آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل در جوشکاری با MMA-270 IGBT

sajjad.sa

کاربر
2015-02-26
18
56
به علت خیلی طولانی شدن پاسخ گویی عذر خواهی میکنم
به علت پاره ای مشغله های غیر کاری نتونسته بودم ولتاژ گیری کنم
تا به امروز....

لطفا جملات کامل تنظیم کن که برداشت ناصحیحی نکنم
استاد بابت ایجاد سردرگمی مرا عفو بفرمایید
سعی خودمو میکنم تا جملات مبهم به کار نبرم

آیا پس از 3 ثانیه که با حدود 20 آمپر جوشکاری میکنه اگر یکلحظه جوشکاری را قطع و مجددا ادامه دهید باز هم ابتدا با 200 آمپر شروع میکنه ؟
در حالی که جوشکاری میکنم و پس از پنج ثانیه (هنگام نرمال شدن آمپر) جوشکاری رو قطع میکنم و بلافاصله دوباره جوشکاری میکنم در جوشکاری دوم دیگر آمپر از 200 شروع نمیشه و از همون آمپری که تنظیم کردم شروع میشه.

خیر
شنت نداره!

لذا باید نقطه ای را پیدا کنی که پس از 3 ثانیه تغییر کنه ( مثلا خروجی آپ امپ ها مانند پایه 1 و 7 و 8 و 14 آی سی Tl 084 , LM324 )
حق با شماست و پس از سه ثانیه ولتاژ آی سی های آپ امپ ها تغییر میکنه
توی ولتاژ گیری از آی سی TL084 روی برد اصلی به چیز جالبی یرخوردم که ممکنه تو حل مشکل کمک کنه
توی ولتاژ گیری از ورودی TL084 ، هنگام ولتاژ گیری از پایه سوم مشکل کاملا برطرف میشه یعنی وقتی پراب مثبت رو به پایه سوم این ای سی و پراب رو به هیت سینک 7815 میزنم و شروع به جوشکاری میکنم آمپر از ابتدای جوشکاری ثابت میماند
ولتاژ پایه 1 بدون جوشکاری 5 در ابتدای جوشکاری 13 که رفته رفته پایین آمده و بعد از سه ثانیه در 9.2 ثابت میشود
ولتاژ پایه 7 بدون جوشکاری 0 در ابتدای جوشکاری 0.9 که رفته رفته پایین آمده و بعد از سه ثانیه در 0.2 ثابت میشود
ولتاژ پایه 8 بدون جوشکاری 12.8 در ابتدای جوشکاری 12.8 که رفته رفته پایین آمده و بعد از سه ثانیه در 0.2 ثابت میشود
ولتاژ پایه 14 بدون جوشکاری 13.2 در ابتدای جوشکاری 14.7 که در طول جوشکاری تغییر نمیکنه
11.jpg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770

درود

حالا شد

نقشه پایه هایی که ولتاژش تغییر
میکنه بکش که به چه قطعاتی متصله
یعنی باید ارتباط پایه های مورد نظر تا قطعه مهمی مانند ترانس ct و یا اسیلاتور مشخص بشه و نقشه این قسمت را بکشی و ارسال کنی تا بتونم عیب را مشخص کنم

هرچقدر نقشه کاملتری ارسال کنی ارزنده تر است و علاوه بر رفع مشکل خودت ، میتونه کمک شایان توجهی در کشف بقیه عیوب این مدل هم بکنه .

سپاس

آخرین ویرایش:

edris.azize

کاربر
2015-04-16
35
56
سلام
دوست عزیز
کاملاء در اشتباهی کلیه دستگاه جوش اینوتری هم از مدل ای جی بی تی و هم مدل ماسفت شنت دار میباشند

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sajjad.sa
بالا