آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مجموعه مدارات درخواستي از اقای رجبی

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
با سلام خدمت شما استاد عزیز
هدف من از ساخت این مدار اینه
یک فرستنده که دارای ورودی صدا و تصویر باشه تا مثلا بااتصال اون به کامپیوتر(از خروجی تصویر کارت گرافیک و..)صدا و تصویر ارسال کرد
یک گیرنده کوچک که فرکانس صدا و تصویر ارسالی فرستنده رو دریافت کنه و خروجی صدا و تصویر داشته باشه که بشه با یک فیش اون رو به هر تلویزیونی وصل کرد تا بشه صدا و تصویری که فرستنده ارسال میکنه رو دریافت و در تلویزیون (بدون دستکاری در تلویزیون)تماشا کرد
و نتیجه میشه یه شبکه اختصاصی که فقط کسانی که این گیرنده رو داشته باشن می تونن اون رو تماشا بکنن نه کسی دیگه
خوب در فرستنده مشکلی نیست
ولی گیرنده یه کمی سخته چون من تازه کارم با توضیحاتی که در مورد گیرنده دادین (ولي امكان پذير هست كه قسمت تيونر به همراه اي اف دتكتور و مدولاتور صداي يك تي وي را سر هم كرده و به يك گيرنده بدون لامپ تصوير و بلندگو رسيد ) واقعیتش اینه که من با این اطلاعات ناقصم اگه شروع به ساختش بکنم فکر نکنم نتیجه ایی بگیرم جز سر درد
پس با اینکه می دونم خیلی پر رویی هستش ولی شما می تونید این گیرنده رو (با توضیحاتی که من در مورد هدف کلی دادم) واضحتر و ساده تر یا با یه نقشه توضیح بدین(اگه یه نقشه برام بزارین که خیلی بهتر میشه):smilie_help::boos:

با سلام :
دوست عزيز با توجه به پيچيدگي فني اين مدارات و عدم دسترسي شما به قطعات ملزومات بهتر است يك دستگاه اماده {وي ماكس } خريداري و استفاده كنيد .
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 29.4 کیلوبایت بازدیدها: 279

chavooshi

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-17
405
690
قم

با سلام :
دوست عزيز با توجه به پيچيدگي فني اين مدارات و عدم دسترسي شما به قطعات ملزومات بهتر است يك دستگاه اماده {وي ماكس } خريداري و استفاده كنيد .
با تشكر .
موفق باشيد .

من در مورد این ( وی مکس ) یه تحقیقی کردم دیدم خیلی گرونه
در مورد فرستنده هم مشکلی نیست و شروع به ساختنش کردم
فقط مشکلم گیرنده است یعنی مداری نیست که فرکانس یو اچ اف رو بگیره و خروجی video out و audeo out داشته باشه:smilie_help:

chavooshi

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-17
405
690
قم
من در مورد این ( وی مکس ) یه تحقیقی کردم دیدم خیلی گرونه
در مورد فرستنده هم مشکلی نیست و شروع به ساختنش کردم
فقط مشکلم گیرنده است یعنی مداری نیست که فرکانس یو اچ اف رو بگیره و خروجی video out و audeo out داشته باشه:smilie_help:

آقای رجبی جوابی به ما ندادین
من هنوز منتظرم:confused::smilie_help:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
آقای رجبی جوابی به ما ندادین
من هنوز منتظرم:confused::smilie_help:
با سلام :
دوست عزيز يك كارت تي وي بخريد و به هر پي سي تان كه خواستيد نصب كنيد { اسانترين راه } با شناختي كه در تهيه { محدوديت هاي قطعاتي و ابزار كار } شما برداشت كردم احتمال ميرود ساختن چنين مداري براي شما دردسر ساز باشد با اين وجود اگر اصرار به ساختن چنين مداري داريد بفرماييد بنده هم چشم نقشه و مدار يك كارت تي وي براتون ميزارم .
با تشكر .
موفق باشيد .

