آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: مشکلات خود را در رابطه با تعميرات تلفن های رومیزی در اين تاپيک مطرح کنيد

sara_2656

کاربر
2009-09-19
5
19
رد: پاسخ : مشکلات خود را در رابطه با تعميرات تلفن های رومیزی در اين تاپيک مطرح کنيد

شما باز هم در مدار قطعه سوخته دارید احتمالا یک مقاومت 100 اهم وترانزیستور8550 و8050 را تعویض کنید مشکلتان حل میشود عمدتا در تلفن های برق خورده خرابی این قطعات وزنر باعث بروز این عیب میشود
سلام دو ترانزیستوری که گفتید رو عوض کردم ولی مشکل برطرف نشد مقاومت ها رو چک کردم مقادیر درسته خودمم گیج شدم هر قسمت مدار رو می رم جلو مشکلی پیدا نمی کنم ولتاژ زنر رو هم چک کردم در حالتی که یک پایه رو از مدار خارج کردم ولتاژ گرفتم دقیقا 5.5 ولت روی دو سر اون زنر هست حالا این ولتاژدرسته به نظر شما یه مشکل دیگه هم به غیر از شماره گیری tone وقتی کسی زنگ می زنه و می خوام جواب بدم طرف صدای من رو اصلا دریافت نمی کنه هم روی گوشی اینطوریه و هم روی حالت اسپیکر ... اگر نقشه ای از این تلفن دارید ممنون می شم اون رو هم قرار بدید با توجه به موارد کدوم قسمت رو چک کنم و سئوال اخر دقیقا ما چهار سیم داریم برای دهنی و گوشی رنگ زرد و سیاه مربوط به گوشی میشه رنگ قرمز و سبز برای دهنی می خواستم بدونم در حالت شماتیک مگه نباید فقط یک سیم به عنوان سیگنال استفاده بشه و سیم دیگه به زمین اصول تلفن رو من دقیقا نمی دونم ولی تا اونجا که می دونم برای سیگنال ژنراتور که به عنوان ورودی در ازمایشگاه هم می دادیم به یک امپلی دقیقا همین بود یعنی فقط یک سیم عملا برای سیگنال استفاده می شود

sara_2656

کاربر
2009-09-19
5
19
سلام می خواستم دقیقا بدونم چه المان هایی توی مدار دهنی و حالت اسپیکر برای رفتن صدای خودم به طرف دیگه هست من خودم گوشی رو با یه خط دیگه هم عوض کردم کاملا از سالم بودن اون مطئمن هستم تا الان ترازیستور های 8050 و 8550 رو عوض کردم مقاومت ها رو هم با اهم متر دقیقا چک کردم و طبق رنگ بندی خود مقاومت از سالم بودن مقاومت ها هم مطمئن هستم زنر رو هم یک پایه رو از مدار خارج کردم و در اون حالت شماره گیری کردم ولی باز صدا رو طرف مقابل نمی گیره
حالا از راه درستش ببینم ولتاژهای ترانزیستور ها رو بگیرم باید رو کلکتور و امیتر و بیس این دو ترانزیستور مورد نظر چقدر ولتاژ باشه من دیروز ولتاژ گرفتم حدود 7 ولت نسبت به زمین روی ترانزیستور تقریبا ولتاژ بود و روی و ولتاژ کلکتور امیتر هم حدودا نیم ولت تا هفت دهم ولتاژداشتم یعنی یه سر ولت متر رو زدم به کلکتور و سر دیگه رو به امیتر ایا طریقه ولتاژ گیری درست بوده و اگه اره تنها مواردی که هنوز در برد چک نکردم خازن ها بوده ممنون می شم عمده قطعاتی که روی تلفن در این قسمت مربوط هست رو نام ببرید تا دوباره چک کنم چیزی که خیلی جالبه صدای طرف مقابل به خوبی شنیده می شه اینم اضافه کنم روی میکروفن اسپیکر ولتاژ 2 ولت رو هم ندارم برد مدار چاپی هم به دقت بررسی کردم و با اهم قسمت های سیم کشی رو هم چک کردم در مدار ....
با توجه به اینکه اخر هفته دارم می رم مسافرت چند روز بیشتر وقت براش ندارم که اگه تا دوشنبه نتونم خودم درستش کنم مجبورم ببرم بدم به کسی درست کنه اگه بتونم خودم مشکل رو پیدا کنم بیشتر خوشحال می شم چون رشته خودمم الکترونیک هست و دوست دارم اشکال رو خودم پیدا کنم در هر صورت ممنون می شم راهنمایی فرمایید

