آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل تصویر ندادن لپ تاپacer aspire E1 v5we2

echolife5

کاربر vip
vip
کاربر
2020-05-07
17
20
وقت بخیر
اگه مشکل از فلت Cof Lcd باشه،باید ال سی دی تعویض بشه!!؟
-مادربرد را از دستگاه کامل جدا کنید.
-فلت ال سی دی را جدا کنید هم از قسمت ال سی دی هم از قسمت مادربرد سوکت را جدا کنید.
-خروجی vga مادربرد را شستشو دهید اول و بعد متصل کنید به صفحه نمایش دیگر با کابل.
-مادربرد را با اداپتور یا منبع تغذیه روشن کنید.
-برای اطمینان از سالم بودن ای سی x321 میتوانید مادربرد را بدون برد کلید پاور بوسیله ی یک‌پنس روشن کنید. با متصل کردن پایه های سوئیچ بهم برای چند ثانیه.

عیب یابی در مدارات بیشتر مواقع قابل پیش بینی نمی باشد بهترین روش برای عیب یابی تفکیک بندی مجموعه می باشد.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mr-ha

sasaan

کاربر vip
کاربر
2009-05-17
25
25
سلام. توی این موارد عیوب بیشتر فلت تصویر مشکل دار هست. ترجیحا برای مطمئن شدن فلت رو تعویض و چک کنید چون هم هزینه بالایی نداره و هم سریع انجام میشه

• Like

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
به نظرم ابتدا از سلامت سنسور اثرهال اطمینان پیدا کنید و اگر مشکل حل نشد؛ در جای دیگر دنبال ایراد بگردید.
ضمن اینکه خرابی سنسور اثرهال می‌تواند یکی از دلایل روشن نشدن لب‌تاپ هم باشد.
ممنون
متاسفانه فرصت نکردم برم تست کنم،ولی ظاهرا کلید پاور هم مشکل داره

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
وقت بخیر

-مادربرد را از دستگاه کامل جدا کنید.
-فلت ال سی دی را جدا کنید هم از قسمت ال سی دی هم از قسمت مادربرد سوکت را جدا کنید.
-خروجی vga مادربرد را شستشو دهید اول و بعد متصل کنید به صفحه نمایش دیگر با کابل.
-مادربرد را با اداپتور یا منبع تغذیه روشن کنید.
-برای اطمینان از سالم بودن ای سی x321 میتوانید مادربرد را بدون برد کلید پاور بوسیله ی یک‌پنس روشن کنید. با متصل کردن پایه های سوئیچ بهم برای چند ثانیه.

عیب یابی در مدارات بیشتر مواقع قابل پیش بینی نمی باشد بهترین روش برای عیب یابی تفکیک بندی مجموعه می باشد.
ممنون بابت راهنمایی
چند روز پیش کابل فلت از مین برد و ال سی دی جدا کردم و برد پاور به مین برد وصل کردم و شارژر هم وصل بود و با کابل vga به مانیتور وصلش کردم و تصور داد،ولی اون تستی که گفتن از برد پاور(سنسور اثرهال)بگیرم،نتونستم و اینکه او دوتا پینی که مین برد روشن میشه رو نتونستم پیدا کنم واسه همین برد پاور دوباره بستم.

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
سلام. توی این موارد عیوب بیشتر فلت تصویر مشکل دار هست. ترجیحا برای مطمئن شدن فلت رو تعویض و چک کنید چون هم هزینه بالایی نداره و هم سریع انجام میشه
ممنون
ارره متاسفانه تو‌شهرمون پیدا نشد،سفارش دادم

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
786
1,323
ممنون
متاسفانه فرصت نکردم برم تست کنم،ولی ظاهرا کلید پاور هم مشکل داره
سلام
یکی از نشانه های ایراد سنسور اثرهال اینه که آدم رو به اشتباه میندازه که کلید پاور ایراد داره. به نظرم راحت ترین و دم دست ترین تست فعلی برای شما، همین تست سنسور اثرهال باشه. و اگر سالم بود؛ فکر تون از این بخش آزاد میشه.

ضمنا شماتیک لپ تاپacer aspire E1 v5we2 رو برای بهره‌برداری پیوست می‌کنم

پیوست‌ها

• Like

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
سلام
یکی از نشانه های ایراد سنسور اثرهال اینه که آدم رو به اشتباه میندازه که کلید پاور ایراد داره. به نظرم راحت ترین و دم دست ترین تست فعلی برای شما، همین تست سنسور اثرهال باشه. و اگر سالم بود؛ فکر تون از این بخش آزاد میشه.

ضمنا شماتیک لپ تاپacer aspire E1 v5we2 رو برای بهره‌برداری پیوست می‌کنم
ارره صحبت شما کاملا درسته ولی دکمه روی برد پاور با مولتی متر تست کردم
امروز میرم سنسور هم تست میکنم
ممنون

echolife5

کاربر vip
vip
کاربر
2020-05-07
17
20
ممنون بابت راهنمایی
چند روز پیش کابل فلت از مین برد و ال سی دی جدا کردم و برد پاور به مین برد وصل کردم و شارژر هم وصل بود و با کابل vga به مانیتور وصلش کردم و تصور داد،ولی اون تستی که گفتن از برد پاور(سنسور اثرهال)بگیرم،نتونستم و اینکه او دوتا پینی که مین برد روشن میشه رو نتونستم پیدا کنم واسه همین برد پاور دوباره بستم.
سلام وقت بخیر
با یک ال سی دی دیگر تست کنید اگر تغییری نکرد نصبت به تعویض برد کلید پاور اقدام کنید.
درکل این اقدامات تست های سطحی و اولیه عیب یابی بعد از باز کردن دستگاه می باشد و نهایتا 10 دقیقه زمان میبرد
معمولا بعد از گذراندن تست های اولیه و نتیجه نگرفتن برای عیب یابی دقیق تر نیاز به شماتیک و بردویو می باشد.

کارگاه خود را نصبت به تست های اولیه مجهز کنید این ابتدایی ترین کار برای یک کارگاه تعمیر لپ تاپ می باشد و بعد از تست های اولیه و نتیجه نگرفتن اقدام به اشتراک گذاری و درخواست تجربه ی دوستان کنید اینطوری هم شما بهتر و زودتر نتیجه میگیرید و هم اساتید با درصد خطای کمتر راهنمایی می کنند.
با تشکر

بالا