chavooshi

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-17
405
690
قم
با سلام :
دوست عزيز يك كارت تي وي بخريد و به هر پي سي تان كه خواستيد نصب كنيد { اسانترين راه } با شناختي كه در تهيه { محدوديت هاي قطعاتي و ابزار كار } شما برداشت كردم احتمال ميرود ساختن چنين مداري براي شما دردسر ساز باشد با اين وجود اگر اصرار به ساختن چنين مداري داريد بفرماييد بنده هم چشم نقشه و مدار يك كارت تي وي براتون ميزارم .
با تشكر .
موفق باشيد .

با تشكر از شما استاد عزیز
با توجه به راهنمایهای شما و سمج (کنجکاو) بودن خودم که تا سرم به سنگ نخورده نمی تونم راحت بشینم
شما نقشه یه مدار با این شرایط رو می تونید برام بزارید ؟
یک مدار کاملا مستقل از هر وسیله دیگر دارای تغذیه جداگانه جهت دریافت فرکانس uhf دارای خروجیهای video out و audio out و یه پتانسیومتر چیزی که بشه باهاش فرکانس رو تنظیم کرد و دیگر هیچ
واقعا بهتون تبریک میگم به خاطر این صبر و حوصله (یه نفر اینقدر گیر میداد به من تا الان از روی زمین حذفش میکردم :eek:k:)

آخرین ویرایش:

mirzagasemi

کاربر
2009-06-27
60
77
با سلام آیا مداری وجود دارد که به هر طریقی که باشد باعث فرار کردن حشرات و جانوران موذی شود؟ مثلا فرکانش مشخصی را تولید کند یا ... .؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: behnamp65

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یک نقشه مولد موج سینوسی می خوام که فرکانس اون متغیر باشه از 1kتا 200k و یا بیشتر
لطفا کمکم کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: behnamp65

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یک نقشه مولد موج سینوسی می خوام که فرکانس اون متغیر باشه از 1kتا 200k و یا بیشتر
لطفا کمکم کنید
با سلام :
دوست عزيز درخواست شما با عنوان مولد جنراتور سينوسي در همين سايت و در تاپيك مدارات ساده براي مبتديان و فانكشن جنراتور {حرفه اي }در مدارات الكترونيك چند تا اپلود شده است جستجو و دانلود كنيد .
با تشكر .
موفق باشيد .

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
با سلام :
دوست عزيز درخواست شما با عنوان مولد جنراتور سينوسي در همين سايت و در تاپيك مدارات ساده براي مبتديان و فانكشن جنراتور {حرفه اي }در مدارات الكترونيك چند تا اپلود شده است جستجو و دانلود كنيد .
با تشكر .
موفق باشيد .

دوست عزیز با تشکر
من هرچه گشتم چیزی پیدا نکردم اگه ممکنه من رو راهنمایی کنید ممنون از شما

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
دوست عزیز با تشکر
من هرچه گشتم چیزی پیدا نکردم اگه ممکنه من رو راهنمایی کنید ممنون از شما
با سلام :
دوست عزيز يك فانكشن جنراتور جالبي براتون اپلود ميكنم كه در حين سادگي قادر است سيگنال هاي سينوسي و مربعي و دندان اره و... را توليد كند اين مدار دو ولتاژه هستش و توسط پتانسيومتري كه داره قادر است فركانسهاي مورد نياز شما را ايجاد كند .
در ضمن از دو پتانسيومتر
خروجي ها بطور جداگانه و همزمان در شكل هاي ياد شده موجود خواهد بود
فركانس از 1هرتز الي 5 كيلوهرتز ميباشد كه به عهده pt 7 پتانسيومتر 7R وحذف اعوجاج شكل خروجي به عهده pt5 پتانسيومتر R5 , تنظيم خروجي ها به عهده پتانسيومتر R3 خواهد بود
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:
بالا