

تنها تعمیری که مشاهده کردم در برد تغذیه بود
و ظاهرا خازن ها تعویض یا لحیم کاری شدن

تستی که فرمودن رو انجام میدم

درود

شماره کلیه آی سی ها را در تصویر مشخص کن
با توجه به اینکه 3846 هم داره ولتاژ پایه 6 ین آی سی را هم ابتدا و انتهای جوشکاری اعلام کن

پاسخ کلیه سوالات قبلی را گزارش کن
با احتمال زیاد خطای تعمیرکار قبلی و ناتوانی بعدی در کشف عیب عامل فروش آن شده .

نقاطی که لحیمکاری شده و ولتاژ آی سی ها بدقت بررسی کن که کدوم ولتاژ ، 3 ثانیه بعد از جوشکاری متفاوت میشه ؟

سپاس

sajjad.sa

کاربر
2015-02-26
18
56

بابت تاخیر در پاسخ گویی عذر خواهی میکنم

بله در جوشکاری پی در پی بدون خواموش کردن نیز همان مشکل وجود دارد
پس از استراحت در زمان های متفاوت و بدون خاموش کردن نیز همان مشکل وجود دارد
دستگاه رو روشن کردم و بدون جوشکاری 10 دقیقه صبر کرده و جوشکاری کردم که بازم هم مشکل سرجایش بود

درود

شماره کلیه آی سی ها را در تصویر مشخص کن
با توجه به اینکه 3846 هم داره ولتاژ پایه 6 ین آی سی را هم ابتدا و انتهای جوشکاری اعلام کن

پاسخ کلیه سوالات قبلی را گزارش کن
با احتمال زیاد خطای تعمیرکار قبلی و ناتوانی بعدی در کشف عیب عامل فروش آن شده .

نقاطی که لحیمکاری شده و ولتاژ آی سی ها بدقت بررسی کن که کدوم ولتاژ ، 3 ثانیه بعد از جوشکاری متفاوت میشه ؟

سپاس

1.jpg
2.jpg
در صورت تماس تک پراب (بدون تماس پراب مشکی به جای دیگه) به پایه 6 آی سی مذکور صدای صوت تیز از قسما ترانس شنیده میشه
و نتونستم ولتاژ گیری کنم (ترسیدم مشکلی پیش بیاد)
آیا این مسئله مشکل ساز نیس
(آخه یه بار یه همچین اتفاقی افتاد و هنگام ولتاژ گیری از آی سی برد عمودی توی یه دستگاه دیگه چند تا از فت های دستگاه ترکید!!!)

تنها ولتاژی که هنگام جوشکاری تغییر محسوس میکنه همون 300 ولته که تا 177 پایین میاد

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
بابت تاخیر در پاسخ گویی عذر خواهی میکنم

دستگاه رو روشن کردم و بدون جوشکاری 10 دقیقه صبر کرده و جوشکاری کردم که بازم هم مشکل سرجایش بود

مشاهده فایل‌پیوست 113651
مشاهده فایل‌پیوست 113652
در صورت تماس تک پراب (بدون تماس پراب مشکی به جای دیگه) به پایه 6 آی سی مذکور صدای صوت تیز از قسما ترانس شنیده میشه
و نتونستم ولتاژ گیری کنم (ترسیدم مشکلی پیش بیاد)
آیا این مسئله مشکل ساز نیس
(آخه یه بار یه همچین اتفاقی افتاد و هنگام ولتاژ گیری از آی سی برد عمودی توی یه دستگاه دیگه چند تا از فت های دستگاه ترکید!!!)

تنها ولتاژی که هنگام جوشکاری تغییر محسوس میکنه همون 300 ولته که تا 177 پایین میاد

درود

بله پایه 6 آی سی 3846 حساسه و لذا قطعا پروب منفی آزاد بوده که چنین حادثه ای اتفاق افتاده و هرگونه خطایی روی این پایه منجر به تغییر فرکانس و ولتاژ و ناهنجاری احتمالی و احیانا ترکیدن فت ها میشه .

بنابمراتب ناحیه کم خطر را تست میکنیم
لطفا جملات کامل تنظیم کن که برداشت ناصحیحی نکنم
مثلا درحالیکه نام هیچیک از آی سی ها را در گزارش خود قید نکرده اید فرمودید پایه 6 آی سی مذکور فلانه
دراینصورت من چطور بفهمم منظور شما از آی سی مذکور کدام آی سی است ؟

و یا فرمودید :
آیا منظور شما اینه که در جوشکاری 20 آمپری بدون قطع جوشکاری مدام 200 آمپر و پس از 3 ثانیه 20 آمپر و مجددا 200 آمپر و یعد از 3 ثانیه 20 آمپر و بهمین ترتیب تکرار میشه ؟

و یا فرمودید :

آیا منظور اینه که پس از روشن کردن دستگاه استراحت دادی و پس از استراحت جوشکاری کردی و یا پس از جوشکاری اولیه استراحت دادی ؟

بنابرین برداشت قاطعی از گزارش مبهم شما نکردم و بناگزیر بفرمایید
آیا با هر الکترود این اشکال شروع میشه ؟
آیا پس از 3 ثانیه که با حدود 20 آمپر جوشکاری میکنه اگر یکلحظه جوشکاری را قطع و مجددا ادامه دهید باز هم ابتدا با 200 آمپر شروع میکنه ؟

آیا شنت داره ؟
اینکه پس از 3 ثانیه هیچیک از ولتاژها تغییر نمیکنه محاله و دراینصورت تغییر آمپر اتفاق نمی افتاد
لذا باید نقطه ای را پیدا کنی که پس از 3 ثانیه تغییر کنه ( مثلا خروجی آپ امپ ها مانند پایه 1 و 7 و 8 و 14 آی سی Tl 084 , LM324 )

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا