آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: محافظ برق کاوه

azezkmsf

کاربر
2011-04-17
133
116
سلام مجدد. خازن پلی استر چون نقش کاهنده ولتاژ برق شهر را برعهده دارد حتما باید ظرفیت و ولتاژش دقیقا همانی باشد که از اول روی برد بوده در غیر این صورت مدار درست کار نمی کند. به نظرم بعد از جایگزینی قطعاتی که تا حالا تعویض کردین شاید دیودهای زنر کنار مقاومتهای وات بالا مشکل پیدا کردند و یا خود رله یا ترانزیستور راه انداز آن. مدار واقعا ساده ای دارد و تمام قطعات هم دیپ هستن. با کمک مولتی متر قاعدتا راحت باید عیب رو پیدا کنید.

دوست عزیز سپاس
من چندین محافظ تعمیر کردم اما چرا تو ابن یکی موندم خودم نمیدونم قطعات رو که عوض میکنم طبق نمونه سرجاش میزارم حتی اون زنر ها رو که میفرمایین عوض کردم نتیجه نداشت
برای من یک سواله که چرا اون مقاومت های وات بالا خیلی زیاد داغ میکنن

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
دوست عزیز سپاس
من چندین محافظ تعمیر کردم اما چرا تو ابن یکی موندم خودم نمیدونم قطعات رو که عوض میکنم طبق نمونه سرجاش میزارم حتی اون زنر ها رو که میفرمایین عوض کردم نتیجه نداشت
برای من یک سواله که چرا اون مقاومت های وات بالا خیلی زیاد داغ میکنن

عزیز من اون مقاومت ها قسمتی از رگولاتور زنری هستن.
و بیشتر ولتاژ دو سر اونها تلف میشه.
مشکل شما به احتمال زیاد نشتی خازن کوچک هست، اون رو از
مدار در بیارید، اگر فورا وصل کرد مشکل زیر سر همون خازن هست.

sina28

کاربر vip
کاربر
2010-12-18
176
338
چراغ زرد وقتی برق شهر مختل باشه روشن میشه البته دربعضی محافطها چراغ قرمزدیود زینرها چک کن ولتاز ورودی به بایه ایسی که بزرگتر یا کمتر از ولتاز مرجع دیئد زینر نباشه چک کن

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
586
1,058
درود بر شما.دوست عزیز ابتدا مطمئن شید که ال ای دی زرد مربوط به تایمر هست یا نه(از روی قاب محافظ).اگر مربوط به ولتاژ غیر نرمال هست به احتمال زیاد مقاومت نمونه گیری از برق شهر افزابش اهم داره.این مقاومت به یکی از پایه های برق شهر وصل شده و به سمت آی سی میره.بارها این مورد رو تجربه کردم.و یک موضوع دیگه که چند محافظ برق کاوه قبلا داشتم که با آی سی های ۳۲۴ مختلف جواب نداده و با جنس اورجینال مرغوب جواب گرفتم(شاید منطقی به نظر نیاد ولی واقعا اتفاق افتاده).موفق باشید

azezkmsf

کاربر
2011-04-17
133
116
با تشکر از همه دوستان همانگونه که در عکس قبلی مشخص بود کنار ال ای دی سبز یک عدد مقاومت وجود نداشت که با گذاشتن یک عدد مقاومت چهار و هفت دهم کیلو مشکل رفع و دستگاه درست شد با تشکر از همه شما دوستان عزیز

بالا