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
پاسخ : رد: مشکلات خود را در رابطه با تعميرات تلفن های رومیزی در اين تاپيک مطرح کنيد

با سلام من یک تلفن رومیزی میکروتل با شماره kx-Tsc868d2sid دارم که اشتباها به برق خورده بود بعد از باز کردن و عوض کردن مقاومت های ورودی و زنر و ترانزیستور ورودی تونستم بوق رو بیارم و کلا الان هم شماره گیری درسته و هم بقیه موارد فقط تنها مشکلی که دارم زمانی که تلفن رو روی حالت Tone قرار می دم شماره گیری نمی کنه ممنون می شم راهنمایی فرمایید چه قسمتی رو چک کنم متذکر می شم تلفن در حالت پالس به راحتی شماره گیری می کنه فقط روی tone صدای بیپ بیپ هم به گوش می خوره ولی از صدای بوق ازاد اولیه قطع نمی شه و شماره گیری به قول گفتنی انجام نمی شه باتشکر

به نام خدا دوست عزیز
شماره گیری در حالت تون وابسته به صدای میکروفن میباشد
با توجه به تست های که شما انجام دادید و قطعاتی که تعویض نموده اید
به نظر من تو مسیری که قطعات سوخته داشتی مثلا تراتزیستورهات سعی کن خازن های الکترولیتی و دیود های 4148 را بدون تست تعویض نماید
در ضمن به تست ترانزیستورها به صورت اهمتر اکتفا نکن ترانزیستورها امکان دارند نشتی داشته باشند که با اهمتر های معمولی قابل اندازه گیری نیست

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
موارد زیادی داشتم که با سیستم نن شماره گیری نمیکند وصدای دهنی ضعیف است که عمدتا خرابی مقاومت 100اهم وترانزیستور 8050و8550 ودیود زنر بوده واگر در مسیر میکروفن 2 ولت را نداری مقاومت های کم اهم وترانزیستور9014 را تست وتعویض کرده ونتیجه را اعلام کنید

sara_2656

کاربر
2009-09-19
5
19
باتشکر از دوستان و بزرگوران که بنده رو راهنمایی فرمودن مشکل با عوض کردن خازن های الکترولیتی به طور کامل رفع شد باتشکر::bounce::

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
پاسخ : رد: مشکلات خود را در رابطه با تعميرات تلفن های رومیزی در اين تاپيک مطرح کنيد

همکار گرامی با تشکر از اطلاع رسانی شما اگر امکان دارد ظرفیت ولوکیشن خازن مورد نظر را اعلام کنید موفق باشید
باتشکر از دوستان و بزرگوران که بنده رو راهنمایی فرمودن مشکل با عوض کردن خازن های الکترولیتی به طور کامل رفع شد باتشکر::bounce::

sara_2656

کاربر
2009-09-19
5
19
رد: پاسخ : رد: مشکلات خود را در رابطه با تعميرات تلفن های رومیزی در اين تاپيک مطرح کنيد

همکار گرامی با تشکر از اطلاع رسانی شما اگر امکان دارد ظرفیت ولوکیشن خازن مورد نظر را اعلام کنید موفق باشید
خواهش می کنم یک خازن 470 میکرو فارادو دو خازن 10 میکروو یک خازن 220 میکرو تعویض شدن با این که خازن ها با اهم تست کردم و اینکه پر وی شدن ولی باتوجه به صحبت دوستان نشتی در خازن ها به وجود می اومد موارد رو تعویض کردم ولی دیشب از ساعت 11 شب تا 7 صبح حسابی داشتم کار می کردم که درست بشه که البته با کمک شما مدیران و بزرگواران تونستم مشکل رو رفع کنم خیلی خیلی ازتون تشکر می کنم

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
خرابی خازن 470 زیاد داشتم وروی بوق ایفون تاثیر گذار است اما این عیب با خرابی این خازن ها را من در تلفن اولین بار دیدم ممنون از لطف شماایا ولتاژ میکروفون هم درست شد

pedi

کاربر
2007-04-02
160
1,057
با سلام
یک دستگاه تلفن رو میزی Fonotelداریم که حالت آیفن آن همیشه فعال است چه شما گوشی را بردارید چه گوشی را بگذارید .میخواستم بدانم به نظر اساتید با تجربه مشکل از چیست؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
با سلام کلید هوک خراب است تعویض کنید ونتیجه را اعلام کنید موفق باشید
با سلام
یک دستگاه تلفن رو میزی Fonotelداریم که حالت آیفن آن همیشه فعال است چه شما گوشی را بردارید چه گوشی را بگذارید .میخواستم بدانم به نظر اساتید با تجربه مشکل از چیست؟

بالا