آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکلات مربوط به هش برد انواع ماینر

m202010

کاربر
2015-05-15
10
14
Aliesf;574425 اما در مورد چیپ ها بله با مولتی متر از روی برد تست میشن .. [/QUOTE گفت:
با سلام
مهندس چطور باید چیپ معیوب رو با مولتی متر تشخیص داد؟ ولتاژ گیری یا تست اتصال کوتاه؟ در حالت وصل بودن به کنترل برد یا به تنهایی؟ ممنونم مهندس

m202010

کاربر
2015-05-15
10
14
Aliesf;574425 اما در مورد چیپ ها بله با مولتی متر از روی برد تست میشن .. [/QUOTE گفت:
با سلام
مهندس چطور باید چیپ معیوب رو با مولتی متر تشخیص داد؟ ولتاژ گیری یا تست اتصال کوتاه؟ در حالت وصل بودن به کنترل برد یا به تنهایی؟ ممنونم مهندس

m202010

کاربر
2015-05-15
10
14
با عرض سلام خدمت اساتید
بنده با جستجو در اینترنت دیدم که برای عیب یابی هش بردها از یک تستر استفاده می کنند که به هش برد و یک کامپیوتر وصل میشه، آیا بدون تستر هم میشه چیپ معیوب رو با مولتی متر شناسایی کرد؟ به چه صورت؟ متشکرم

Aliesf

کاربر
2018-03-24
79
956
اصفهان
درود مهندس جان
بله آپدیت کردیم هم 611 و 511 منتها هیچ اثری از سوختن نیست ولتاژگیری هم کردم هش برد ها ولتاژشون از بالا 5 و 8 و 13 ولت هست
فقط اینکه میفرمایید چیپست رو برای برد هش اف 1 به چه صورت با مولتی متر تست کنم؟ تست نسبت به بدنه بگیرم؟
متاسفانه نوع چسبی که بهکار بردن مثل سنگ میشه و اصلا کنده نمیشن .
آیا برد رو تا منفی 20 درجه فریز کنیم آیا هیت سینگ ها جدا میشن؟
در ضمن این دستگاه ها نو بودن امکان سوختن خود چیپست هست یا میتونه کریستال یا دیود های پشت برد که زیر هیت سینگ هستند آسیب ببیند؟
و امکان داره که گاهی وقت ها برد هش ها رو نمیشناسه مشکل از برد کنترل یا نرم افزارش باشه؟

و اینکه اصلا قابل تعمیر هست برد هش اف 1؟
چون به نظر من انگار یکبار مصرف ساختن

سلام .
در مورد تست چیپ ها با مولتی متر یک پست جدید میزنم و کامل توضیح میدم .

در مورد جدا کردن هیت سینک باید با هیتر هیتسینک را گرم کنید تا جدا بشه . فقط باید دما را حدود 250 یا کمتر بزارین که خود چیپ باهاش جدا نشه .

بله امکان سوختن تمام قطعات هست اما خود چیپ ها بیشتر احتمال سوختن دارن تا قطعات دیگر . بعد از چیپ ها ای سی ها رگلاتور 5 یا 6 پایه .

اگه هیچکدام از هش بردها را نمیشناسه ممکنه مشکل از کنترل برد يا پاور باشه .

هش بردها قابل تعمیر هستند اما ابزار خاص خودشا میخواد .

Aliesf

کاربر
2018-03-24
79
956
اصفهان
مهندس جان اگر به صورت سری به هم وصل باشن چطور توی هر برد هش 72 تا چیپست شناسایی میشه؟
به نظر من امکان اینکه پارالل باشن بیشتر هست.

