آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: محافظ برق کاوه

azezkmsf

کاربر
2011-04-17
133
116
سلام
یک مدل محافظ برق کاوه برام اومده همه قطعات رووتست کردم حتی ای سی رو هم عوض کروم به برق که میزنم روی تایمر چراغ زرد میمونه و سبز نمیشه ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

پیوست‌ها

• 1.9 مگابایت بازدیدها: 144
  • 2.5 مگابایت بازدیدها: 160
آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: smm9297

hafezmohamad

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-20
412
1,113
خوزستان
سلام
یک مدل محافظ برق کاوه برام اومده همه قطعات رووتست کردم حتی ای سی رو هم عوض کروم به برق که میزنم روی تایمر چراغ زرد میمونه و سبز نمیشه ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

درود :

80 در صد خازن پلی استر = شکلاتی در این نوع ایراد هست و 20 در صد آسیی lm و مقاومت شکست بار هستند پس خارن رو اول با مقدار دقیق خودش عوض کنید.

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
798
سلام. خازن پلی استر قرمز بزرگ و الکترولیت کنار آن را به همراه دیود هرزگرد بوبین رله تعویض کنید. اگر درست نشد خازن الکترولیت تایم (C4) و مقاومت سری با آن را تعویض کنید. برای محافظت از آی سی 324 در برابر اضافه ولتاژ و سوختن احتمالی می توانید بین پایه های تغذیه آن یک دیود زنر 18 تا 25 ولتی که با یک مقاومت 100 اهمی سری شده (طبق تصویر زیر) لحیم کنید.

می توانید به این ویدئوی آموزشی هم مراجعه کنید.

پیوست‌ها

• 143.8 کیلوبایت بازدیدها: 143
آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: azezkmsf

azezkmsf

کاربر
2011-04-17
133
116
سلام. خازن پلی استر قرمز بزرگ و الکترولیت کنار آن را به همراه دیود هرزگرد بوبین رله تعویض کنید. اگر درست نشد خازن الکترولیت تایم (C4) و مقاومت سری با آن را تعویض کنید. برای محافظت از آی سی 324 در برابر اضافه ولتاژ و سوختن احتمالی می توانید بین پایه های تغذیه آن یک دیود زنر 18 تا 25 ولتی که با یک مقاومت 100 اهمی سری شده (طبق تصویر زیر) لحیم کنید.

می توانید به این ویدئوی آموزشی هم مراجعه کنید.

سلام تشکر
اونهایی که علامت آبی زدم عوض کردم واونی که قرمز زدم مقاومت‌ها بسیار گرم میشن و دست روش نمیشه گذاشت

پیوست‌ها

azezkmsf

کاربر
2011-04-17
133
116
فقط نمیدونم چرا جای یک مقاومت کنار led سبز خالیه از اول هم اینجوری بوده

hafezmohamad

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-20
412
1,113
خوزستان
سلام تشکر
اونهایی که علامت آبی زدم عوض کردم واونی که قرمز زدم مقاومت‌ها بسیار گرم میشن و دست روش نمیشه گذاشت

درود :

دارید اشاره میکنید که خازن پلی استری رو که عوض کردید با نمونه اصلی مقدار ظرفیتش بزرگتره

و این مقاومتی رو که بارنگ قرمز علامت زدید داره داغ میشه باید دقیق مثل خودش باشه

سریع عوض کنید تا به دیگر قطعات اسیب نزده باشه.

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
798
سلام تشکر
سلام مجدد. خازن پلی استر چون نقش کاهنده ولتاژ برق شهر را برعهده دارد حتما باید ظرفیت و ولتاژش دقیقا همانی باشد که از اول روی برد بوده در غیر این صورت مدار درست کار نمی کند. به نظرم بعد از جایگزینی قطعاتی که تا حالا تعویض کردین شاید دیودهای زنر کنار مقاومتهای وات بالا مشکل پیدا کردند و یا خود رله یا ترانزیستور راه انداز آن. مدار واقعا ساده ای دارد و تمام قطعات هم دیپ هستن. با کمک مولتی متر قاعدتا راحت باید عیب رو پیدا کنید.

آخرین ویرایش:
بالا