آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: مدارات کنترل از راه دور remotcontroler

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
پس اگه میشه نقشه مدار فرستنده گیرنده یه کنترل دروبر 8 رله با برد بالای 100 مترو واسم بزارین لطفا اصطلاحات خیلی پیچیده نداشته باشه الکترونیک مقدماتیرو به زور بلدم و فایل برنامه ریزی ایسیشم باشه به همراه اسم کامل ایسیش واسه پروگرام بدم بیرون
ممنون میشم.
با سلام :
مدار مورد نیاز شما با 8 رله در همین بخش موجود هست جستجو و استفاده کنید .
با تشکر .

ip_4001

کاربر
2007-05-11
161
781
شیراز
با سلام :

انواع مدارات ریموت کنترلی توسط امواج رادیویی در این تاپیک :
ابتدا توسط مدارات زیر یک ریموت کنترل بابرد حدود 100 متر fm با گیرنده و مدارکنترل مربوطه ساده ای را داشته باشید .
در قسمت فرستنده با استفاده از دو ترانزیستور به صورت مولتی ویبراتور امواج صوتی تولید و به مدار اوسیلاتور فرستنده اعمال شده واز انتن به صورت امواج رادیویی FM پخش میشود .
گیرنده RF مدار این ام.اج را دریافت و به مدار کنترلی بعدی اعمال میکند با استفاده از مدار فلیپ فلاپ با هر بار تحریک فرستنده رله مدار کنترلی یک بار به حالت بسته و بار دیگر رله باز خواهد شد .
کاربرد مدار به سلیقه کاربر میتواند متفاوت ..... میباشد برای مثال کامپیوتر خود را از راه دور روشن و خاموش کنید
با تشکر .
موفق باشید .
اقای رجبی این مداری که توی سایت قرار دادین نه شماره ای سی ها مشخص هست و نه مقدار سیم پیچ های مدار لطفا راهنمایی کنید

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
با سلام :

ابتدا توسط مدارات زیر یک ریموت کنترل بابرد حدود 100 متر fm با گیرنده و مدارکنترل مربوطه ساده ای را داشته باشید .
در قسمت فرستنده با استفاده از دو ترانزیستور به صورت مولتی ویبراتور امواج صوتی تولید و به مدار اوسیلاتور فرستنده اعمال شده واز انتن به صورت امواج رادیویی FM پخش میشود .
گیرنده RF مدار این ام.اج را دریافت و به مدار کنترلی بعدی اعمال میکند با استفاده از مدار فلیپ فلاپ با هر بار تحریک فرستنده رله مدار کنترلی یک بار به حالت بسته و بار دیگر رله باز خواهد شد .
کاربرد مدار به سلیقه کاربر میتواند متفاوت ..... میباشد برای مثال کامپیوتر خود را از راه دور روشن و خاموش کنید
با تشکر .
موفق باشید .
اقای رجبی این مداری که توی سایت قرار دادین نه شماره ای سی ها مشخص هست و نه مقدار سیم پیچ های مدار لطفا راهنمایی کنید

با سلام :
اگر منظورتون نقشه ها ی پست شماره یک هست ؟؟؟ در متن نقشه ها توضیحات کامل اورده شده بیشتر دقت کنید !! مشاهده خواهید کرد :

ایسی ها = NE555 , CD4017 و L1=4T و 22 میکروهانری و.... همه شون با توضیحات کامل مشخص هستند . اگر پست دیگری مورد نظرتون هست لینک بزارید در خدمتم .
موفق باشید .

uosef p

کاربر
2008-09-21
24
38
با سلام :

با تشکر .
موفق باشید .

ادامه دارد :[/

سلام وخسته نباشید قطعه الکترونیکی f1 input در مدار گیرنده چه قطعه ای هست؟

MEHDIESLAMI

کاربر
2010-03-01
7
9
با سلام و خسته نباشید.
من کارم نصب درب اتوماتیک و کرکره برقی هست.
ما تو کارمون از کیت ریموت فایروال و بتا برای کد دادن ریموت غیر فابریک استفاده می کنیم.
اصول کارشونم اینه که یک لحظه مدار رو قطع یا وصل میکنن .
ولی من میخوام یه کیت ریموتی درست کنم که کنار همون کیت ریموت باشه و توسط همون ریموت ها کد بگیره با این فرق که رله رو به صورت دائم بچسبونه نه اینکه لحظه ای این کار رو بکنه . اگه میشه راهنماییم کنید.
نکته مهم برام اینکه با همون ریموت های فایروال یا بتا کار کنه
با تشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
با سلام و خسته نباشید.
من کارم نصب درب اتوماتیک و کرکره برقی هست.
ما تو کارمون از کیت ریموت فایروال و بتا برای کد دادن ریموت غیر فابریک استفاده می کنیم.
اصول کارشونم اینه که یک لحظه مدار رو قطع یا وصل میکنن .
ولی من میخوام یه کیت ریموتی درست کنم که کنار همون کیت ریموت باشه و توسط همون ریموت ها کد بگیره با این فرق که رله رو به صورت دائم بچسبونه نه اینکه لحظه ای این کار رو بکنه . اگه میشه راهنماییم کنید.
نکته مهم برام اینکه با همون ریموت های فایروال یا بتا کار کنه
با تشکر
با سلام :
برای بررسی و طرح چنین کیتی ابتدا نیاز هست که طرح شماتیک و فایلهای کیت موجود را بزارید تا در صورت امکان درخواست شما بررسی و ارایه گردد .
موفق باشید .