درضمن برای مثال مثلا یک هش برد 72 عدد چیپ داره. مثلا چیپ 70 میسوزه یا کنده میشه از روی برد
قاعدتا باید 69 تای اول رو بشناسه دیگه؟ درسته؟

حالا نظر بقیه اساتید هم بدونیم بد نیست و اینکه همکاران عزیز هستند که تجربه تعمیر ماینر و یا مدل چیتا اف 1 رو داشته باشن؟

چیپ ها به صورت شبکه بهمدیگه مرتبط هستند . اگر بصورت شبکه و سری نبودند فک میکنی کابل رابط بین هش برد و کنترلر چند سیمه بود ؟

Aliesf

کاربر
2018-03-24
79
956
اصفهان
با سلام

کنار هر چیپ پنج پایه هست که با مولتی متر در حالت تست دیود نسبت به بدنه هیت سینک تست میشن . در زمان تست ، هش برد باید جدا باشه و برق و کابل کنترلر وصل نباشه .

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
کنار هر چیپ پنج پایه هست که با مولتی متر در حالت تست دیود نسبت به بدنه هیت سینک تست میشن . در زمان تست ، هش برد باید جدا باشه و برق و کابل کنترلر وصل نباشه .
سلام ممنون از پاسخ شما
این تست برای تمام هش بورد ها صدق میکنه ؟ یا اینکه نیاز به تستر های هش یوردس هست که در یوتیوب و در سایت علی بابا گذاشتند؟
و اینکه این ۵ پایه که کنار چیپ ها هستش به چه صورتی باشه چیپ سالم و به چه صورتی باشه سوخته؟
این چیپ هارو از کجا تهیه میکنید امکان داره آدرسشو خصوصی یا همین جا قرار بدید؟
تشکر از شما

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
سلام .
در مورد تست چیپ ها با مولتی متر یک پست جدید میزنم و کامل توضیح میدم .

در مورد جدا کردن هیت سینک باید با هیتر هیتسینک را گرم کنید تا جدا بشه . فقط باید دما را حدود 250 یا کمتر بزارین که خود چیپ باهاش جدا نشه .

بله امکان سوختن تمام قطعات هست اما خود چیپ ها بیشتر احتمال سوختن دارن تا قطعات دیگر . بعد از چیپ ها ای سی ها رگلاتور 5 یا 6 پایه .

اگه هیچکدام از هش بردها را نمیشناسه ممکنه مشکل از کنترل برد يا پاور باشه .

هش بردها قابل تعمیر هستند اما ابزار خاص خودشا میخواد .
چسبی که هیتسینک رو به چیپ نگه داشته چه نوع چسبی است که همکاران میگویتد چسب سیلیکون جواب نمیده و از کجا تهیه کنیم؟

Aliesf

کاربر
2018-03-24
79
956
اصفهان
سلام ممنون از پاسخ شما
این تست برای تمام هش بورد ها صدق میکنه ؟ یا اینکه نیاز به تستر های هش یوردس هست که در یوتیوب و در سایت علی بابا گذاشتند؟
و اینکه این ۵ پایه که کنار چیپ ها هستش به چه صورتی باشه چیپ سالم و به چه صورتی باشه سوخته؟
این چیپ هارو از کجا تهیه میکنید امکان داره آدرسشو خصوصی یا همین جا قرار بدید؟
تشکر از شما

بله برای همه هش بردها جواب میده .
اون تستر که شما دیدی برای تعمیرکاری هست که تعداد بالای هش برد برا تعمیر داره و برای بالا بردن سرعت کار هست . شما بعد از تعمیر هش بردها را ببندین و رو دستگاه خودش تست کنین .

اعداد روی مولتی متر برا تست رو هش بردها متفاوته و در صورت سلامت حدودا بین 500 تا 800 هست . از یک هش برد سالم هم مدل خودش تقلب بگیر .

چیپ ها را من از چین خریدم . ادرس نداره باید از فروشگاهایی که سفارش خارج میگیرین سفارش بدی .
البته باید شابلون هر چیپ را هم بخری .

Aliesf

کاربر
2018-03-24
79
956
اصفهان
چسبی که هیتسینک رو به چیپ نگه داشته چه نوع چسبی است که همکاران میگویتد چسب سیلیکون جواب نمیده و از کجا تهیه کنیم؟

تنها جایی که من پیدا کردم فروشگاه آمازون . که بدلیل تحریم نمیتونی مستقیم بخری . اما وب سایت های واسطه هستند که انجام میدن .

بالا