آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: مشکلات خود را در رابطه با تعميرات تلفن های رومیزی در اين تاپيک مطرح کنيد

رامین0098

کاربر
2012-08-27
141
546
خراسان جنوبی
دوست عزیز این برد که SMD نیست در ضمن من راه حلش رو نوشتم یک یا دو خازن مدار زنگ مشکل دارد و باید تعویض شود ولی اگر تمام خازنهای مدار زنگ
تست شوند بهتر هست در ضمن وریستور نیز باید تعویض شود

با تشکر
خازن های زنگ در این مدل مثل مدل های معمولی عیب دار نمیشود درضمن این برد SMD است شما پشت برد تلفن تکنوتل تا حالا دیدید؟؟؟؟ من رو هوا که حرف نمیزنم لابد یه چیزی میدونم که میگم و برای اثبات حرفم حاضرم عکس بذارم خواهشا....لطفا ..... بدون دانسته قبلی حرف کسی رو تکذیب نفرمایید....

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
دوستان اگر تجربه ای دارند لطفا در سایت بگذارند که همگان از ان بهره مند شوند چون به دلیل تنوع محصولات بهتر است اصولی وعلمی تعمیرات انجام شود انوقت فرقی نمیکند در مدار از ترانزیستور معمولی ویا دیپ استفاده شود برای مدار زنگ تکنوتل ابتدا باتری فرسوده اگر در تلفن باشد باعث اختلال در زنگ میشود .اما شما در مدار زنگ ابتدا دیود یکسو کننده قسمت زنگ مقاومت مسیر زنگ وخازن زنگ وزنر را بررسی کنیددر بعضی دستگاه ها ای سی زنگ جداگانه بکار رفته که باید بررسی شود .اما در بعضی تلفن ها مدار زنگ هم به ای سی قیری متصل است که باید المانهای مسیر ان بررسی شود نکته ای که دوستان باید در مدار زنگ دقت کنند باز وبسته کردن مدار باعث قطعی سیم فلت میشود که به بلندگو ومدار زنگ مرتبط است این موارد را چک ونتیجه را اعلام کنید موفق باشید

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
خازن های زنگ در این مدل مثل مدل های معمولی عیب دار نمیشود درضمن این برد SMD است شما پشت برد تلفن تکنوتل تا حالا دیدید؟؟؟؟ من رو هوا که حرف نمیزنم لابد یه چیزی میدونم که میگم و برای اثبات حرفم حاضرم عکس بذارم خواهشا....لطفا ..... بدون دانسته قبلی حرف کسی رو تکذیب نفرمایید....

دوست عزیز من در مورد پشت برد صحبت نکردم و در مورد جلوی برد صحبت کردم که قطعاتش به اصطلاح دیپ هستند بله اگر پشت برد اکثر وسایل الکترونیکی
حتی تلویزیونهای گروندیک قدیمی رو هم ببینی یک تعداد محدودی قطعات smd داره شما باید مطلب من رو اول کامل متوجه میشدی بعد پست میزدی بله اگر بخواهیم
طبق گفته شما حساب کنیم اکثر تلفنهای چینی امروز پشت بردشون قطعات smd دارند ولی من در مورد جلوی برد صحبت میکنم و کاری به پشت برد ندارم

با تشکر

parsa2000

کاربر
2009-01-30
79
302
31
شهرکرد
سلام دوستان وریستور برداشتم درست نشد.
رامین0098 اینم عکس پشت برد.
دوستان اگه میشه راهننمایی هاتون رو روی عکس توضیح ببدید اخه کار تعمیرا تازه شروع کردم.
20130403146.jpg20130403145.jpg
عکس پشت برد

رامین0098

کاربر
2012-08-27
141
546
خراسان جنوبی
سلام همکار عزیز
اول گفته اقای خلیلی عزیز(استاد بنده) رو انجام بدید دقیقا زنگ تلفن از همین مسیر میسر میشه
بعد تخصصی تر از ترانزیستور های علامت گذاشته.......... و زنر 27v رو پیدا کنید و از مدار خارج کنید........سیم های بلند گو رو از جای اصلی قطع کرده و به برد اصلی(برد بزرگ که کلید هوک روی ان است) وصل کنید روی برد بزرگ باعلامت sp+ sp- .....مشخص شده هست......................................اگه خواسته باشید من شماره همراه مو بهتون بدم تا اگه به مشکل برخوردید تماس بگیرید.............................................نتیجه رو حتما در انجمن اعلام کنید تا دیگر دوستان که به همچین مشکلی بر خوردند سریع به نتیجه برسن.............................یاعلی
45969375173065536487.jpg

parsa2000

کاربر
2009-01-30
79
302
31
شهرکرد
سلام بر دوستان
تلفنی که عکسش زیره وقتی گوشی برمیدارم میره رو ایفون بازش کردم پایه وریستورش اب شده . دوستان عکسا را نگاه کنید و اگه میشه با عکس راهنمایی کنید اخه تازه کارم.ممنون
20130415180.jpg20130415181.jpg

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام بر دوستان
تلفنی که عکسش زیره وقتی گوشی برمیدارم میره رو ایفون بازش کردم پایه وریستورش اب شده . دوستان عکسا را نگاه کنید و اگه میشه با عکس راهنمایی کنید اخه تازه کارم.ممنون
مشاهده فایل‌پیوست 67259مشاهده فایل‌پیوست 67257
دوست عزیز وریستور را تعویض کن سپس پل دیود و خازنهای شیمیایی و مقاومتهای کم اهم تغذیه را چک کن نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

بالا