mahdi.73

کاربر
2011-11-09
22
50
سلام
من یک کولر با استفاده از tec ساختم که ریموت کنترل 15 کاناله میخام براش بزارم که رله هاش به این صورت عمل کنن:

2 عدد از رله ها به صورت taggle (فلیپ فلاپ) یکی برای روشن خاموش کولر و دیگری برای روشن خاموش یک سری led
3 عدد از رله ها به صورت latch (پایدار) ولی به صورت پایدار 3 حالته یعنی بین 3 رله یکی رو انتخاب کنیم بقیه خاموش بشن برای دور کم و متوسط و زیاد فن
3 عدد از رله ها به صورت بالایی برای سرد و معمولی و گرمی هوا
3 عدد از رله ها هم مثل بالایی برای انتخاب یکی از3 رنج تایمر
3 عدد از رله ها هم مثل بالایی برای کم و متوسط و زیاد نور led ها!!!!!!!
یه رله باقیموندش رو هم یه کاری براش جور میکنم!!

مهندس اگه همچین چیزی بشه محشره!!! اخه من تو بازارو که گشتم همشون بین سه حالت وقتی که یکی رو انتخاب کنی همه ی رله ها به همون صورت عمل میکنن و نمیشه جدا سازی کرد از هم!! بردش هم مهم نیست 10 مترم خوبه!! اگه میشه با فرکانس 315mhz کار کنه که از ریموت فرستنده های اماده استفاده کرد
امیدوارم منظورم رو خوب فهمونده باشم!!!

بی نهایت تشکر ازتون...

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
سلام
من یک کولر با استفاده از tec ساختم که ریموت کنترل 15 کاناله میخام براش بزارم که رله هاش به این صورت عمل کنن:

2 عدد از رله ها به صورت taggle (فلیپ فلاپ) یکی برای روشن خاموش کولر و دیگری برای روشن خاموش یک سری led
3 عدد از رله ها به صورت latch (پایدار) ولی به صورت پایدار 3 حالته یعنی بین 3 رله یکی رو انتخاب کنیم بقیه خاموش بشن برای دور کم و متوسط و زیاد فن
3 عدد از رله ها به صورت بالایی برای سرد و معمولی و گرمی هوا
3 عدد از رله ها هم مثل بالایی برای انتخاب یکی از3 رنج تایمر
3 عدد از رله ها هم مثل بالایی برای کم و متوسط و زیاد نور led ها!!!!!!!
یه رله باقیموندش رو هم یه کاری براش جور میکنم!!

مهندس اگه همچین چیزی بشه محشره!!! اخه من تو بازارو که گشتم همشون بین سه حالت وقتی که یکی رو انتخاب کنی همه ی رله ها به همون صورت عمل میکنن و نمیشه جدا سازی کرد از هم!! بردش هم مهم نیست 10 مترم خوبه!! اگه میشه با فرکانس 315mhz کار کنه که از ریموت فرستنده های اماده استفاده کرد
امیدوارم منظورم رو خوب فهمونده باشم!!!

بی نهایت تشکر ازتون...
با سلام :
عزیزم شما یک طرح انحصار بخود نیاز دارید .
طراحی چنین مداری توسط میکروکنترل ها امکان پذیر هست ولی از عهده یک پاسخ خارج هست - ابتدا باید به یک برنامه نویس مراجعه کنید اگر در مراحل ... با مشکلی مواجه شدین در خدمتم .
موفق باشید .

mahdi.73

کاربر
2011-11-09
22
50
یعنی انقدر پیچیدس؟؟
ای بابا بیخیالش شدم مهندس

یه سوال
من برای این کار باید به کجا مراجعه کنم؟؟ شما جایی رو میشناسید که چنیین کار هایی رو انجم بدن؟؟
در ضمن من ساکن اصفهانم!!

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
یعنی انقدر پیچیدس؟؟
ای بابا بیخیالش شدم مهندس

یه سوال
من برای این کار باید به کجا مراجعه کنم؟؟ شما جایی رو میشناسید که چنیین کار هایی رو انجم بدن؟؟
در ضمن من ساکن اصفهانم!!
با سلام :
در اصفهان برنامه نویس های خوبی تشریف دارن { مجری طرح ها و پروژه های ...شما} ..
این هم مداری هست که از ارشیوم براتون پیدا کردم در این مدار ورودی ها با 16 سویچ انتخاب می شوند و خروجی { در این طرح با یک ال ای دی برای هر کانال و جهت نمایش صحیح خروجی در نظر گرفته شده } هر کدام جداگانه برای مصرف خاصی میتوان بکار گرفت { کافیست به موازات ال ای دی ها یک رله به همراه یک ترانزیستور تقویت جریان و یا هر نوع کوپلینگ که نیاز باشد اضافه کرده و استفاده کنید . در ضمن فیلیپ فلاپ موجود در هر کانال را نیز میتوان به دلخواه تغییر یا تعبیه نمود بررسی کنید ؟.
مدار فوق توسط ایسی های دیجیتالی طراحی شده و نیازی به برنامه و میکرو ندارد .
دانلود کنید :
[hide] مشاهده فایل‌پیوست 16 channel .rar [/hide]
سوالی داشتین در خدمتم .
موفق باشید .

پیوست‌ها

• 33.6 کیلوبایت بازدیدها: 425
بالا