آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: مشکلات خود را در رابطه با تعميرات تلفن های رومیزی در اين تاپيک مطرح کنيد

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
یه تلفن تکنوتل مدل tf 5177 دارم که وقتی به پریزه گاهی با فاصله زمانی چند ثانیه و متناوبأ صدای "پت پت" ازش در میاد و بعد از چند لحظه میره روی آیفون و بوق آزاد میزنه .
. وقتی هم که کسی زنگ میزنه صدای زنگش یکی دوبار در میاد و بعد خودش اتوماتیک خط رو اشغال میکنه .
بقیه قسمتاش درست کار میکنه .
نمیدونم مشکلش از کجاست . ظاهر مدارش سالمه .

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,085
با سلام و خسته نباشید
ریست کردن تلفن اکترون ا ب رو میشه بگید؟؟؟ کدوم قسمت از دو تا پایه ای سی بود که به هم اتصال میدادیم؟؟؟
لطفا توضیح کامل دهید.
دست علی یارت

آخرین ویرایش:

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
یه تلفن تکنوتل مدل tf 5177 دارم که وقتی به پریزه گاهی با فاصله زمانی چند ثانیه و متناوبأ صدای "پت پت" ازش در میاد و بعد از چند لحظه میره روی آیفون و بوق آزاد میزنه .
. وقتی هم که کسی زنگ میزنه صدای زنگش یکی دوبار در میاد و بعد خودش اتوماتیک خط رو اشغال میکنه .
بقیه قسمتاش درست کار میکنه .
نمیدونم مشکلش از کجاست . ظاهر مدارش سالمه .

شما ابتدا مدار را از لحاظ اتصال وسولفاته شدن بررسی کنید وبعد کلید هوک را عوض کنید ودر اخر ترانزیستور A92 A42را در مدار تست وحتیالمقدور تعویض کنید مشکل حل میشود

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
شما ابتدا مدار را از لحاظ اتصال وسولفاته شدن بررسی کنید وبعد کلید هوک را عوض کنید ودر اخر ترانزیستور A92 A42را در مدار تست وحتیالمقدور تعویض کنید مشکل حل میشود

با تشکر از لطف شما .
راهنماییتون به دردم خورد .
یه سؤال دیگه ; آیا تست دیود زنر درون مدار درسته ؟ وقتی توی مدار تستشون کردم اکثرشون ولتاژ 0.5 داشتن ولی دو سه تاشون حدود 0.1 تا 0.2 رو نشون میداد . میخوام بدونم این یعنی دیودها مشکل دارن یا چون توی مدار تست شدن این عدد رو نشون دادن .

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,085

با سلام و خسته نباشید
ریست کردن تلفن اکترون ا ب رو میشه بگید؟؟؟ کدوم قسمت از دو تا پایه ای سی بود که به هم اتصال میدادیم؟؟؟؟؟
لطفا در مورد نحوه پروگرم کردن بیسیمهای پاناسونیک توضیح دهید؟
لطفا توضیح کامل دهید.
دست علی یارت

با تشکر.

آخرین ویرایش:

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
با تشکر از لطف شما .
راهنماییتون به دردم خورد .
یه سؤال دیگه ; آیا تست دیود زنر درون مدار درسته ؟ وقتی توی مدار تستشون کردم اکثرشون ولتاژ 0.5 داشتن ولی دو سه تاشون حدود 0.1 تا 0.2 رو نشون میداد . میخوام بدونم این یعنی دیودها مشکل دارن یا چون توی مدار تست شدن این عدد رو نشون دادن .

شما بهتر است دیود زنر را بیرون مدار اگر اهمتر انالوگ دارید با رنج بالا تست کنید چون گاهی نشتی خفیف دارند که در داخل مدار تشخیص ان مشکل است
موفق باشید

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
شما بهتر است دیود زنر را بیرون مدار اگر اهمتر انالوگ دارید با رنج بالا تست کنید چون گاهی نشتی خفیف دارند که در داخل مدار تشخیص ان مشکل است
موفق باشید

بر ای تست آن همه زنر باید همه را از مدار خارج کنم ؟ به نظر منطقی نمیرسد . ضمنا اهم متر بنده دیجیتال است.
خواهشا بفرمایید آن اعداد قابل اعتماد هستند یا خیر .

آخرین ویرایش:

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
بر ای تست آن همه زنر باید همه را از مدار خارج کنم ؟ به نظر منطقی نمیرسد . ضمنا اهم متر بنده دیجیتال است.
خواهشا بفرمایید آن اعداد قابل اعتماد هستند یا خیر .

دوست عزیز نوع عیب و مدار مربوط به ان عیب را جدا سازی میکنیم ومدار مربوطه رادقیق اهم چک میکنیم وبرای دیود زنر هم با یک سیم چین یک طرف دیود را قطع کرده وبعد از تست ان را بهم لحیم میکنیم
من با دو نوع اهممتر دیجیتال روی رنج دیود اندازه گییری کردم حدود 550 تا700 را نشان میدهد وروی رنج کیلو اهم حدود1.2 کیلو اهم یک طرف وبر عکس هم اهمی نشان نمی دهد

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,085
با سلام
کسی نیست جواب ما رو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دست علی به همراهتان.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali
بالا